Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptat!Fájdamlcsillapítás...

Aki szoptat!Fájdamlcsillapításra és megfázásra mit szedtek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 17. 04:55
1 2
 11/15 Derjaderja ***** válasza:

6. Az NSAID-ok többsége azért nem szedhető terhesség alatt, mert a magzati keringést úgy változtatja meg, mintha már lélegezne a baba (Botallo-vezeték zárása). Ez az atállás


Születés után amit amúgy is adsz a babának, amikor ő maga beteg, azt Te is szedhető (fent részleteztek ezeket a szereket).

Esetleg tartós vagy extrém dózisú használatánál érdemes a gyerekorvos véleményét kérni.

2023. okt. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nurofent szedtem, az nagyon jó volt.
2023. okt. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem teljesen igaz, hogy amit a baba kaphat, azt szedheti az anya is. Pl. a metamizol (Algopyrin) narancssárga az e-lactancián (bár azt írja, hogy egyetlen adag miatt nem kell a szoptatást felfüggeszteni), de pl. a Flamborin hatóanyaga is az, kaphatják csecsemők.


Szóval meg kell mindig nézni, az a biztos.

2023. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Általában ázvészelem a megfázást természetes gyógymódokkal.Amikor már nagyon fáj a fejem ,akkor veszek be valamit,szoval azért húzom ameddig lehet. :) Már jobban vagyok szerencsére,már csak a köhögés van.
2023. okt. 21. 10:05
 15/15 Derjaderja ***** válasza:

13. Jó, hogy ezt leírtad, igazad van.

De a metamizolt nem sorolják az NSAID-ok közé, és egyébként egy vitatott szer. Átmenetileg itthon is vénykötelessé tették korábban, sok országban egyáltalán nem használják, vagy vényköteles, illetve pl németeknél 3 hónapos kortól adható alapból.

Újabb kutatások szerint meg kevésbé veszélyes, mint az eggyel régebbiek szerint.

2023. okt. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!