Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van, aki borzasztóan kívánta...

Van, aki borzasztóan kívánta a cukrot szoptatás alatt? Mit csinált?

Figyelt kérdés
Az a típus vagyok, aki inkább hízik szoptatás alatt, úgyhogy nagyon nem kéne sok cukrot ennem. Próbálok nem is enni, de egész nap nem bírok másra gondolni. Ma már az is eszembe jutott, hogy kristálycukrot kéne kanalazni zacskóból. Nyilván nem ettem, de ilyen szinten kívánom, nem csak ennék valami finomat. Van itthon finom, főtt, egészséges ennivaló, eszem is, jóllakom, és utána is ugyanúgy meg vagyok veszve a cukorért. Szerintem eszek elég kalóriát, nem most kezdtem el fogyókúrázni, de arra figyelek, hogy kifejezetten egészségesen és változatosan egyek. Próbáltam almát enni helyette, de nem sikerült becsapni magam, nem elég. Meg tudom állni, hogy ne egyek tömény, cukros dolgokat, de elég szenvedősen telik a nap. Valaki volt hasonlóan? Egész szoptatás alatt így marad? Valami problémát jelez ez? Hogyan lehet javítani a helyzeten? Köszönöm a válaszokat!
nov. 5. 18:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatásonként kb. 10 gr szénhidrát szükséges az alap szénhidrát szükségleten túl.
nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Én a csokiért voltam megveszve szoptatás alatt. Sehogy nem tudtam megállni, csak az önmérséklet maradt

Mondjuk én a fogyós szoptatós voltam, nem irigyellek :(

Esetleg próbáld meg cukormentes csokival/bármivel. Azóta kiműveltem magam a témában és azt olvastam, hogy a króm-hiány okozhat ilyen tüneteket. Szoptatás alatt nem tudom lehet-e krómot bevinni, de multivitaminokban is van, helyedben megprobálnám.

Meg sétáljatok sokat, az is csillapítja ezt az őrült sóvàrgást (nálam be szokott jönni).

nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

En nem is szeretem egyebkent az edesseget, de szoptatas alatt meg voltam orulve erte.

Hat, megettem, ez van :D A cukormentes csoki is ugyanugy hizlal, kaloriaban nincs benne szamottevoen kevesebb. Szoval kb tokmindegy, de cserebe izre se olyan kielegito szerintem.


Viszont en mozogtam is (szules utan 8 hettel kezdtem) es egyebkent igyekeztem egeszsegesen etkezni, igy nem hiztam. De nem is fogytam, amig napi ezerszer szoptattam, az teny. De nagyjabol a baba 5 hos korara allt be egy rendszer, amikor magatol kerte mar csak 2-3 orankent es lezavarta max 10 perc alatt, amikor ez a pont eljott, mar nem voltam olyan csillapithatatlanul ehes.

Es onnantol kezdve kezdtem el fogyni is. En kaloriat is szamoltam es ugye mozogtam, nem zavart be egyaltalan a szoptatasba.

nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton utáltam az édességet, terhesség alatt csak a sósat kívántam. Szoptatás alatt meg képes lettem volna/képes lennék bármit megenni ami édes :(

Újra elkezdtem rendszeresen sportolni, de sajnos még mindig több a bevitt kalória, mint a sport.


Mondanám, hogy nem értem mitől és honnan szaladnak fel a kilók, de sajnos tudom. Hiába száműztem itthonról az édességet... pár hete képes voltam este 9-kor fánkokat rendelni a mekiből.

De megveszek az édességért. Most már kicsit jobb, így a szoptatás 9. hónapjában, az első fél év a szégyen és a csokit csokival és nutellával keverékéről szólt.

nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én. Minden nap táblás csoki,fonott kalács, limonádé, karamalz.

De szerencsére én fogytam ennek ellenére folyamatosan.

2 év szoptatás alatt 13 kg-t.

nov. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez valami őrület, állandóan az édességen jár az eszem. Egész nap tudnám a csokit martogatni a nutellában , a csokitortát enni kakaós csigával, a csokis kekszet enni csokis mazsival. És sajnos én is az a típus vagyok aki hízik a szoptatás alatt. Fél éves koráig vagyok magammal engedékeny, utána visszafogom magam. Nagyon is megértelek és örülök hogy nem csak én vagyok így.
nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, hogy írtatok, kicsit vigasztal a tudat, hogy nem csak én vagyok így. Már kezdtem azt hinni, hogy valami klinikai eset vagyok. :D Én is akarok mozogni, de még csak csütörtökön megyek 6 hetes kontrollra, azt mindenképp megvárom. Ti mit sportoltatok terhesen? Azt olvastam, hogy a fel-le mozgást kerülni kell az első 10 hónapban, úgyhogy nem tudom, hogy el lehet - e kezdeni valami nem kifejezetten szülés utáni csoportos edzést, vagy ott kell - e ugrálni. Ha mozognék, talán jobban beleférne egy pici csoki. :) Főleg, ha hónapokig ennyire fogom kívánni. Nem gondoltam volna ezelőtt, hogy lehet ennyire kívánni az édeset. De nem akarok meghízni nagyon, az talán könnyebb, mint lefogyni később gyerek mellett.
nov. 5. 23:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Első és a második babámnál is nagyon kívánom a cukrot. A különbség csak annyi, hogy 6 éve még fogytam rohamosan, bármit és bármennyit ettem, most pedig a levegőtől is hízok. :( én próbálok egy kis mértéket tartani, de nem vonom meg magamtól teljesen. Az első pár hétben totál kontrollálatlanul zabáltam (akkor még azt hittem, úgyis megint fogyok majd), de már minden napom arról szól, hogy próbálok nem óránként meg bármit enni, mert ez így tarthatatlan. :/
nov. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első körben sétálj sokat! Aztán szépen lassan lehet regeneráló tornát csinálni-youtube-on van videó. Futni nem szabad.
nov. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Terhesen én gerinctornára jártam, amíg csak tudtam, rengeteget kirándultunk, túráztunk, bicikiztem (amíg 15 hetes terhesen szó szerint fejre nem álltam bringástól mindenestöl...) előtte giryáztam, lovagoltam, kocogtam. Nem voltam kipattintva, csak az erőnlétem volt a helyén :)


A babám 3 hónapos korában mentem vissza a gerinctornára, aztán hébe-hóba lovagolni, 6 hónapos korától heti egyszer giryázom és youtubeon találtam ilyen babaemelgetős tornát, az egyelőre jó móka, hetente 1-szer 2-szer csináljuk :)


De hiába mozgok ennyit, ha utána egy nagy piros tábla villog a fejemben, hogy AGGYÁMÁCSOKIT!!!!

Ehetek én banánt, vagy isovizet, addig a falat kaparom, amíg nem nyalintok valami édességet. Most legalább van annyi önuralmam, hogy megtudok állni 2-3 szemnél, vagy egy kiskanál nutellánál.


A négyes voltam.

nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!