Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik nem mérik a babát szoptat...

Akik nem mérik a babát szoptatáskor, honnan tudják, hogy elég a tejük?

Figyelt kérdés

Kisfiam már naponta 3x szilárdat eszik, már csak reggel-este szoptatok.

Próbaképp rámértem, és nagyon lecsökkent a szopott mennyiség, most naponta kétszer fejek, és azzal kell pótolnom.

Mások honnan tudják, hogy a szoptatási alkalmak csökkenésével nem csökken le a tejtermelés?

Honnan kellett volna tudnom mérés nélkül, hogy már nem elég?

A baba "nem jelezte", hogy kevés...



2023. júl. 19. 11:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez az 500-600 ml tej valami balkani maradi baromsag, lenyeg, hogy legyen tejTERMEK elegendo, azaz sajt, joghurt stb. a kalcium miatt.

Legyel kicsit felvilagosultabb, rugalmasabb.

2023. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Olyan könnyen mondjátok...

Ő nagyon jó étvágyú baba, amit fejek, azt boldogan megissza pluszban, viszont sosem jelzi különösebben, ha éhes, csak próbálok találgatni... :)

Egyedül akkor szokott kaját kuncsorogni, ha mi eszünk valami margarinos kenyeret vagy hasonlót, akkor viszont odacövekel mellénk akkor is, ha előtte lakott jól 😀

2023. júl. 19. 12:53
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Sosem mértem, igény szerint etettem, és most is így teszek. Ha éhes, kér. Ha jól lakott, abbahagyja az evést. Ennyi. Csak a gyerekorvos, vagy a védőnő méri, a súlya teljesen jól alakult eddig, ma 20 hónapos.
2023. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, aki itt van annak 99 %ban van gyereke, sot valoszinu tobb is. Ezt arra irtam, hogy "konnyen mondjatok". Nem gondolod, hogy azert, mert mi mar atmentunk ezen ? Nem a kisujjambol szoptam ki en sem.
2023. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Én pedig arra írtam, hogy mindenki azt írja, hogy "jelzi", meg "kéri" és "abbahagyja, ha nem kéri" stb.

Az én kisfiam nem szokta "kérni", és néha úgy érzem, hogy addig enné, míg adom neki...

2023. júl. 20. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!