Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem szeretek szoptatni, főleg...

Nem szeretek szoptatni, főleg mert a babámnak rossz a technikája vagy inkább el sem fogadja a mellem. Utálom magam ezért. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kívülről olyan könnyűnek tűnt a szoptatás, de nekünk nem megy. A babám sem szereti és én sem. A kórházban sem ment ezért kaptunk tápszer kiegészítést, amikor eljöttünk írtak fel tápszert amit azóta etetek is vele. A mellemet a kórházban még csak-csak elfogadta de azóta egyáltalán nem, sír ha a szájába rakom és nem tudom megnyugtatni. Szerintem rájött hogy neki az üvegből sokkal könnyebb és ezért nem szimpi neki a cicim. Mellesleg én sem élvezem, fáj a mellbimbóm, tegnap óta bedurrantak a melleim és mint két dinnye úgy néz ki (amúgy sem volt kicsi mellem) és kő kemények.

Csak fejek és fejek, de végeláthatatlan az egész. A mellszívó 3-at szív mire 1 csepp tej legurul a mellszívó edényébe. Még csak 5 napos a babám de én már teljesen kivagyok borulva ettől a szoptatás témától. Egyenlőre igyekszem pár milit leszívni és tápszer elött azt odaadni neki de én ezt nem akarom így sokáig csinálni.

Olyan lelkiismeret furdalásom van.

Lehet hogy késöbb már könnyebb lesz, de most olyan nehéz. A tejleadó reflex sem fog megjönni így hogy utálom az egészet... azt olvastam hogy olyankor már több "lyukon" folyik a tej így könnyebb fejni is, de szerintem nálunk soha nem lesz ilyen...

Utálom magam és szörnyű anyának érzem magam. Egész nap ezen rágódom és sírok hogy én nem akarom ezt az egészet...

Írnátok valami pozitívat vagy valamit amitől kicsit szebbnek látnám ezt az egészet? Más is érzett így?


2013. ápr. 1. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem én leszek a pozitív példa.

Én sem tudtam szoptatni, bármennyire is szerettem volna. Ameddig tudtam, fejtem, aztán amikor azt is abbahagytam, lement rólam egy nagyon-nagy teher. A másodiknál valamivel tovább sikerült, de nagyjából így is mindkettő tápszeren nődögélt a hozzátáplálásik. Szépen fejlett, egészséges gyerekek.


Fontos dolog a szoptatás, meg a az anyatej, de ha nem megy, nem ér belebetegedni.


Amit mindenképpen tegyél meg, kérd szoptatási tanácsadó segítségét.

2013. ápr. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Gratulálok a babához!


[link]


Én Kalmár Alexandrát ismerem személyesen, nagyon empatikus és normális nő.


Remélem minél előbb belejöttek a dologba! A szeretet és a törődés pedig nem anyatej függő, a babádnak pedig erre van szüksége elsősorban, semmi okod, hogy egy pillanatra is rossznak érezzed magadat!

2013. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

ha még csak 5 napos,akkor ne keseredj el. ez sajnos ezzel jár az elején. rosszul kapja be és besebesedik,közbe a mell is bedurran és fájdalmas.


a melleddel azt teheted,hogy erős körkörös mozdulatokkal masszirozd ki, és fejd le,vagy a legjobb lenne ha a baba szívná le.


valószínű rosszul rakod mellre,így csináld: a picit fordítsd teljes testével feléd,a mellbimbddal érintsd meg az száját,amikor j nagyra nyitja,akkor rakd a szájába-és ügyelj rá,hogy ne csak a bimbót kapja be!!

keress kényelmes poziciót,mindenkinek más válik be!

az első heteket én is végig szenvedtem,és én sem szerettem szoptatni,de amikor már elmúlt a fájdalom,és rájöttem a helyes technikára már nagyon élveztem és majdnem 2 éves koráig szoptattam.


