Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptat!Fájdamlcsillapítás...

Aki szoptat!Fájdamlcsillapításra és megfázásra mit szedtek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 17. 04:55
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Panadolt szedhetsz, Herbal swiss forró italpor. Jobbulást!
2023. okt. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!RUBOPHEN- t nem lehet?Az van itthon és tegnap azt vettem be.Felhívtam a védőnőt,ő azt mondta,inkább algoflexet.
2023. okt. 17. 05:27
 3/15 anonim válasza:
Igazából szerintem olvasd el a betegtájékoztatót abban benne van a javallat szoptatásra is.
2023. okt. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Paracetamol (ilyen a Panadol, vagy a Rubophen), ibuprofen (Nurofen, Algoflex...), illetve diclofenac (Cataflam, Voltaren...) hatóanyagú fájdalomcsillapítók biztonsággal szedhető szoptatás alatt.
2023. okt. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Na igen,azt is elolvastam!De pl.a cataflamra azt mondták a gyógyszertárban,hogy egyáltalán nem javasolt,barátnőm meg csak azt szedi.Ezért nem értettem már,hogy mit lehet,mit nem.De köszi mindenkinek !
2023. okt. 17. 07:57
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak azt lehet amit terhesség alatt,panadol swiss ital.

A többit nem kene csak merr atjut a babába is

2023. okt. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Rubophent lehet! Kórházban azt kaptunk császár után. Ibuprofent lehet.

Szerintem jobb is, a paracetamol kimutathatóan károsítja a májat ha kúra szerűen szedik (nekem vérvétel kimutatta a 1.5 hét "paracematolt" csökkent májfunkcióval), pedig csak megfázás elleni italporokat ittam.

2023. okt. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ide beírod a kérdéses gyógyszer hatóanyagát, ha zöld, mehet, ha sárga, akkor csak indokolt esetben, orvossal egyeztetve szedd, ha piros, akkor ne vedd be.


A rubophen nem gond, szedheted.

2023. okt. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
E-lactancia oldalon beírod a hatóanyagot és ha zöld nyugodtan szedheted. Nagyon kevés gyógyszer van, ami ténylegesen nem szedhető szoptatás alatt. Ibubrofen, paracetamol hatóanyag nyugodtan mehet, hisz már a babának is adjuk ha beteg. 🙂
2023. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

#8 köszi,elolvastam ez azt írja nagyon minimásis mennyiség megy csak át a babához.Szóval lehet !

2023. okt. 17. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!