Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan anyuka, akinél a...

Van olyan anyuka, akinél a kistesó erkezése után a nagyobb is újra akart cicizni?

Figyelt kérdés

Hamarosan érkezik második gyermekem. A nagy 4 éves, féléves koráig szopizott. Amióta terhes vagyok, folyton a melleimet akarja simogatni amit nem tudok igazán hova tenni.

Különböző okok miatt nem volt önfeledt élmény az első gyermek szoptatása sem, és kicsit tartok tőle, hogy esetleg vissza akarna szokni. Ilyenkor mi a helyes vajon, erősíti a testvéri kapcsolatot, immunrendszert, stb., ha együtt szopiznak? Ugyanakkor bizarr gondolat számomra ekkora gyereket szoptatni a kicsivel együtt.



2021. ápr. 3. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolom ahogy te, bizarr dolog lenne.
2021. ápr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez csak egy ,,felfedezés" a nagyobb számára.Lányommal van hogy együtt állunk be a zuhany alá, 3 éves elmúlt már és múltkor épp úgy felfedezte, hogy van mellem, meg hogy ő valamikor abból evett.Mondtam neki igen, de ő már nagylány és mindent,bármit meg tud enni, így már nem kell onnan a tej.Azóta se próbálkozott, vagy célzott ilyenre.Egy 4 éves gyerek már megérti az ilyet biztos vagyok benne.
2021. ápr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy testvéri féltékenységből ő is akar majd, de nem kell neki hagyni. Elmondod neki, hogy amikor ilyen kisbaba volt ő is kapott, csak nem emlékszik rá és most már nincs rá szüksége, mert ő már a nagyfiúknak/nagylányoknak való ételt eheti. (Fontos, hogy pozitív dologra hozd ki a végét, ne intézd el annyival, hogy nem kaphat és kész)

De az is lehet, hogy nem akar majd, akkor meg nincs vele dolgod. Egyébként ha legközelebb simogatni akarja a melleidet, kérdezd meg miért csinálja. Lehet, hogy egész más oka van. (Kíváncsi, hogy jön-e belőle tej vagy ilyesmi. Sok oka lehet.)

2021. ápr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 4 éves volt a nagy, amikor született a kistesója és ő is elkezdett “érdeklődni” a cicim iránt. De nem akart szopizni, nem is hagytam volna, csak kíváncsi volt. Amikor szoptattam a picit, mindig oda ült ő is. Elmeséltem neki, hogy ő is ugyan így szopizott, de már nagylány és nincs már rá szüksége.

Egyszer amikor fejtem, megkérdezte, hogy megkóstolhatja e😄 adtam neki egy picit, de azt mondta undorítóan rossz😅 így ez ennyiben is maradt.

2021. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Ha most választanád le, azt mondanám, van rá esély, de csak 6 hónapig szopott, úgyhogy szerintem nem.
2021. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekem csak 2 év van köztük, és a nagy 15 hos koráig szopizott. Nem emlékezett rá, mire megszületett a tesó...volt feltekenykedes, sok kisbabas dolgot ki is akart próbálni (pihenoszek, cumi, engem is etess kanallal, nekem is segits felvenni a cipot3, stb), de ezt nem. Megbeszeltuk, hogy a tesonak még nincs foga, így nem tudja megragni a kenyeret :D Szerintem előre ne stresszelj, ha mégis kéri, egy 4 évesnek már el lehet magyarázni, hogy az a tesonak terem, ő bezzeg már ehet minden finomat :)
2021. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Remélem te is tudod, hogy nem normális, ha a gyerek 4 éves koráig szopizik.....!!!🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️
2021. ápr. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%
Úristen ez a mellsimogatós perverz már volt párszor...
2021. ápr. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!