Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most miért ilyen nehéz és...

Most miért ilyen nehéz és rossz érzés szoptatni?

Figyelt kérdés

A 3 éves kisfiamat 1 éves koráig tudtam szoptatni, egy komoly betegség miatt kellett leszoktatnom, ami engem jobban megviselt, mint őt. Vele nagyon hamar beállt a tejmennyiség, soha semmi rossz komfortérzetem nem volt szoptatás során.


Most a 3 hónapos kisfiammal teljesen más, még mindig túl sok a tejem, spriccel össze- vissza, amitől ő is szenved és én is. Néha annyira rossz érzés maga a szoptatás, hogy azt el sem tudom mondani. Egyébként gyönyörűen hízik, igazi kis csodababa ő is. Rossz látni, hogy mekkora nyűg neki az evés. Az, hogy naponta 5x kell átöltöznöm az annyira nem is érdekelne, csak neki lenne könnyebb. 😔



Tudom lehetne rosszabb is a helyzet, pl. ha nem enne emiatt egyáltalán… de most alig 3 hónaposan 8kg… ez meg a másik véglet és ez sem annyira jó.


Én csinálok rosszul valamit?


Azoktól kérdezem akinek több gyereke van: minden gyerekkel más volt ez az időszak?


nov. 9. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit fej le a szoptatás előtt, akkor nem fog ilyen erősen indulni a tejleadó reflex. A másik melledre pedig tegyél egy tejgyűjtő kagylót vagy legalább egy összehajtogatott textilpelenkát, hogy ne kelljen átöltöznöd. 3 hósan van ugye a növekedési ugrás... szerintem még beállhat a kereslet-kínálat és lehet kényelmesebb az egész, túl fogtok ezen lendülni.
nov. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szoptatás alatt pont ezt szoktam csinálni, hogy textilpelust teszek a másik mellemhez, viszont utána van az, hogy még a melltartóbetétek is átáznak és félóránként cserélgetem, mert ha nem na akkor öltözhetek át.

Próbáltam már a fejést is, de akkor meg még több tejem lett és be is gyulladt a mellem, mert nem tudott annyit enni.

De lehet, hogy adok neki még egy esélyt, mert ez már szerintem 2 hónapja volt.

nov. 9. 11:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lefejni kell, csak tényleg annyit szoptatás előtt, hogy elinduljon. Tehát ilyen 15-20 másodperc mondjuk.
nov. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a 3. babámat szoptatom és valóban mindegyiknél más. Az elsőnél és a most a harmadiknál amelyekből nem szoptatok jön a tej, csak melltartóbettéttel létezek. A másodiknál egyáltalán nem kellett betét, soha nem folytattam. Nem értem én sem. Tejem mindig elég volt pedig. Nagyon erős q tejleadó reflexed, sajnos csak azt lehet vele tenni hogy lefejed az első pár kortyot és mikor már nem spriccel akkor adod neki oda.
nov. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!