Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a jobb, ha lefejem a...

Mi a jobb, ha lefejem a maradék tejet szoptatás után, vagy ha nem fejem le és hagyom?

Figyelt kérdés

Van tejem, mert a baba jol lakik egy ciciből is, és utána alszik is rendesen. Sokan mondták, hogy ne fejjek, mert feleseges,hogy beálljon a kereslet-kinálat, mások viszont azt mondják, hoggy fejjek, mert igy több lesz a tejem, és ha nem fejem akkor begyuladhat a cicim.! Begyulladva nincsen és néha fejek is, amikor evett (azt a mellet)de a fagyasztó már lassan tele van! Most mit csináljak? Kire halgassak? (Persze nekem nem nyüg a fejés...sőt...ha az jot tesz! ) Pusztán azért kérdezem, hogy hogyan tovább, mert ha fejés nélkül is marad elegendő tejem..

Köszi válaszokat előre is, sokat segitenének a tapasztalataitok!!! :D 2 hetes baba anyukája


2009. jan. 2. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első 6 hét a legfontosabb, ekkor áll be a tejtermelés. Én csak akkor fejtem, ha már nagyon teli volt a cicim, és a baba még aludt. Akkor is csak annyira, hogy ne durranjon ki. Aztán felkelt a babám, evett, és ennyi. De sose fejtem csak azért hogy több legyen, és sose volt olyan gondom, hogy nem volt elég a tej, nem maradt sose éhes a gyermekem. Igény szerint szoptatok, az első 6 hétben ez eléggé gyakori, de most 2 hónapos a babám, és teljesen beállt, annyira, hogy 5 perces pontossággal akkor lesz éhes a pici, amikor elkezd folyni a tej. :)

Ez csak egy tapasztalat a sok közül.

Minden jót!

2009. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fejd ki a 2hét még kevés, úgy éretem még nem nagyon állhatott be a kereslet kinálat.

Nekem 5 hetes a babám, és úgyanez a gondom, tele a fagyaszó, egy mellből jól lakik a picikém, szépen fejlődik. De mikor 2 hetes volt, akkor volt tejlázam, (akkor azt gondoltam én már nem fejegetem minden evés után) Ugyhogy azt gondolom inkább ki kell fejni, nehogy gond legyen , még picik a babáink..és majd lesz hogy több tejre lesz szükségük, legalább mi nem leszünk gondban.

Jó egészséget, boldog babázást nektek!

2009. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fejjél amíg 6 hetesek nem lesztek, általában addigra beáll a tejtermelés és utána lassan abba lehet hagyni. Ha minden nap csak pár ml-rel fejsz kevesebbet, akkor elvileg nem gyullad be a melled.
2009. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik gyermekemnél sem fejtem soha. Igény szerint szopiztak mindketten akkor mikor Ők akartak és addig míg jól esett Nekik. Mindkettőnél rengeteg tejem volt, nem fejtem, mert nem szerettem volna növelni az amúgyis nagy mennyiséget. Enyémek is jóllaktak egy mellből, az első gyermekemnek még tejtestvére is volt. Gyakorlatilag én láttam el anyatejjel egy másik babát is 4 hós koráig.

Véleményem szerint ha nem nyűg a fejés, akár a védőnő segítségével Te is kereshetsz tejtestvért vagy lehetsz tejadó. Nagyon jó érzés másokon segíteni, olyan sok kisbabának lenne szüksége anyatejre!

2009. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még azt elfelejtettem írni, hogy soha nem volt mellgyulladásom, fejés nélkül sem.

Utolsó v.

2009. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hat hetes koráig minden kaja után fejtem a "maradékot", aztán már csak akkor, amikor majd szétdurrant, csak annyit, hogy jó legyen. Ettől függetlenül nem állt be a kereslet-kínálat, úgyhogy kb. 3 hónapos volt a bébi amikor elkezdtem leadni a tejet, mert már nekünk és a nagyszülőknél is tele volt a fagyasztó. Bő egy hónapig tudtam leadni, aztán beállt rendesen.

2009. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!
2009. jan. 2. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!