Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valamit elrontottam?

Valamit elrontottam?

Figyelt kérdés
Egy hetes a babám. Pár napja azt vettem észre hogy kevesebb tejem van. Eleinte folyt mindenhova is, feszített, de két napja nem telik meg a mellem. Rengeteg folyadékot iszok, a baba 4 óránként eszik csak, ma éjszaka óta viszont 3 óránként igényli a cicit, nem lakik elég jól szerintem. Pisis és kakis pelenka van. Mivel tudok a helyzeten változtatni hogy újra sok tejem legyen?

2023. okt. 25. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem rontasz el semmit, tedd mellre a babat annyiszor, amennyiszer igenyli, szoptatas kozben termelodik a tej.


Meg csak 1 hetes, boven nem allt meg be a kereslet-kinalat, de idovel egyebkent nem fog nagyon feszulni a melled, meg folyni a tej, de ez nem azt jelenti, hogy nincs eleg.


Ha a baba nem hizik vagy fogy, na akkor nem eleg. Egyeb esetben minden oke. En az elejen azert 3 naponta megmertem a sulyat, habar mindenki azt mondta, hogy nem kell, de en igy nyugodtam meg. Szoval nyugodtan megmerheted rendszeresen, ha ez segit.


Ne ijedj meg, de fogja o meg igenyelni 10 percenkent is a szopit, foleg ha novekedesi ugrasa lesz, eloszor 3 hetes kor korul :D

Jo-jo, persze nem minden babanak igenye a gyakori szopi, de erre is szamits, hogy elofordulhat, hogy szo szerint egesz nap mellen akar majd lenni. Ez is normalis.

2023. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mindig amikor már ébredezik, nyujtogatja a nyelvét, szopja a kezét vagyis amikor kezd éhes lenni már teszem is neki a cicit. Mérlegem sajnos nincs itthon hogy tudjam hízott-e valamennyit csak személymérleg, az meg nem elég pontos. 10 dekát nem tudok mérni vele.(gyerek velem mérés meg nélküle és a kettő különbözete=baba súlya). 2800 grammal született, a kórházból 2700el jöttünk haza, mennyi lenne ideális hízás hetente?

Gondolkoztam azon is, hogy szoptatás után mellszívóval ráfejelek, ez esetleg javíthat a tej mennyiségén?

2023. okt. 25. 10:09
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Fejhetsz szoptatas utan, ha nagyon akarsz, de ha a baba hizik, akkor boven eleg a tejed, tovabbra is.


Havonta az elvart minimum hizas 400 gramm. Vegyel egy merleget, ha szeretned otthon merni, de akar kolcson is kerhetsz, lehet a vedonotol is lehet kolcsonozni (nalunk igen).

2023. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Be fog állni a kereslet kínálat és nem fog feszülni annyira. Mindent jól csinálsz, próbálj megnyugodni.

Én annyit szenvedtem a szoptatással, a mérlegelést se tudtam elengedni, bárcsak ne stresszeltem volna annyira.

2023. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a nyugtatást. Aggódok persze, jövő hét kedden tudom majd meg hogy hizik e rendesen mert tegnap nem hozott a védőnő mérleget. Gondolom minden baba egyéni ütemben gyarapszik.

Nekem első baba, így több kételyem merül fel, hogy vajon jól csinálok e mindent.

2023. okt. 25. 10:57
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Van tejed....az én lányom sűrűbben eszik, 1-2-3 óránként mikor hogy , mégsem gondolom azt hogy nincsen tejem..

Kicsit tájékozódni kéne, bár most is azt teszed.

Sokan itt rontják el, hogy azt HISZIK hogy nincs elég tej, jön a FELESLEGES tápszer, cumisüveg kombó aztán már el is rontották a szép folyamatot.

Te ne tedd ezt.

Egyébként a babák nem csak akkor akarnak cicit ha éhesek, hanem akkor is ha szomjasak vagy épp valami bajuk van és jól esne nekik egy kis nyugicici.

Akkor rá lehet tenni a cicire amikor látod hogy nyujtogatja a nyelvét nyilván az azt jelenti hogy vagy éhes vagy szomjas nem kell megvárni amíg sír.


A mellfeszülésről pedig annyit hogy ha jól emlékszem ez azt takarja hogy akkor volt a mellbelövelés vagy mi. Na mindegy a lényeg az hogy nálatok beállt az hogy a babának mikor kell enni ezért már nem feszül. Az a normális hogy nem folyik és nem is feszül mert ez jelenti azt hogy beállt. Fejni is hülyeség. Esetleg azt tudom javasolni ha későbbre akarsz félretenni tejet akkor fejni most érdemes. Az elején én is fejtem szépen jött. Amikor 6 hónapos volt a kicsi akkor akartam de fél óra alatt 10 mlt tudtam fejni. És nem azért mert nincs tejem, hanem mert már nem megy vele úgy. Tejem az láthatóan van bőven.

2023. okt. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!