Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás nagyobb babával...

A szoptatás nagyobb babával is nehéz?

Figyelt kérdés
Hétfőn lesz 1 hónapos a babám, szépen szopizik, de azért még bénázunk bőven azzal, hogy rá tudjam csatlakoztatni, sokszor kényelmetlen pozícióban ragadok benne, de nem merek mozdulni, nehogy kiköpje, néha bebiggyeszti az alsó ajkát és borzasztóan meg tud harapni, ami miatt napokig fáj a mellem. Folyton szopizik, éjjel nappal alig lehet tőle csinálni valamit. Érdekelne, hogy később milyen nehézségek vannak a szoptatással, mire számítsak? Pl. mozgásfejlődésnél, fogzásnál milyen szoptatni? Mindenféle felkészítő tapasztalatot, panaszkodást nagyon szívesen fogadnék.
2023. okt. 12. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem fekve szoptatsz? Mi nagyon jókat aludtunk együtt a gyerekkel. Eleinte utáltam, de aztán ráéreztünk, és aztán nagyon kényelmes volt.

Amikor kibújik a foga, neki is meg kell szokni, hogy kicsit más technikával kell csinálni. Egyszer-kétszer ráharapott, de szóltam neki, hogy ez fáj, elég hamar rájött, hogy hogyan kell.

Nekem mindkét gyerekem 1,5 éves koráig szopott, már szörnyűlködtek a rokonok, hogy jaj, majd nyilvános helyen letépi a gyerek a blúzomat. Hát nem, soha nem csináltak ilyet. Megszokták, hogy otthon az ágyon fekve csináljuk, máshol nem is érdekelte őket a dolog.

2023. okt. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, legalábbis én idővel nagyon belejöttem. Rájöttem, hogy ez baromi kényelmes megoldás, lehet a pozíciókkal variálni nyugodtan, persze ehhez gyakorlat kell. Van ahogy fognod sem kell, de fekve is ajánlom, hogy gyakorolj, nekem néha életmentő volt.

Ha a gyakorlat meglesz, máris tetszeni fog, milyen könnyen megnyugszik a baba.

2023. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam fél éves koráig kizárólag anyatejes volt, most egy éves múlt, egy ideje már csak reggel-este szopik. Érdekes módon harapni nem szokott (legalábbis szopcsi közben 🙃), de azért már jó erős az álkapcsa meg az arcizmai is, szóval a szájával is tud néha fájdalmas dolgokat művelni...

De ahhoz képest, hogy már a kórházban véresre rágta a mellbimbómat, és az első hetekben, míg meg nem gyógyult, már a szoptatás gondolatától is sírhatnékom volt, már sokkal jobb :)

Igazából egész jól belejött, nálunk a fogzás és a mozgásfejlődés sem befolyásolta, csak ahogy nőtt, mindig alakult kicsit a póz :)

Igazából a növekedési ugrásokat sem éreztük meg, csak talán az elsőt...

Viszont délutánonként kb. 5-6 hónapos koráig ő is csak cicin nyugodott meg, de az durva volt, mindig próbáltam elterelni inkább a figyelmét mással, mert azt fizikálisan nem bírtam volna, ugyanis pl. ha túl sokáig szopott, akkor teljesen elfogyott a tej, és akkor bármeddig elcicizett volna, mert sosem tudott jóllakni, szóval ördögi kör...

Ami viszont furcsa, hogy tökéletesen elvan a napi két szopcsival, napközben egyáltalán nem igényli. Így nagyon kényelmes, nem tépi a felsőmet utcán vagy ilyesmi (ez volt a legnagyobb félelmem, az engem nagyon taszít...) 🙂

2023. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekünknél az első hónapokban nagyon fájt, a tejcsatorna-elzáródás is rendszeres volt. Kb. az 5. hónapra rendeződtek a dolgok, utána nagyon kényelmes volt. Harapás csak párszor volt, mondtam neki, hogy au és odatettem a kezemet. Nem szokott rá szerencsére. Majdnem 2 éves koráig szopott, soha nem rángatta a pólómat, különösen nem nyilvános helyen. A testvére még baba, majd meglátjuk, vele mi lesz. Vele eddig nagyon kényelmes és problémamentes volt a szoptatás.

Amit nem szeretek, az az időszak kb. 4-5 hónaposan, amikor szopás közben már elkezdik a hangok felé kapni a fejüket. Mellbimbóval a szájukban...

2023. okt. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Én leülök a kanapéra,bekapcsolom a netflixet hang nélkül, felirattal és törökülésben szoptatópárnára rakom a mai napig pedig 2 éves,csak a szoptatópárna lett nagyobb. Van aki szoptató székben csinálja,más ágyon fekve kinek mi kényelmes.
2023. okt. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb gyerekkel is vannak nehézségek: pl:

szopisztrájk: 1 éves kor alatt nem hihető evolúciós okból, hogy tényleg abbahagyná, ilyenkor mégis nehéz kitartani. Az első ilyen jellemzően 4 hónaposan jön, amikor kezd kinyílni a világ és minden érdekesebb az evésnél. Ilyenkor rángatják a fejüket, forgolódnak, nézelődnek és nem esznek eleget. Trükkök kellenek, ingerszegény környezet, elterelés, esti több szopi, mert többnyire nem a tej kevesebb, hiába úgy tűnik.

Fogzás: nem direkt harapnak, meg kell nekik is tanulniuk és tanítani is kell.

Növekedési ugrások: még ez is előtted áll. Ez is olyan mintha kevés lenne neki, állandóan szopna és csak akkor van esély rá, hogy be is állítja a kellő mennyiséget, ha hagyod az igényei szerint és nem pótolsz egyből.


Két gyerekem van. Egyikkel kudarc volt a szoptatás, nem győztük le a nehézségeket, eü-i okok voltak csőstül.

Másikkal sikerült és hosszan szoptatott gyerek lett. Vele ahogy nőtt egyre könnyebb lett.

2023. okt. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy majdnem mindenki ilyen pozitívan élte meg. :) Hátha nekünk is ilyen lesz. Fekve próbálok szoptatni, de olyan közel nyomja a fejét a kisfiam a mellemhez, hogy folyton vissza kell rendezni vagy eltartani a mellem az orrától, ami miatt nagyrészt inkább könyöklök és már görcsben van mindenem. De gyakorlunk, előbb utóbb csak sikerül kényelmesen is.

Pont most kezdődött az első növekedési ugrás, ma hajnal óta 10 percet nincs el szopi nélkül. A Netflixes szoptatás jól hangzik, de van egy idősebb kicsi is, úgyhogy mellette ez nem kivitelezhető. :)

2023. okt. 13. 14:49
 8/8 anonim válasza:
Nekünk nagyon nehezen ment az elején, a kórházban csak bimbóvédővel szopizott, majd otthon próbáltam elhagyni, mert egy szoptatás 2-3 óra volt… nehezen falta be, kényelmetlen volt, sírtunk mindketten. Az egyik mellbimbóm ráadásul szétnyilt, borzasztóan fájt. Aztán kb 6 hét után kezdtünk szépen összeszokni, mostmár 8 hetes és egy szopizás nem több mint 10 perc. Nagyon nagyon örülök hogy az elején nem adtam fel! Hidd el, idővel könnyebb lesz!
2023. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!