Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon kezdő vagyok, és...

Nagyon kezdő vagyok, és kicsit bepánikoltam! Valamit elrontottam? Honnan tudom, hogy pótolni kell?

Figyelt kérdés
7 napos a babám, eddig kizárólag anyatejet kapott, 4 napja indult meg rendesen a tej. Akkor éreztem, hogy duzzadtak a melleim, és jött is rendesen, elég volt 1 evéshez 1 cici, de kb csak 2 napig. A mellbimbóm viszont valami eszméletlenül fájt, így nem hagytam rajta a babát csak kb. 10 percig. Azóta a bimbófájdalom egyre jobb lett, viszont úgy érzem, hogy nincs elég tej! Se kézzel, se kézi fejővel nem tudom lefejni, nem jön belőle semmi, plöttyedtek. Viszont amikor ráteszem a babát, ő nagyon nagyokat kortyol és nyel, bár néhány perc alatt kiszívja, és egyszerűen nem értem, hogy én miért nem tudok egy cseppet sem kifacsarni belőle. Így nagyon zavar, hogy nem tudom megnézni, hogy kb mennyi van. Nagyjából 8x etettem, és már próbálom mindig 2 ciciből. Napi 2-3 kakis, 2-3 pisis pelus van most. Napközben sokat sír, és nem tudom eldönteni, hogy ennyire éhes maradt, vagy a hasa fáj. Nem mertem eddig pótolni, félek, hogy ez a kis mennyiség is elvész :( nagyon aggódom, segítsetek!
2022. ápr. 14. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Természetes, hogy elveszíti a duzzadtságot a cici. Én hosszan szoptattam már két gyereket is. 30 mili kb fél óra kínlódás eredménye. A gyerekeim sokkal hatékonyabban ciciztek. Szóval, hogy nem tudsz fejni, nem jelent sokat! Bízz magadban, tedd most még az elején minden jelre cicire, aztán kialakul, meglátod. Ha van kaki, azt jelenti, hogy van fölösleges anyag, amit nem dolgoz fel a szervezete. Ha normál színe van, akkor én abszolút nem aggódnék. Jó úton jársz
2022. ápr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha csak rövid időre teszem rá, úgy hogy nem szívja ki az egészet, akkor nem lesz kevesebb? Valahol ezt olvastam. Mert képtelen vagyok a fájós cicimen tartani sokáig :(
2022. ápr. 14. 09:41
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Jó a technika? Mert ha nem, attól bizony rohadtul tud fájni. Én hetekig nem jöttem rá az elsőnél, hogy amiatt fáj. Amint sikerült a technikáján javítani, rögtön jobb lett az érzés is. Hívj egy szoptatási tanácsadót, ha bizonytalan vagy, ő majd segít! Nyilván nem kötelező, de sokat könnyíthet a helyzeten
2022. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Lanolinos krémet próbáltad? Nekem nagyon sokat segített.


A mellbimbó mozgatása, ingerlése prolaktin hormont termel, ami segíti a tejtermelést akkor is, ha nem szívsz ki tejet. Szóval lehet, hogy segítene a fejés, akkor is, ha nem jön semmi.


Másrészt pedig ha pár nap még, és megedződnek a bimbóid, akkor ha utána többet lesz cicin a baba, vissza tudja szaporítani a tejet.


Feltéve persze, hogy jól kapja be a babád. Szoptatási tanácsadó lenne a legnagyobb segítség.

2022. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bimbóra medela mellbimbó krém. Nem kell letörölni szoptatás előtt, nagyon jó. Jól csinálod, tedd cicire mindig. Van tejed hidd el. A tej szopi közben termelődik. Én sem tudtam egy cseppet sem fejni, pedig gépet is vettem mégis kizárólagosan szoptattam 6,5 hónapig. Nem kell nézegetni mennyit eszik a baba, hiszen a tej mennyisége minden anyának más, és az összetétele, zsírossága is változik napszak szerint. Most úgy érzed, hogy szoptatásból áll csak a nap de hidd el hamar jobb lesz. Ha fájdalmaid vannak - a kidörzsölésen kívül - és szoptatni szeretnél, keress fel szoptatási tanácsadót! Kitartás!
2022. ápr. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha nagyon aggódsz, kölcsönözz egy mérleget és mérd két-három napig minden etetés előtt és után (ugyanabban a pelenkában). Írd fel a különbözetet, a nap végén add össze, aztán csinálj egy átlagot. Akkor pontosan látni fogod, mennyi megy be.

