Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tuti módszer alva büfiztetéshez?

Tuti módszer alva büfiztetéshez?

Figyelt kérdés
Milyen büfiztetési módszert ajánlanátok, miután bealudt a baba (3 hónapos)? Cicin alszik be, és ilyenkor mielőtt átrakjuk a kiságyba már annyira nem jön ki büfi. Van, hogy este óránként/félóránként felnyöszörög, ilyenkor kicsit megemeljük, büfiztetjük, akkor büfizik kicsit, és boldog. Igazából fel nem kel ilyenkor, csak álmában sír. Lerakjuk, majd fél/egy óra múlva megint elkezd sírni, szenvedni. Van, hogy magának fekve kibüfizi és boldog utána megint, de nem egész éjszaka.

2023. aug. 6. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, ahogy ti. Ha aludt, nem bántottam, ha nyöszörgött, akkor kivettem, gyors büfi és vissza. De lehet pocakon altatni, ha megmarad úgy, úgy jobban kijön büfiztetés nélkül is. De lehet, hogy más miatt nyafizik. Az enyémnek 2 hónaposan mozogtak a fogcsírái, 3 hónaposan duzzadt volt az ínye, 4 hónaposan jött 2 foga. Vagy 3 hónaposan növekedési ugrása van, lehet, hogy nasizna. Ha a büfi miatt ébredezne, akkor egy alapos büfiztetés után normálisan kéne aludnia szerintem. De nyilván te látod a babád, csak tipp.
2023. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amikor alszik, nem tudjuk alaposan büfiztetni. Csak mindig kijön egy pici, amikor elkezd nyöszörögni, és utána újra rongybaba lesz. A növekedési ugráson már túl vagyunk.
2023. aug. 6. 07:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem. Lehet, hogy akkor jobban megérné teljesen kivenni és alaposan megbüfiztetni. Én úgy csináltam anno. Alig letehető babám volt, de ha félálomban jól megbüfiztettem, akkor utána mindig elégedetten aludt vissza. Ha hetekig, hónapokig fél óránként/óránként fel fog kelteni, meg fogsz kattanni. 😅 Szeretik a babák a paskolgatást, valaki kifejezetten úgy altat. Az nem ébreszti fel őket annyira.
2023. aug. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Elaludt a cicimen és tettem is le aludni. Nem rázogattam,mikor már aludt. Ha refluxos,akkor is fog alvás közben bukni,ha büfizett.
2023. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekem sokat bukott. Amikor evés közben bealudtak, akkor is a vállamra fektettem őket és szerencsére ott aludtak tovább. Elég volt pár percet így ülnünk vagy sétálni és mindig kijött valamennyi levegő.

De ez akkor működik ha a baba nem éberedik meg az ilyen áthelyezéstől.

2023. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek hason szerettek aludni, így ha evés közben bealudtak, akkor utána is hasra tettem le őket a kiságyba. Volt hogy kijött a böfi, volt hogy nem, de utóbbi esetben se volt soha gond.
2023. aug. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!