Miért nincs tejem?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel még csöpögött a mellemből a tej.


Tegnap estére meg teljesen üres lett a mellem.


Szerintem iszok eleget (3-4 liter vizet+leves+gyümölcslé), azt gondolom eszek is eleget.


Mi lehet a gond?


2023. júl. 23. 03:02
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Ki mondta, hogy nincs tejed?


Teljesen normális biológiai folyamat, hogy reggel (mivel éjszaka feltehetően nem szoptatsz annyit, mint nappal) tele van a melled a ki nem szívott tejjel, kemény és csörög belőle. Este is van tejed, csak akkor micsoda túltelítve.


Ez mindenkinél így van.

2023. júl. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Szoptatsz is eleget? Amit 1 írt az teljesen igaz. Ahogy múlik az idő meg is fog szűnni teljesen a csepegés mert beáll a kereslet kínálat. Nekem 3 hónap után nem volt olyan hogy csepegett/folyt volna, fejni se nagyon tudtam. Mégis másfél évig szoptattam
2023. júl. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az első két hétben vagyunk.


Úgy érződnek a melleim, mintha tök üresek lennének, főleg szopi után.


Azt látom, hogy a kislányom max 2 órát alszik az eddigi 3-5 helyett és mindig éhesen kel, de van, hogy szopi után (10 perc az előző napi 20-45 perc helyett), szenved, hogy éhes, amíg nem adom oda a másik mellemet is (eddig egy mell elég volt).

2023. júl. 23. 07:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy ma reggel “sincs tejem”, tegnap reggel azon gondolkodtam, hogy lehet fejni kéne, ha nem kel fel lassan a baba. Most üres :(
2023. júl. 23. 07:16
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Drága, a mell nem tejtároló, hanem tejtermelő szerv. Ingerre válaszol, ezert legyen minél többet mellen a baba.

Nyugi.

Ha eddig volt tejed, akkor most is van.

2023. júl. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy üres. Ha beáll a kellő tejmennyiség, akkor már reggelre sem fog csöpögni a tejed. 8 hetes a babám, nekem már reggel is olyan, mintha üres lenne, mégis csak anyatejes. Az elsővel is így volt.
2023. júl. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És miért nem elég neki akkor egy mell?
2023. júl. 23. 10:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nő és növekszik a mennyiség, amit enni akar. Növekedési ugrásba ért, tedd akár egész nap mellre most, amikor csak akar, hadd növelje magának a mennyiséget.
2023. júl. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A tej szoptatás közben termelődik!!
2023. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyik napról a másikra nem apád el. Én nem szoptatok már 3 hete, és még mindig van egy kicsi.
2023. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!