Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejmennyiség növeléséhez...

A tejmennyiség növeléséhez nagy türelem kell?

Figyelt kérdés
Szasztok! Mindenkinek meg akarom köszönni amiért sokszor támogattatok és segítettek! 8 Hetes kisfiú anyukája vagyok! Születés után sok sok nappal sem volt tejbelövésem! Mára annyit sikrült összehoznom,hogy éppen elég de csak úgy ha fejek fejek fejek és azt adom pótlásnak +hozok is neki anytejet ahhoz is hozzá kell nyúlnom! higgyétek el nagyon kitartóan megfogadtam minden tanácsot! Ettem ittam időt pénzt nem sajnálva megtettem minden tőlem telhetőt! Egyszerűen nem képtelen vagyok tovább szaporítani a tejem! 2 ciciből szoptatok elejétől fogva 100 110 ml tud kiszívni de csak akkor ha már előtte 4-5 órája nem evett mert akkor nagyon éhes este 40-50 ml!!!! Nagyon elvagyok keseredve és a depresszió szélén állok! A szomszédasszonyomból dől atej! Nem eszik semmit nem pihen többet mint én!!!! Miért nem adja meg a jóisten mindenkinek ezt az örömöt? Miért kell erőn felül kicsikarni azt a pár 10 ml? Nagyon nagyon szomorú vagyok és muszály volt kiírnom magamból! Úgy érzem itthon senki nem értmeg! Már unják az örökös tej témámat! Jönnek a táppal.... Minden percem minden egyes pillanatom erről szól! Nem tudok egyszerűen kikapcsolodni! nagyon rossz érzés szeretnék túl lenni ezen és szeretném ha minden lekiismeret furdalásom elmúlna! De nem múlik mert ilyenkor belekeseredem de holnap úgyis kezdek mindent előről! Bocsi de muszály volt kiírnom magamból!:(
2009. jan. 3. 14:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Tudom a mennyiség nem mérvadó de hiába ámítom magam,hogy elég neki amit szopik nem elég hiszen éhes marad keservesen sír és ha probálom mert higgyétek el megpróbálom visszatenni csak rángatja és morog bekepja elengedi bekapja elengedi! Mer tnincsnem termel annyit amennyire neki már szüksége lenne! mer tegy ekkora baba nem 80 100 ml-et eszik ezt mindenki tudja!
2009. jan. 3. 15:49
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,semmi baj ha kicsit kibuksz,néha én is itt panaszkodom ki magam jobb híján.

Egy a lényeg,hogy semmiképp se legyen lelkiismeret furdalásod.Te megtettél mindent!Ami nem megy azt nem lehet erőltetni.Nem te leszel az első s az utolsó sem aki nemtudja szoptatni a kicsikéjét.De te legalább akarod!Amennyi van annyi van-a többit pótold ki.Én a kórházban voltam úgy hogy alig akart beindulni.Aztán a Milupa-miluszan granulátum tejszaporító teáját ittam (1 dobozzal),azóta meg a laktoherb(herbária)és a dm márkájú babylove teát iszom.Na meg mentes sört.És hol több van hol csak épp elég.De tényleg sokban függ a nyugalomtól és a megfelelő étkezés,ivástól.

Tehát nyugodj meg és csak próbálkozz.Ha van kedved még panaszkodni,vagy csak kiöntenéd a lelked,nyugodtan írj priviben.

2009. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Csak dobd el a mérleget, szoptass minél gyakrabban, ha elfogadja a cicit a babád, akár óránként is. A szopizott mennyiségnek semmi jelentősége nincs. Ami számít: van e elég kakis, pisis pelusa, gyarapszik e (nem feltétlenül kell havi 1 kg-ot, elég ott kevesebb is), jó e a közérzete. Sírni pedig nem csak az éhség miatt sírhatnak a babák, lehet, hogy csak a közelségedre vágyik. Mi ugyanezen mentünk keresztül a kislányom öthetes korában. Most mindjárt öt hónapos és csak szopival majdnem 8 kg.
2009. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!