Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki igény szerint szoptat...

Aki igény szerint szoptat mindenkinek egész nap a gyerek szájában van a melle?

Figyelt kérdés

Én ezt már komolyan nem bírom. Van hogy 2 órát vagy még többet szopik. Sehogy nem akar aludni csak a mellemmel a szájában. Jó néha sikerül máshogy is elaltatni, de az ritka. A legjobbat akartam neki, ezért akartam igény szerint szoptatni. De már úgy érzem nem bírom tovább. Napi max 3.órát alszok, de azt se egyben. Tegnap egész este fél10től éjjel 2ig próbáltam elaltatni. De ahogy bealszik és kiveszem óvatosan a mellem a szájából 1-2 perc és felébred. Mit rontottam el? Mégis inkább 3 óránként kéne etetni?

4 hetes

Tej van bőven, amikor elalszik rajtam, akkor folyik ki a szájából mindenfelé. 😒😑


2021. okt. 23. 14:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Amint elalszik, tedd le. Ha igazán álmos, el fog aludni. Nem csak az ő élete, igénye számít, hanem a tiéd is. Te vagy az anyja, te diktáld a rendet. Ilyen picinél is.
2021. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%

Most lesz 4 hetes a lányom.

Én nem etetem egész nap, pedig igény szerint szoptatom.

Nalunk egy etetés max 20 perc. És napközben durván 6-7x eszik.


Éjjel mi sem sokat alszunk, de akkor sem végig eszik. Inkább nézelődik.


Hízik igy is szépen, 4hét alatt 1kg felment rá a hazajövős súlyához képest.


Anno fiammal is kb így volt a szoptatás. Ő 2 és fél éves, 1 évig szoptattam.

2021. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem, mivel erre nekem nincs igényem. A gyerek mindig kapott cicit HA tényleg erre volt igénye, addig a pillanatig ameddig erre (vagyis az ételre) igénye volt. Utána ha elaludt vagy letettem az első naptól, vagy ha nem akkor más módon foglalkoztam vele. Meg is őrültem volna ha a mellemen lóg egész nap, az igény szerinti szoptatás pedig nem csak a baba igényeit fedi le, hanem az anyáét is. Ha valami nem működik akkor meg kell próbálni mást és addig kell próbálkozni ameddig valami úgy be nem válik, hogy abból egy mindenki számara élhető rendszer tudjon kialakulni. Nem attól lesz senki sem jó anya, hogy (igény szerint) szoptat reggeltől napestig és mártírkodik.
2021. okt. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Minden gyereknek masra van igènye. Az enyèm kb egèsz nap mellen lògott ,de engem nem zavart. Ha le akarod tenni, akkor vàrj kb 20 percet azutan, hogy elaludt. Ha előbb letessed, akkor nagy az esèly, hogy mèg nem aludt elèg melyen, ès megèbred.
2021. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
3 hetes korában adtam neki cumit, onnantól nem kelt gyakran. Nem okozott cumizavart. Nem időre etettem, hanem amikor éhes volt, de nem engedtem max 30 percnél tovább. Tudom ez nem a trendi iszsz, de evett rendesen, eleget, cumi meg ne én legyek. Amikor megébredt, cumi és aludt vissza.
2021. okt. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%

5vagyok, plusz nem hagytam büfi nélkül, tehát nem az evésbe aludt bele és a pólya. Minden este óvatosan bepólyáztam és úgy tettem le a kiságyba.

Mindjárt jön a 4.trimeszteres hurcifreeekmami és kikaparja a szemem érte🙈

2021. okt. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Az igény szerinti szoptatásnál a cumizást nem kell mellel pótolni. Vannak babák, akik alváshoz cumit igényelnének. Ha nem kap, akkor használja a cicit. Nem vagyok azon az állásponton, hogy folyamatosan dugdossunk cumit a gyerek szájába, de ha ő attól megnyugszik és elalszik, akkor inkább az, mint a cici. Az evésre való, nem cumizásra. Én is igén szerint szoptattam, de csak addig, amíg evett.
2021. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%
Igen,az első 3 hónap kb.így telt. Utána beállt. De ha beteg vagy nyűgös volt,később is ilyen volt. Negyedik trimeszter. Ha ez neked nyűg,tápszerezd.
2021. okt. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

4 hetesen persze. 2 hónaposan már nem. Akkor már volt félóra is, hogy nem volt a szájában. 🤣

Ez ilyen.

Ahogy nő csökken rá az igénye. 3 hónaposan nyílik a világ. 4-5 hónaposan enni nem lesz ideje.

2021. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Igen. Az első hónapban CSAK szoptattam. A gyerek feje fölött ettem stb. Baromira betelt a pohár nálam. Kapott cumit. Onnantól sokkal jobb volt a helyzet.

Végre tudtam élvezni az anyaságot.

Barátnőmnek a fia kezdetektől fogva max 20 perc alatt eszik, aztán leteszo elvan, vagy alszik. Ha megint sír megint cicire teszi. De nem egész álló nap csak szoptat. Számomra ez is igény szerinti.

Csak az ő babájának más az igénye

2021. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!