Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha fogzaskor nagyon faj a...

Ha fogzaskor nagyon faj a szoptatas, at lehet terni arra, hogy lefejem a tejem és cumisuvegbol kapja tovabb?

Figyelt kérdés
Elitelendo dolog, ha nem birom? Nem akarok tapszert adni, ugyanugy anyatejet kapna, csak uvegbol.
nov. 6. 03:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Miért lenne elítélendő? Szerintem nem az.. de biztos van/lesz itt is aki szerint az.

Szerintem úgy csináld ahogy neked jó :)

nov. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nektek kell megbeszélni. Ez a te és a babád dolga, senki másé. Azt kell elemezd, mennyire vesz el tőle ez, ahhoz képest, hogy neked mennyire rossz ha nem teszed.
nov. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

A fogzás nem egy-két hétig tart, hanem az utolsó fog kibújásáig. A legtöbb baba kis rávezetéssel szépen megtanulja, hogy ne okozzon fájdalmat.

Nem kell tűrnöd. Vedd el minden alkalommal, amikor harap, helyezd vissza, beszélj hozzá. Nem bülyék, csak kicsik.

Ha cumira cseréled, attól nem tanulja meg.

Megcsappanhat a mennyiség.

Cumizavaros lehet és utána még fajdalmasabb a szoptatas.

Elmegy a tejed teljesen.

nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, meg megprobalom megtanitani neki. Vagy bimbo vedot veszek vagy nem tudom. Kitalalok valamit.
nov. 6. 09:02
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Semmi baja nem lesz ha lefejt tejet kap. Nem is feltétlen apad el tőle a tej. Vagyis előbb utóbb igen de örökké senki nem szoptat...

Ne legyen bűntudatod akkor se ha áttérsz tápszerre, az sem az ördög műve és nem is káros a gyerekre nézve.

nov. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Neked is koszonom #5.

A komfort szopi miatt is aggodom, a kozelseg miatt, fontos nekik, de en meg mar nem birom, 9 honapos, 4 honapja jon a foga es nem nagyon tudom megtanitani, nem akar bantani, de vagy en vagyok kenyes, vagy nem tudom, meg turom, ameddig birom, de nem tudom meddig. Nyilvan, mint minden anya, a legjobbat szeretnem neki es aggodom es buntudatom van, hogy ezzel artanek neki. Bar ugye a tapszeres babak a kezdetektol uvegbol esznek, azoknak se lesz baja, probalom nyugtatni magam, de en mindent duplan tulgondolok, mondtak mar joparan.

Koszonom midnenkinek megegyszer.

nov. 6. 09:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"a tapszeres babak a kezdetektol uvegbol esznek, azoknak se lesz baja"


Hát az enyémnek lett. Minden logopédiai és fogászati (állkapocsfejlődési) problémája visszavezethető arra az okra, ami miatt nem tudott szopizni. Ha akkor sikerül időben elcsípni, megjavulhatott volna, mert míg a cumisüveg nem erősíti az izmokat, a mellből való táplálás igen.

nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Oh, nagyon sajnalom #7-es.

Koszonom, hogy valaszoltal.

nov. 6. 11:05
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémgyerek is ilyen, nagyon durván harap, és néha direkt még vigyorog és nevet is, ha a fogával megfogja a mellbimbóm és hátrahúzza a kis fejét. A nővére nem volt ilyen, neki elég volt 2-3x elvenni a cicit a harapós pillanatokban, és onnantól egyszer sem okozott fájdalmat, pedig 2 éves koráig szoptattam. A kicsi most lesz 1 éves, és amióta mocorognak a fogai, egyszerűen képtelen vagyok megtanítani neki, hogy ezt ne csinálja (vagyis, biztos vagyok benne, hogy tudja, hogy ezt nem szeretem, mert az esetek 90%-ban tudja szépen és finoman szopizni, de a maradék 10%-ban bizony nagyon csúnya a vége). Én sajnos nem tudok fejni, a múltkor volt egy mellgyulladásom, kézzel nagy nehezen kimasszíroztam kádban ülve a cumót belőle, de se kézi, se elektromos mellszívóval nem jön érdemi mennyiség nekem, pedig a kicsi is még zömében anyatejes, nem eszik olyan sok rendes kaját, szóval tejem az van, csak a mellszívó nem hozza ki. Mielőtt rátérsz az üveges táplálásra, javaslom kipróbálni, hogy nálad van-e ilyen hasonló akadálya, mert amúgy a gyerek a leghatékonyabb szopizógép, semmilyen fejési eszköz nem fogja úgy és olyan jól kiüríteni a melled, mint a babád, és ez bizony tényleg vezethet a tej apadásához.

Szóval, mindezek fényében amúgy én nem gondolnám, hogy elítélendő lenne akár fejve üvegből, akár tápszerrel etetni a gyereked. De úgy őszintén, és ha elítélendő, akkor mi van? Inkább szenvedsz még hónapokig/évekig? Ha neked már nem jó, akkor igenis jobbat teszel mindenkinek, ha változtatsz valamin, a külvilág véleménye meg kit érdekel, nem ők szenvednek ettől nap mint nap.

nov. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Koszonom neked is #9-es.

Atgondolom meg.

nov. 6. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!