Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor többet kell szopizt...

Most akkor többet kell szopiztatni?

Figyelt kérdés

Most vagyunk a 3hetes növekedési ugrásba.

Az internet azt írja több energiára van szüksége a babónak, és ezt több szopizással éri el, de az orvosom azt mondta hogy 3 óránként kell etetni, hogy megfelelően meg eméssze a tejet, meg hogy ne is hízzon el.



2023. szept. 24. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Az orvosodnak nincs igaza. Nem kell 3 órànak eltelnie két szoptatás közt. Nyugodtan etesd igény szerint, úgy egészséges.
2023. szept. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3 óránként szoptatás a szocializmus divatja, az orvostudomány már rég megcáfolta azt az elméletet. Hogy a dokidig ez az info nem jutott el, az sajnálatos.

Nyugodtan szoptasd a babád, amikor csak igényli. Az anyatej emésztése gyors folyamat, és az anyatejtől nem fog elhízni. Ha nem tudsz gyerekorvost cserélnu, akkor sürgősen kezdj el az interneten naprakész szaktudású gyerekorvosokat követni.

2023. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2 évig szoptattam igény szerint. 1.5 évig 1.5-2 óránként.
2023. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint kell etetni, ahogy a baba kívánja, nem ahogy az orvos.

A 6 hónapos kisfiam nappal soha nem volt meg 3 óráig szopizás nélkül. Sem az elején, sem most.

2023. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvosod hülye... ne hízzon el 3 hetesen wtf?!
2023. szept. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem biztos, hogy többször kell, van baba, aki a mennyiség növelésével megoldja. Őt figyeld, és kialakul.
2023. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha szoptatni szeretnel, szerintem keress fel egy szoptatasi tanacsadot es o majd mindent elmagyaraz.


Az orvos se tajekoztat megfeleloen, a neten is irnak rengeteg baromsagot. Konnyu ezen elcsuszni.

2023. szept. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom honnan jönnek még mindig a 3 órás faaaszsággal, én 23 éve is 2 óránként szoptattam merz akkot sírt hogy éhes. Most akicsi volt hogy óránként sírt kellett volna 2 órát hagynom üvölteni
2023. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt fájt olvasni is. 3 óránként kell nehogy elhízzon... egy csecsemő nem tud elhízni. Lehet jóval nagyobb súlya de azt is majd elnövi ez babaháj, nem olyan mit ami a felnőtteken van úszógumi. Ha igényli akkor tedd többet mellre, de ha nem akkor nem kell. Majd kialakul a ti szoptatási rendszeretek is.
2023. szept. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
En csak csatlakozni tudok az elottem szolokhoz. Dobbenetes, hogy meg mindig vannak ilyen szoci divatot kovetok. Annyiszor tedd mellre, ahanyszor a baba igenyli. A termeszet jol kitalalta ezt. Az elso 6 hetben az lesz az erzesed, hogy az egesz napod egy nagy egybefuggo szoptatas, de aztan egyre ugyesebb es gyorsabb lesz a babad. Az anyatejes babak az elso fel evben gyorsaban gyarapszanak, de aztan ez lelassul. En is keresnek egy masik orvost. Szinte biztos vagyok benne, hogy vannak meg olyan hasonloan jo tanacsok a repertoarjaban, hogy adjal a picinek teat vagy vizet, vagy azzal izelget, hogy biztos nem eleg a tejed es adjal neki tapszert amitol aztan tenyleg kevesebb lesz a tejed es vegul elapad.
2023. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!