Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik nem mérik a babát szoptat...

Akik nem mérik a babát szoptatáskor, honnan tudják, hogy elég a tejük?

Figyelt kérdés

Kisfiam már naponta 3x szilárdat eszik, már csak reggel-este szoptatok.

Próbaképp rámértem, és nagyon lecsökkent a szopott mennyiség, most naponta kétszer fejek, és azzal kell pótolnom.

Mások honnan tudják, hogy a szoptatási alkalmak csökkenésével nem csökken le a tejtermelés?

Honnan kellett volna tudnom mérés nélkül, hogy már nem elég?

A baba "nem jelezte", hogy kevés...



2023. júl. 19. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiváltott étkezéseknél természetes, hogy idomul a tejtermelés. Ahogy nőttek a kiváltott étkezések, úgy csökkent a tejem és szépen el is apadt, a kisfiam sem kereste. 1 évesen hagytam abba a szoptatást/hagyta abba a szopizást a kisfiam.
2023. júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem jelezte, hogy kevés, akkor nem kevés, ez csak a te elképzelésed, amit most bebeszéltél magadnak.


A baba annyit fog szopizni, amennyi neki elég, ha nem az, majd jelzi, sírni fog az éhségtől.


2 gyerekem van, anyatejesek voltak mindketten, sosem méregettem, mennyit ettek, még újszülöttként sem, sosem jutott eszembe azon gondolkodni, megvan-e X mennyiség.


Te se tedd, ez hülyeség, amit csinálsz. Majd ha éhes, jelzi.

2023. júl. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

És akkor tápszerezted egy éves koráig?

Vagy a napi 500ml (g) tej még addig megvolt?

2023. júl. 19. 11:58
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy ahogy te is tudod, hogy jól laktál, nem kérsz többet. A mérleg feltalálása előtt is szoptak babák, máskülönben nem lenne itt az emberiség. Őszintén szólva ezt a mérlegelést a legnagyobb baromságnak találom, amit sikerült kitalálni egy gyermek életben tartása körül, és meggyőződésem, hogy egy frusztrált, hímsoviniszta fütyköstől jött az ötlet, csak és kizárólag azzal a szándékkal, hogy szopassa az anyákat. Onnan tudtam, hogy elég, hogy ott volt a boldog babám, akinek végig nagyon jó súlya volt.
2023. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


Én csak azután adtam nekik tápszert - kb. 10-11 hónapos kortól -, mikor elfogyott a tejem, de ekkor már mindent ettek jóformán, csak reggel és este kaptak tápszert, 150 mili körül, nem is ettek meg többet.


De az égvilágon semmi nem történik, ha nem kapnak grammra kimérve 500 mili tejet egy nap, mi konkrétan nem is iszunk tejet egyáltalán, így a gyerekek sem, nyilván tejtermékek, joghurtot, sajtot, túrót mindennap esznek, se ennyi.


Ne stresszeld túl ennyire.

2023. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Addig én sem aggódtam, míg más miatt nem kezdtem el olvasgatni a neten, és jött szembe mindenhol az, hogy 500-600 ml tej alapú étel kell neki, jó esetben napi két evésre elosztva.

Akkor ezzel nem kell foglalkozni?

2023. júl. 19. 12:11
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerint szoptattam, ha kért kapott, egy felnőtt sem eszik mindig ugyan annyit, pláne hőségben. Nem méricskéltem, csak a kórházban (ott kérték), meg havonta 1x a védőnő, később is csak havi 1x mértem. Amíg szépen fejlődik addig nem izgattam ezen magamat. Kissúlyú, korababáknál szoktak méricskélni, vagy akik gyengék szopni bármi más miatt, hogy tuti egyen rendesen. De az egészséges baba és gyerek érzi, mikor mennyi esik jól neki és jelzi.
2023. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna 1 éves korában ilyeneken agyalni. Felnőtt embereknek is elvileg napi másfél-2 liter vizet isznak. Aztán valaki fél litert, valaki 4,5 litert. Hagyd a p..ba a méregetést, ha kér cicit add oda neki és ennyi. Később még sok aggódnivalód lesz, ilyeneken felesleges :)
2023. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én nem foglalkozom ezzel. Két egészséges, jó testsúlyú, nagyon ritkán beteg gyerekem van.
2023. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ? Ha ehes meg ker, ha nem, nem. Ehhez nem kell diploma.
2023. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!