Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalat olyat szoptatós...

Tapasztalat olyat szoptatós anyuka, hogyha a 24 óra alatt 8x-i szoptatás alkalmával 4-szer szoptatott és 4-szer pedig fejt, úgyis elég teje termelődött vagy csökkent a tej termelődése?

Figyelt kérdés
2023. júl. 25. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Napi egy (!) kihagyott szoptatással, amit fejessel próbáltam pótolni is csökkent a tejem. Napi 4-gyel el is felejthettem volna a szoptatást.

Vannak akiknek egyszerűen nem indítja be a tejleadót se a gépi, se a kézi fejés, csak a gyerek.

És vannak akik kizárólag fejéssel is fent tudják tartani a termelést. Szerintem ők vannak kevesebben.

2023. júl. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na 63 %-os mi nem tetszik? Ha leírom, hogy én se tudtam fenntartani a mennyiséget fejéssel engem is lepontozol? :)

Pedig nem. Kézzel semmi nem jött, elektromossal is csak csepegett. A szaporító fejés ~40 perce alatt ha lejött 20 ml akkor már jó voltam, a gyerek még remekül gyarapodott szoptatja.

2023. júl. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennek mi értelme van? ha 8szor eteted kapja mindet ciciből és akkor biztosan nem csökken a mennyiség.
2023. júl. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fejés nem olyan, mintha a babát szoptatnád. Nem ugyanaz az inger, szoptatás közben hormonok is szabadulnak fel, teljesen más a kettő,így valószínűleg csökkenni fog a tej mennyisége, persze nem törvényszerű.

Én két gyerkőcöt szoptattam 2-2 évig, fejni nem tudtam, egyszerűen be sem indult a tejleadó reflexem a mellszívótól. Szoptatásnál ellenben abból a mellemből is, amelyikből épp nem szoptattam össze tudtam gyűjteni 60-70ml-ket.

2023. júl. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csökkenhet, mert fejéssel nem jön ki annyi, mint amennyit a baba ki tudna szívni. A kereslet-kínálat pedig be fog állni. Ezt csak akkor vállalnám, ha valami miatt nem megoldható a szoptatás, pl korházi kezelés vagy ilyesmi. Ha csak az éjszakai anya-alvásról van szó, annak meg azért nincs értelme, mert úgy is felébredsz, hogy szétszakad a melled.
2023. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!