Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Áttérhetünk már a 4 óránkénti...

Áttérhetünk már a 4 óránkénti szopira?

Figyelt kérdés
Babám 14 hetes és 7 kg. Csak anyatejes. Eddig kb 3 óránként evett, mostanában viszont akkor nem akar enni, később (0,5-1 óra múlva) pedig nagyon sír hogy éhes. Gondoltam elég lenne neki a 4 óránkénti szopi. 4 napja már éjjel sem kel enni, hanem olyan 5-6 óra közt ébred. Este 1/2 10 körül szokott utoljára enni.
2009. jan. 3. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek kivárja a 4 órát, akkor persze hogy elég akkor etetni. És az tök jó, hogy éjjel már nem kel olyan sűrűn enni.
2009. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.Szerintem nyugodtan,elég nagy a babád :)az én kislányom 10hetes 5kg körül van,de már ő is nagyon sokszor 4óránként eszik,éjszaka meg 7óra is eltelik mire újra eszik...

Minden jót,boldog babázást

2009. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia,nekem azt mondta a doki,h onnantól,hgy eléri a kicsi az 5 kg-mot,nyugodtan át lehet térni 4 órás etetésre,ha közben megéhezik,úgyis jelzi.
2009. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem fontos az órához igazodni. A babák pontosan tudják, mikor van itt az evés ideje. Lehet hogy négy óra múlva, de az is lehet, hogy már két óra múlva enni kér. Mi sem óramű pontossággal éhezünk meg.
2009. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a napi tápanyag 1100ml kb neki. szoktat mérni? pár napig méregess és nézdd meg mennyiket eszik. el kell osztani az 1100-at annyi felé ahányszor eszik egy nap. ha többet eszik egy alkalommal akkor ritkábban kér, ha kevesebbet, hamarabb megéhezik majd. az én fiam 16 hetes és 5,5 kg. 3-4-5 óránként eszik, attól függ mennyit, ezt nem nekünk kell szabályozni, majd ő azt tudja, nem kell 3 óránként a szájába dugni, ha nem kéri.
2009. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem óramű pontossággal gondoltam a 4 óránkénti szoptatást.

Nekem is mondta a dokinéni 5 kg-os korában, hogy sokj a 3 óránkénti kaja + éjjel 2x evés, de akkor még ennyi kellett neki.

Szoktam mérni. Ő soha nem ette meg a kilónkénti 150-et, mindig kevesebbet evett. Mégis 30-40 dkg a heti hízása. Mostanában is max 160-at eszik. 5x.

Köszönöm szépen a válaszokat, és mindenkinek boldog babázást kívánok!

2009. jan. 4. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!