Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak hogy tudjak...

Mit csináljak hogy tudjak tovább szoptatni hatékonyabban? És legyen elég tejem?

Figyelt kérdés
1 hónapos a kislányom egésznap a cicimen lenne. Általában rárakom másfél óra alatt jobb esetbe kiszív 100-120at majd félóra óra múlva megint enne. Sír ha nem adom neki. Esténként még rosszabb a helyzet olyankor hiába rakom rá jobb esetbe kiszív 60at a kettőből majd szaggatja rángatja hogy nincs már benne több de még ő éhes. Ez megy általában 5-től 9-ig amikor már nagyon kivagyok és csinálok neki tápszert hogy ne éhezzen. Akkor általában megiszik legalabb 120at de van hogy 150 ml is lemegy neki miutan egész este a mellemen volt.. Ezen kívül mivel mindig a mellemen van a szervezete sosem pihen mindig fáj a hasa sír. Már teljesen kivagyok tanácstalan hogy mit csináljak.. egésznap szoptatok vagy fejek ha van egy félórám mikor elalszik nagy nehezen hátha több tej termelődne hogy elég legyen neki de eddig semmi eredmény. plusz le sem tudom rakni sokszor mert refluxos es rengeteg tej kijön belőle fekve tehat egésznap a kezemben van. Ha lerakom felébred elkezd erőlködni és már jön is ki a tej neki. Ez neki sem és nekem sem jó ahogy most van. Mit csináljak? Nagyon rossz anya vagyok ha csak lefejt tejet adnék neki a maradékot pedig pótólnám tápszerrel? Vagy mit csináljak? Segítségem nincs egyátalán tehát a fejés sem garancia hogy mindig lenne rá időm.. Nagyon szeretném ha menne a szopizás neko de kezdem feladni..

2017. okt. 13. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit higgadj le! Mindent teljesen jól csinálsz, csak valószínűleg most van egy növekedési ugrás. Ez az oka annak, hogy a kicsi ennyit vergődik. Hagyd pár napig rajtad lógni, attól lesz több a tejed. Mi ilyenkor két-három napig ki se keltünk az ágyból: egész nap összebújtunk, aludtunk és szoptattam. Utána érezhetően több lett a tejem.

Azt tudnod kell, hogy estére mindenkinek kevesebb a teje, de cserébe táplálóbb, zsírosabb. Ezért mérsz ilyenkor kevesebbet. Ha nektek így jobb, akkor este adj tápszeres pótlást. Arra figyelj oda, hogy mindkét melled "lenullázza", és utána még szívja egy kicsit. Ezzel már megkapja a tested az ingert, hogy több tej kell a picinek, fokozni kell a mennyiséget.


Az állandó fejés-etetés-sterilizálás elsőre lehet, hogy kényelmesebbnek tűnik, de nem lesz az hosszú távon. Hidd el: most ezen a növekedési ugráson túlestek, aztán beáll a kínálat-kereslet, két hónapos korra lesz napirend is. :) Onnantól kicsit könnyebb. :)

Nem egyszerű szoptatni. Nagyon komoly feladat, tele fáradtsággal, aggodalommal. Ez ilyen műfaj. De minél kevésbé próbálj meg idegeskedni, annál jobban fog menni. És egyedül a kisbabádra figyelj! Se védőnő, se rokon, senki se tudja olyan jól, hogy mikor és mennyit kell ennie, mint ő. :)

2017. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt nem vállalnám be a szopi kedvéért, adnék neki tápszert kiegészítésként. Egészséges az anyatej, de ha anyuka már mindent megtett, hogy legyen tej és nincs, akkor itt az ideje a tápszernek.
2017. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval értek egyet.


Annyival egészíteném ki, hogy a reflux miatt érdemes megemelni a kiságynak azt az oldalát, amelyiknél a feje szokott lenni. Nekünk a gyerekorvos tanácsolta ezt és segített is valamennyit. Úgy oldottuk meg, hogy két egyforma vastag könyvet raktunk a kiságy lába alá. Amíg nem tud ülni, ez működik. Mire pedig ülni fog, addigra már erősödnek az izmok és javulni fog a refluxa is.

2017. okt. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már ez megy mióta megszületett persze nem fogom feladni mindig rárakom ha kéri igazából egésznap rajta van. De bízom benne jobb lesz pár héten belül addig meg próbálok kitartani. Az is kikészít hogy refluxos szegénykém így a nehezen kiszívott tej mikor kijön belőle hát hadd ne mondjam hogy érzem magam. Plusz nagyon hasfájós és egy idő után sír a mellemen rángatja lejön róla, nagy nehezen megnyugtatom és minden kezdődik elölről. De ha más túlélte ezt az időszakot akkor én is kepes vagyok rá. Es remélem lesz elegendő tejem is hamarosan.
2017. okt. 13. 22:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Hidd el jobb lesz csak türelem ☺
2017. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt. Minden 2. nap fel akartam adni azt,hogy kizárólag anyatejes lesz. Aztán fokozatosan jobb lett. De túlzás nélkül az elso másfél hónap állandó cicin logassal telt és este így is pótolni kellett. Most 3 hónapos lesz és nincs pótlás,nincs napi szamolhatatlan számú szopi :)... Az eleje nehéz,de megéri kitartani. Amit leirtal,az alapján jól csinálod!! Természetes,hogy estére kevesebb a tej (inkább ne is merd,mert téged bizonytalanit el). Próbáld a tapszert minimalizálni,hogy fokozatosan felszaporodjon a tejed. Az a napi 1-1,5 dl ami meg hiányzik,nem lehetetlen,hogy osszejojjon. Nekünk is ennyi kellett és igaz,hogy az az említett másfél-két hónap kellett hozza,de meg lett. Viszont ha annyit p otolsz,hogy dugig legyen tőle,akkor lehet,hogy elindul az ellenkezo folyamat: hogy később lesz éhes,ennek hatására telitodik a mell,csökken a tejmennyiseg,stb.
2017. okt. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!