Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudok majd szopiztatni?

Tudok majd szopiztatni?

Figyelt kérdés
Az összefüggésben van vele,hogy én tudok-e majd szopiztatni ha édesanyámnak sem volt teje? A kis mellek befolyásolják,hogy lesz-e tejem?

2012. dec. 3. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs, nem.

Anyukámnak, ő anyukájának nagy mellei vannak, nem /alig tudtak szoptatni. Nekem kicsik és tudok, igaz nem elég, de van tejem.

2012. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem. Anyám talán ha 3 hétig szoptatott minket, én a lányomat majd 3 éves koráig, fiam másfél és még cicifüggő:-) nem függ össze! :-) szomszédomnak melltartó sem kell, olyan picik a mellei, és napi 6 deci anyatejet fejt le szoptatások mellett! :-)
2012. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs. Azzal van összefüggésben, h anyáink idején 2 hónaposan már hozzátápláltak, így az első növekedési ugrást, amikor tejet kéne szaporítani a babának, nem tudták megugrani, mert a hozzátáplálás miatt éppen hogy egyre kevesebbet tették mellre a babát, a mell pedig azt hitte, nem kell működnie.


Nézz utána az igény szerinti szoptatásnak a www.lll.hu oldalon :)


(75/a-s mellemmel közel két évig szoptattam, anyukám 80/c-vel engem 3 hétig...)

2012. dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én anyumnak kis melle van ,nem tudott szoptatni. Nekem is kis mellem volt 85b és ekkora is maradt. A második napon már beindult a tejem akkor nőtt meg 85C-re és olyan sok volt,hogy fejnem kellett.Már a kutyáimnak is adtam,mert nem tudtam már hova tenni. Mára szerencsére beállt és nem kell fejnem. De ha megyek valahova és szopi után fejek akkor hipp hopp ki tudok fejni még 20-30 ml-t abból a mellemből amelyikből evett a másikból 150ml-t kb.
2012. dec. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

A szoptatási gyakorlat a döntő.


Ha anyukádnak nem sikerült a szoptatás, akkor azt javaslom, hogy ne a tőle örökölt, tanult mintával próbáld, inkább nézz utána, mi hogyan történik, mi a célravezető gyakorlat. A Liga honlapja, amit feljebb ajánlottak, pont erre szolgál!

2012. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút igaza van az utolsó hozzászólónak! Olyantól kérj tanácsot aki jártas a hosszú ideig tartó szoptatásban: szoptatási tanácsadók elérhetősége fent van a neten. Nekem is voltak problémáim és rájöttem, nem azokra kell hallgatni (bármennyire is jót akarnak) akik csak rövid ideig tudtak. Meghallgattam, megpróbáltam úgy csinálni, nem volt könnyű, de megérte: 5 hónapos babám még kizárólag anyatejes. Merj tőlük tanácsot kérni és fontos, hogy csak rá hallgass, neki ez a szakmája, ne próbálj mindenkinek megfelelni! Egy jó tanács: ne nézd majd az órát és maximum este (de inkább heti 1x mérd a babádat, ha nincs orvosi oka), és bízz az ösztöneidben. Nem a mell méretén múlik, nekem is 75B volt :) most 80C. Sokszor tedd majd mellre, mert nem csak a táplálkozáshoz van rá szüksége, hanem a megnyugvás és a közelséged miatt is.
2012. dec. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!