Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik módszer hatékonyabb?

Melyik módszer hatékonyabb?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs elég tejem, potolni kell 2 hetes babámnak. A szaporító fejés (7-7-5-5-3-3) hatékonyabb, vagy ha szoptatások után lefejem ami marad az adott mellben amiből evett?

Mi segített nektek hogy több tejetek legyen?


2022. aug. 15. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Minél többet fejsz, annál több tejed lesz.

A babát is hagyhatod cumizgatni, ha van hozzá türelme.

2022. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nalam a minel tobb szoptatas segitett.
2022. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Sok folyadék ès sok szoptatás.

Hagytam komfortcicizni is.

A fejés nekem nem használt, de elvileg mind2 módszer van, akinek hatásos.


Ha utána van mit hatékonyan fejned, akkor nem kevés a tejed!

Tehát akkor előfordulhat, hogy a baba elfárad és megtanulta, hogy akkor kap egy könnyebb úton megszerezhető táplálékot.


Nem állîtom, hogy így van, de gyakori.

2022. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A fejes nekem sem segitett, a szoptatas viszont igen+a cumit elvenni.
2022. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

En megjartam ugyanigy elso babaval... Masodiknal ha kellett 10 percenként cicire raktam, viszont le is vettem amint elaludt rajta, h ne áztassa a cicit. Sokaig tudtam szoptatni, es most mar banom h az elsonel nem voltam eleg kitarto. A tapszert is el lehet hagyni, persze szep lassan. En most ha a helyedben lennék ugy csinalnam, h mindig kevesebb tápszert kap, viszont surubben tennen mellre.

Akarhogy is, kitartas!

Ja meg annyi, h en hiaba fejtem, 20ml volt a legtobb, szoval nekem a masodiknal is pont annyi volt amennyi neki kellett😊

2022. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A Szoptanitot/SNS-keszuleket ismered?
2022. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6: nem ismerem utána nézek majd.


igazából általában 30ml pótlást kap/eszik meg. mivel eddig a szaporító fejést alkalmaztam, nem tudom hogy mennyi maradt az adott mellben. azaz 1x fejtem csak úgy, akkor 25ml körül tudtam fejni. elfárad cicizés közben, gyorsan el is alszik. viszont fogyott még azután hogy hazajöttünk a kórházból (1.5 hetesen lett újra mérve védőnő által, 1 héttel a hazajovetel után), előtte igény szerint szoptattam. megijedtem a fogyás miatt, ezért is kap tápszert pluszban.

2022. aug. 15. 13:39
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás, ha kell 10 percenként, váltogatva a mellet, és komfortszopi egész nap. Neked sok szénhidrát és folyadék.
2022. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, masik merlegen mertek. Mennyi volt a fogyas? Siman mutathat a merleg nem azonos napszakban illetve pl. pisiles/kakilas utan teljesen mas eredmenyt. Besargult vagy koraszulott, hogy merni kellett?
2022. aug. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
igen másik mérleg volt, mindkét esetben pucéran mérték. kb. 100gramm volt az eltérés, 3.6ról 3.5re csökkent a súlya. nem volt koraszülött, sárgaság is csak az élettani sárgaság volt. biztos kevés volt neki a tej, mert nyűgös volt, viszonylag sokat is sírt. amennyit tudtam mellre tettem, de nem esett jól, sebes volt a mellem, fájt a szoptatás.
2022. aug. 15. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!