Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 9 napos babám egész nap és...

9 napos babám egész nap és persze éjjel is a mellemen lóg. Mit csináljak? Hagyjam?

Figyelt kérdés
Tejem szerintem van elég, mert a napi 8-10 nedves-kakis pelenka megvan, és látszik, mikor befejezte a szopást, mert mosolyog. Egyszerűen csak nem engedi el a mellem, cumizik rajta. Ez nappal nem is gond, de éjszaka most is alig aludtam. Mikor beteszem a kiságyba, fél óra és nyüsszög értem. A játszócumit nem fogadja el, sír, ha a szájába teszem. Anyukám szorgalmazná a teáztatást, de én nem akarom. Szerintetek?
2008. dec. 31. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szióka!Ne aggógj mi is így voltunk az elején,most lassan 3hetesek leszünk.Most úgy vagyunk hogy napközben 1-2óránként eszik,este 3-4.Légy türelmes még nem alakult ki a ritmusa,még sokat változhat.Én azt csináltam amikor este folyton a cicin akart lenni,hogy odafektettem magam mellé és úgy adtam neki.A teáról annyit hogy ha van elég tejed,ne adj neki semmi mást.Az anyatejben megvan minden amire a kicsinek szüksége van.Minden jót,egészséget és türelmet kívánok! B.U.É.K!!!
2008. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát nem irigyellek, biztos nagyon nehéz lehet. DE!

A helyedben és sem teáztatnám, sőt 7 hetes kisfiamat én sem teáztatom. Nem biztos, hogy azért lóg a cicin, mert éhes vagy szomjas, egyszerűen csak vágyik a közelségedre.

Próbáld ki, hogy jó meleget csinálsz a szobában, levetkőzteted pelenkára és akár te vagy az apukája is levetkőzik félmeztelenre. Egyszerűen csak összeér a bőrötök. Az én kisfiam nagyon szereti, fürdés előtt minden nap ezt csináljuk. Ha érzi a közelségedet, nem biztos hogy cicit kell adni neki. Szerintem egy próbát megér.

Sok kitartást és nagyon Boldog Új Évet kívánok :)

2008. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj teát!

Az én kisebbik fiam is ilyen volt nagyon nehezen alkalmazkodott a külvilághoz és ő is mindig csak cicizett. 1 hónapos koráig éjjel nappal szinte állandóan szopott, meg cumizott.Gondolj bele hogy a kisbabák semmi mást nem ismernek ezen a világon csak az anyukájukat meg a cicit. A szopi nemcsak az éhségét csillapítja hanem a szopómozgás megnyugtatja, pláne ha közben érzi az illatodat és a bőröd melegét. Az első egy-két hónap ezzel telik el, aztán a babának is kialakul egy rendszere, te is jobban megismered őt, ő is megismer téged és egymás jelzéseit is meg fogjátok érteni. Ha a babád téged akar akkor add meg neki.

A cumi nálunk se vált be, a mai napig a cici a megnyugtató, altató, etető itató és szóval a minden a fiamnak pedig már 8 hónapos. A cici minden bajra azonnal orvosság a babának, sokkal hamarabb nyugtatható, vígasztalható, altatható egy szopós baba, mint társai. ( saját tapasztalat a nagyobbik fiam tápszeres volt )

Babázzál, szoptass és ki fog alakulni m,inden. A teát pedig nem javaslom, néha jól jön a cumi ( mikor nem lehet azonnal szoptatni ) pl a Tommee Tippee cumija puha szilikonos ciciformájú Brendonban lehet kapni.


Boldog babázást!

2008. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megfogadom a tanácsokat és türelmes leszek.
2008. dec. 31. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:

A tea és a cumi nem jöhet szóba! Az a helyzet, nem a szopizással van gond, hanem el van kényeztetve a baba, vagyis a babánál 8 hónapos korától be kell vezetni az esti rituálét. Azt jelenti, hogy minden nap este mindig ugyanabban az órában fürdetés, szopizás, alvás - tudom nem könnyű - legyen.Egy idő után megszokja és azt veszi észre a baba, hogy körülötte csönd van, anya és apa alszik, tehát este van aludni kell.Nem baj, ha éjszaka cicit kér, de ne elaludva tegyél vissza az ágyába, különben felébred és sír. Ha nem kér többet, vissza az ágyba. Este 9 óra után egy szót sem szólsz a babához, vigasztalni lehet, szopizni, stb. Hátha beválik nálad ez a módszer. Nálam ez nehéz volt, de bevált.

Kellemes babázást! :)

BÚÉK!

2008. dec. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!