Hogy nem duzzadt már a cicid, az természetes. Az is gyakori, hogy nem indul meg fejésre a tejleadó reflex (főleg, mert ez nem egy akaratlagos cselekedet, és rágörcsölsz, míg a baba közelségétől persze, hogy jobban el tudsz lazulni). Fejni mindig több idő, akár jó 10 perc is lehet, mire megindul, és érdemes egyáltalán nem oda figyelni, hanem mondjuk tévézni közben :D

Technika is tényleg lehet rossz, ha a baba nem elég mélyen kapja be a bimbót, hanem a végét szorítja össze, kisebesedhet. Itt egy jó kép, ami magyarázza:

[link]

Sok szellőztetés, bimbóvédő krém hamarabb helyrehozza. De az elején mindenkinek fáj, hisz ez egy szokatlan igénybevétel, kb. mint mezítláb járni. Később aztán hozzáedződik. De amikor majd jön a foga, lehet egy újabb ilyen kör... Ami nekem bevált, ha a technika lehet a probléma: Megfogod a melled C tartásban, megcirógatod vele a baba arcát, amitől jó nagyra nyitja a száját (ez egy reflex) és villámgyorsan a szájába adod, de úgy, hogy őt húzod a melledre (nem te dőlsz előre) és hogy jó mélyre menjen, azaz akár orra bele is fog fúródni a cicidbe, de ne félj, nem fullad meg. Ha rosszul sikerült, érzed, hogy mégsem jó helyen szorítja, akkor húzd el kicsit a baba szája csücskét, hogy megszűnjön a vákuum és próbálkozz újra. Így ő is pár alkalom alatt megtanulja, hogy hogyan szabad bekapni és hogyan nem, mert hát amikor rosszul, akkor nincs kaja :) Itt is van pár jó kép mell-odatartásról és pózokról: [link]

2022. ápr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi pontosan az utolsó tanácsa szerint járunk el. Kölcsönöztem merleget és nézzük evés előtt és után mivel nekem kiderult hogy rosszul szopik, hiába nyammogott, erdemi mennyiséget nem tudott bevinni, emiatt totalisan legyengult, drasztikusan lefogyott, úgy kellett konkretan életre pofozni 8 óra alvás után hogy egyen. Azóta nekem kötelező is mérni, meg kell ennie a napi eloirt mennyiseget, szerencsére szépen erosodik, gyarapszik mostmar ❤️ de nem volt egyszerű hallani az orvost hogy a baba lassan elfogy és tenni kell valamit, főleg első babaskent, szívem szakadt meg. Mivel nem tud rendesen szopni tovabbra sem, így tapszert kap, illetve nekem sikerül fejni de ne csuggedj, először mikor probaltam fájt, semmi nem jött, gondoltam is h kidobott pénz a fejő és majd jól begyullad a mellem mert belerohad a tej, és végül képzeld, 2 napja meg próbáltam újra és kb omlik a tejem, tehát mikor duzzadt a mellem fejek, egy alkalommal akár 60ml is le tudok fejni, szerintem probald te is kitartóan, előtte kicsit nyomkodd át a cicit, az is lehet hogy rosszul teszed a cicit a gepbe, nekem kézi fejő van, de nem minden szogbol szív nekem sem! Kitartást (egy 8 napos baba anyukája)
2022. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

Pár napot használj bimbóvédőt. Csak amíg regenerálódik a mellbimbód. Ha azon keresztül eszik a baba, nem fáj annyira.

Én nem pótolnék a helyedben.

2022. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
A bimbóvédő a neve ellenére nem védi a bimbót, ráadásul cumizavart is okozHAT. Szóval csínján ezekkel a tanácsokkal
2022. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat! Próbálunk kitartani, remélem, hogy meg lesz a gyümölcse! :)
2022. ápr. 14. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!