Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy majdnem 3 hónapos babám még mindig 10-12 alkalommal eszik egy nap?

Figyelt kérdés
Akinél hasonló volt a helyzet, mikor javult? Tettél valamit annak érdekében, hogy kevesebbszer egyen? Más babákról azt olvasom, hogy 5-6 alkalommal esznek. Szerencsések. Így nem tudok semmit sem csinálni. Mert magában meg nincs el...félre ne értsetek, szeretek vele foglalkozni, de sajnos nincs semmilyen segítségem, egész nap egyedül vagyok vele reggel 7-este 7-ig. Szombaton is fél napot. Család nincs a közelben, barátok dolgoznak. Jó lenne, ha néha a nagymama át tudna ugorni, amíg én kivasalok, hogy ne üvöltsön addig is:D csak sajna több, mint 1000km-re van..:(
2010. okt. 21. 19:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Anyatejes. Rendesen hízik, 5.72kg volt most pár napja a 12 hetes mérésen. 27-én lesz 3 hónapos. Hasfájós. Ha megyünk valahova, mindig viszek magammal lefejt tejet. Ilyenkor látom azt, hogy 50ml-t eszik meg egyszerre kábé. 1 hónaposan volt, hogy 150-et benyomott, nem értem mért eszik most 50ml-t. Egy hónapja van így. Beállt erre. Az előtt meg 4 órát kibírt két evés között, most meg 1-3, 2 hete pár napig óránként evett, most már 2 óránként.
2010. okt. 21. 19:08
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja és majdnem minden szopi után fejek reggel 8-tól este 5-ig, és így 150ml összegyűlik minden nap. Talán próbáljam meg belepumpálni azokat a miliket? Estére nem nagyon jó, ha sokat hagyom enni, mert annál jobban fáj a hasa. 6-órától szokott este 10-ig fájni a hasa, de mostanában éjfélkor is felkel enni, és akkor is sír a hasa miatt.
2010. okt. 21. 19:11
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Én ugyan így volta, mint Te!

Semmi segítség és 2 óránként szopizott a babám éjszaka is!

Tehát nem aludtam hónapokig csak 2 órákat, olyan voltam mint egy alvajáró!

Aztán csináltam egy szigorú napirendet 3 hónaposan, amihez tartottam magam szigorúan!

Az etetés 3 óránként volt és mindig ugyan abban az időben!!

A napi séta és minden egyéb szintén egy időben csináltuk!

Az első hét nagyon rossz volt, mert sírt és kérte a cicit, de erős voltam és betartottam a szabályokat!

A hasfájás is elmúlt, hogy nem volt a baba pocija leterhelve 1,5-2 óránként!

Sokat változott a babám viselkedése a napi rendszer után és éjszaka sem kellt fel 2 óránként enni és sokkal nyugodtabb is lett!

2010. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Én is hasonlóan csináltam mint a tegnap 21:12-es. Kivártam a 3 órákat, előbb nem adok neki enni.
2010. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xStefix ***** válasza:
71%

Összetett a dolog.

A nemrégi gyakori szopikat simán okozhatta a 3 hónapos növekedési ugrás, ilyenkor néhány napig sokkal többször is szopizhatnak, hogy feltornázzák maguknak a tejmennyiséget.


Lehetséges okok, amik miatt most gyakrabban szopik:

- még mindig nem elég neki a tejed -> szaporítás (gyakori szopi, éjjel is; szükség esetén fejés és szaporító technikák)

- esetleg te nem tudsz neki egyszerre annyi tejet termelni, hogy hosszabb ideig kibírja vele (ritka, de van ilyen is) -> muszáj vagy gyakrabban szoptatni, amíg szükséges. (A korábbi 3-4 órákat a kevesebb mennyiségekkel bírta ki. Mostanra megnőtt az igénye, de nem biztos, hogy a te tested megfelelő mértékben tudta követni a változást. Lehet, hogy ezért szopik gyakrabban.)

- nagy az anyaigénye -> ha neki most valóban erre van szüksége, akkor nagyon nem javasolnám neked, hogy ebbe belenyúlj, mert a babád kis lelkére és esetleg a tejmennyiségedre is negatív hatással lehet!

- ehhez szokott hozzá, így kényelmes neki -> ha csupán megszokásról van szó, de ennél ritkább szopit is kibírna (ezt pár napos próbával tudod "tesztelni"), akkor meg lehet próbálni széthúzni a szopikat. DE! Ha azt látod, hogy rosszul viseli, akkor szerintem ne erőltesd! Akkor most még ennyire van szüksége, muszáj még türelemmel lenned. Pár hét múlva eseteg újra megpróbálhatod a ritkítást..

- megindult a fogzás / fejlődési ugrása(i) vannak -> ezekben a szakaszokban nagyon gyakori a gyakrabban-kevesebbet szopizás. Sokat nem nagyon lehet és nem is érdemes ilyenkor tenni, mert a baba tudja a legjobban, mire van szüksége. Ha elmúlik a "zavaró" tényező, túljut a változáson, általában megoldódik a szopis káosz is.