kitartás! adj még egy esélyt magatoknak

2013. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
59%
Anyósom sem tudta szoptatni babkorában a páromat, ő mesélte :) de szép nagy darab ember lett belőle így is :) ez miatt ne aggódj, ne görcsölj rajta! Más nők is vannak így vele, nem vagy egyedül :) ne erőltetsd ha ő sem akarja, de menj el tanácsadóhoz ha szeretnél, hátha mond valami okosabbat is és NYUGI!!! :)
2013. ápr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Én csak a saját példámat tudom elmesélni, a döntés a tied. Lehet, hogy néhányan mazochistának tartanak, de én nem adtam fel. Az első héten úgy kisebesedett mindkét mellbimbóm, hogy sírva szoptattam, és szó szerint görcsbe volt a gyomrom, hogy mikor jön a következő etetés. A bal mellemmel akkor hagytam abba a szoptatást, mikor több vér jött mint tej. Borzalmas időszak volt, megértem amit érzel, nagyon sokszor szinte naponta éreztem azt hogy abbahagyom inkább adok tápszert(soha nem volt ellene hisz én is azon nőttem fel). De valahogy sose volt meg a kellő elhatározás, így kitűztem célul a négy hónapot és azt mondtam magamnak, hogy ha akkor is ugyanígy mennek a dolgok nem érdekel semmi és senki, átérek a tápszerre. Mondjuk elég későn ért el hozzám a szoptatási tanácsadók létezése, akkor volt a kicsi 2,5 hónapos. Picit féltem, hogy mit fog szólni hogy a fájdalom miatt abbahagytam a bal mellemből a szoptatást, de rettentő kedves és nagyon jól esett a látni a szemében a bámulatot mikor megmutattam a másik, "használtban lévő" mellem. Konkrétan egy nyílt seb volt a mellbimbóm. Ő bimbóvédőt javasolt, kipróbáltuk, de nekem nem volt jó érzés, hogy műanyag van köztem és a pici közt. Szó volt a helyes mellre helyezésről is, de végül anyukám tudta megmutatni, hogyan kell rendesen (külföldön élünk, ezért nem tudott segíteni előbb csak mikor kijött látogatni.) Ja és ami fontos és ami már csak a bal mellemen látszik: anyu ránézett és csak bámult hogy ja, lányom ne csodálkozz, hogy befelé forduló mellbimbóval fáj a szoptatás.

Mindent, de tényleg mindent kipróbáltam, hogy begyógyuljon a seb, de csak most hegedt be teljesen. Most volt 4 hónapos :D szóval folytatjuk, egy mellből, de büszkén, hogy nem adtam fel.

De félre ne érts semmivel nem leszel/vagy kevesebb ha tápszert adsz neki. Mondom megértelek, tudom milyen zokogni a gyerek ágya felett hogy miért nem lehetek tökéletes. De el kell fogadni, hogy a pici babád számára bárhogy tökéletes vagy amíg szereted és jót akarsz neki bármilyen formában!!!!!

2013. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xStefix ***** válasza:
55%

Több minden is problémát jelent jelenleg: a babád minden bizonnyal cumizavaros, sőt, úgy olvasom, hogy már sztrájkol is. Biztosan nem tanulta még meg a megfelelő szopási technikát, és a tejed sem elég most még. A túltelítődés miatt pedig nagy az esélye, hogy be fog gyulladni a melled és közben minimálisra apad ez a kevéske tejed. A bimbód pedig fáj, sebesedik, ami nem is fog addig javulni, amíg ez a helyzet fennáll (legalábbis szoptatás mellett).

Ebben a helyzetben csakis az segíthet szerintem, ha keresel valakit, aki szakmailag is kompetens és kellő lelki támaszt tud neked nyújtani a folytatáshoz. Nem lehetetlen még innen sem visszaállni a szoptatásra, de egyedül nagyon kicsi az esélye, ezért is írtam, hogy kérj segítséget. Egyszerre kellene "kezelni" a szoptatási gyakorlatodat és a lelkedet, a kitartásodat is. Fontos lenne megismerned és megértened a szoptatás lényegét és a tejtermelés mikéntjét, mert ezek nélkül valószínűleg nem leszel annyira határozott és motivált. Mindez nagyon sok időt, energiát és lelkierőt igényelne, elsősorban tőled... de addig megvan az esély, amíg te magad próbálkozni akarsz!