Amiről előttem írtak, hogy a ritkább szopás megoldja a hasfájást:

NEM a ritka szoptatás oldotta meg szerintem a dolgot, hanem az, hogy a baba így valószínűleg már a hátsó, zsíros tejhez is hozzájutott! (Vagy az, hogy letelt a "bűvös" x hét, hónap és a baba emésztőrendszere megerősödött. Ez az élettani pocakfájós babákra szokott igaz lenni, akik néhány hónap elteltével "kinövik" a hasfájást.)


Mivel gyakran szoptatsz és hasfájósak is vagytok, ezért azt mindenképp javasolnám neked, hogy alaposan figyeld meg a babád és a melled szopi közben: csakis akkor válts mellet, ha a babád a zsíros tejet is kiürítette, teljesen kiette a melled!

Ha ez egy slukkra nem történik meg, akkor nyugodtan váltogasd a melled szopi közben, de próbáld úgy, hogy a hátsót is kiszívja. (Az egyik mellen beinduló tejleadó-reflex előhívja a tejleadást a másikban is, ez segíthet a hátsó tej könnyebb kiürülésében.) Ha viszont ez nem válik be, mert mondjuk gyorsan megtelik a pocakja és már nem akar visszamenni az első mellre, akkor inkább hagyd rajta a kezdő mellen, de egészen addig, amíg ő akarja. És legközelebb is ezzel kezdj, hogy a zsíroshoz is hozzájusson!


Az időhöz kötött szoptatást, amit az előző anyukák szintén megpeddzettek neked, én nagyon nem javaslom, mert később okozhat még gondot nektek..!


És sok-sok kitartást kívánok neked, biztosan nem egyszerű egyedül a picivel!

2010. okt. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mind nagyon hasznos volt:D

Amit az utolsó válaszoló írt, megfontolom, végig veszem a pontokat, amiket írtál. Először kipróbálom, hogy tágítom az időt. Ma reggel már elkezdtem. 10 perccel később kapott enni, tehát 2 óra 10 perc volt a ráhagyás. Nagyon sírt már az utolsó fél órában, hogy éhes. Aztán meg 10 percig szopizott aktívan, a következő 10 percben már lükdösni kellett, hogy egyen, be-be aludt, az utolsó pár percben már nem lökdöstem. Aztán ahogy levettem ciciről, azonnal kinyílta a szeme, de most nézelődik, elvan. Ma csak 10 perc "hosszabbítást" kap, holnap megpróbálom 20 percre bővíteni, és így tovább. Ha egy hét elteltével sem látok csekély esélyt arra, hogy javulna, akkor vissza kell állnom 2 órára. Pár napja nagyon sírós lett, nem fejtem ez alatt a pár nap alatt, lehet, hogy ez a gond. Sajnos van némi igazság abban, amit az utolsó válaszadó írt. A tejem nem jön olyan gyorsan, olyan nagy gázzal, ahogy kellene. A tejemet az elején szaporító technikával (7-7, 5-5, 3-3, 1-1 perces fejéssel) növeltem, ma újra elkezdem ezt. Van tejem, de nem jön olyan nagy gázzal, és talán nem termel olyan sokat egyszerre. Ezért fejek minden szopi után, kifejem mind a két mellemet, de csak egy mellből szoptatok mostanában. A következő szopinál ma, megpróbálom úgy, hogy addig szoptatom az egyikből, amíg aktívan szopizza, aztán, ha már lükdösni kell, átrakom a másik cicire, kíváncsi vagyok mi lesz.

Még egyszer köszi szépen:D

A felpontozást mindenki megkapja:D

2010. okt. 22. 12:06
 7/10 xStefix ***** válasza:
A sírás miért volt?
2010. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

Ja írtad, éhes volt.

Mindig ennyivel előbb jelzi már, hogy éhes?


Mert ha igen, akkor én lehet, hogy a helyedben most mégse próbálkoznék a húzogatással.. Nem lehet, hogy még mindig kevés neki a tejed?

(A gyors bealvás lehetett azért is, mert kifáradt a sírásban vagy nagyon álmos lett, vagy épp alvásidő jött.. ?)

2010. okt. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most símán kibírta 2:15 perc telt el két szopi között, az utolsó 5 percben kezdte jelezni, hogy kérne, de most meg meg kellett szakítanom az etetést:( most fejeztük be...akkor most hogy számoljam?
2010. okt. 22. 14:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem mind 3 gyerekem 3 hosan 1,5,2 orankent ettek.Elotte 4 orankent.En is mindig arra gondoltam hogy nem jo ez igy mig vegul egy szoptatasi tanacsadonal olvastam hogy ez teljesen normalis es gyakori.3 hosan pedig lehet hogy kevesebbet eszik mint pici babakent.Ha sir es keri a szopit mindenkepp add neki.Ha valtott mellbol szoptatsz akkor egymas utan tobbszor tedd ugyanarra a melledre,hogy tobb zsiros tejhez jusson,mivel keves ido telik el 2 szoptatas kozott.

A gzakori szoptatas megmaradt nalunk addig amig nem kezdtem el a hozzataplalast.

2010. okt. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!