2013. ápr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Még nagyon pici a babád, szerintem innen még van visszaút. Esetleg nincs lenőve a nyelve? Nekem a kórházban kb. két napos korában megnézték, és fel is vágták egy másodperc alatt. Mondjuk nekem nagyon ügyesen szopizott, nem volt probléma, de az első héten nekem is kegyetlenül fájt. Mikor bekapta, a csillagokat láttam. Vettem ilyen Purelan mellbimbó védő kenőcsöt, azt nem kell lemosni sem, az segített, nem sebesedett ki.

De szerintem is cumizavaros a babád, jó ötlet lenne a szoptatási tanácsadó, szerintem még tudna segíteni.

2013. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Totál le fognak pontozni, de én nem erőltettem, mert úgy éreztem, hogy rámegyek én is, meg a babám is. Persze mindent megpróbáltam, és én is cefet rosszul éreztem magam, de aztán a nagy szenvedés után átálltunk a tápszerre, és a kisfiam hirtelen egy kiegyensúlyozott, egészséges, jókedvű kisbaba lett, és már ezért megérte! Hát, végül is erre van a tápszer.
2013. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első kb. 10 nap pokol volt nekem is, 3. nap hazajöttünk a5. napon meg mentem a dokimhoz mert 39 fokos lázam volt, közben annyira izzadtam egy éjjel 3x öltöztem át, ez fokozottan volt a szopi alatt mivel a mellbimbóm kisebesedett szinte mintha pengével szétvágták volna, több vér jött mint tej sztem, rosszul voltam, gyomor görcsöm lett minden szopi előtt, olyan fájdalom volt amit nem tudok leírni. Kentem egy lanolinos krémmel, mit mondjak csodát tett, szépen begyógyult, de az a majd két hét emlékezetes marad, kitartottam, pedig fogszorítva szoptattam, sírtam közben, most 5 hetes és beállt minden felváltva mindkét cicimből eszik és szinte semmi fájdalom:-) Pedig ha valaki ezt mondja akkor mikor úgy fájt és nem volt jó az egész szoptatás, biztos hülyének nézem, hogy lehet ebből sokkal jobb is....De ezt Te érzed, hogy kitartasz és kivárod míg rendeződik minden vagy nem, de arra azért figyelj a tej ne maradjon bent mert az nagyon be tud gyulladni és annál a kínkesereves szopi is jobb!
2013. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajat pelda: a korhazban a 2.napon megindult a tejem, mert mindig mellre tettem a babat. Ugy bedurrantak a melleim azt hittem meghalok. Fenyesek voltak feszultek, egy szoptatasi tanacsado masszirozta ki kicsit. Berelni kellett egy professzionalis fejogepet es a korhazban mar ejjel folyamatosan fejtem. Sirtam a ferjemnek a telefonban annyira kivoltam.

hazajottem, a baba hasfajos volt allandoan sirt, en szoptattam fejtem teljesen kesz voltam. Majd 1 het alatt beallt a kereslet kinalat csak annyi termelodott amennyi a babanak kellett. Eleg eros a tejleado reflexem meg mindig sokszor fulladozik. De mar semmi problema nincs mellre teszem eszik es passz ennyi.


En se szeretem a szoptatast!! 4 heten keresztul orankent szopizott. Nem tudtunk nagyon meg utcara se kimenni. A lakasba kenyszerultunk...


DE 6 honapig mindenkepp szoptatni fogom, neki ez fontos, en vallaltam a gyereket nem o kerte, hogy vilagra jojjon. 6 honap utan lelkiismeretfurdalas nelkul abbahagyom, ha ugy erzem.


Szerintem ne adj tapszert tedd mellre akar nonstop es beindul szepen.. Ha azt csinalod amit most elapad a tejed (tudom te ennek orulnel, en is igy voltam). Ennek ellenere sztem 6 honapig probald meg. Cumisuveget tapszert tedd el es ulj le a babaddal. Ha ehes enni fog. Szoptass szoptass ezerrel. 1 het es konnyebb lesz!! Kitartas. Nem vagy egyedul.

2013. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!