Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1hónapos a kisfiam, és szinte...

1hónapos a kisfiam, és szinte mindíg én ébresztem, hogy egyen, Normális ez?

Figyelt kérdés
Nagyon jó kisfiú! kicsit hasfájós de akkor sem ordít,csak addig sírdogál míg ki nem jön a puki,kaki.Nem sír hogy éhes csak nyöszörög egy nagyon picit,ez van napközben.Este viszont 5 órát is aludna egyhuzamban ha nem ébreszteném.Viszont ha felébresztem 100-110ml-t is megeszik.Napközben úgy 50-80ml-között.Másnak is van ilyen babája?Normális hogy nem ébred fel arra hogy éhes? Első babám!
2009. jan. 3. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a hasfájás kivételével jókedvű, gyarapodik ahogy kell, akkor nincs semmi gond. Azt nem írtad, hogy mekkora a babád. Az enyém 4,3 kg-mal született és volt olyan, hogy 1-2-3 hetes korában én ébresztettem fel 5-6 órás alvás után, hogy egyen már. A nagy súllyal született babák lusták általában:)
2009. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3650dkg-mal született,3530dkg-mal hotam haza,most 4200dkg.
2009. jan. 3. 16:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiam is este ritkábban eszik, van hogy hat óra tellik el a két etetés között, mégis szépen gyarapszik. Ha tudod egy-két napig hagyd a saját ritmusában enni, és mérd mennyit eszik. Ha kb. kilónként 150-et megeszik 24 óra alatt, akkor elég mennyiséget eszik, felesleges felébreszteni.
2009. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom kicsit sárga volt az elején (emiatt aluszékonyak), ezért kb 4-5 hetes koráig 3 óránként ébresztettem a doki utasítására éjjel-nappal. Ő 35/5 hétre született 2500g-mal.
2009. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam egyántalán nem sárga.Mikor hazahoztam utánna már nem is sárgúlt be.A korházban is csak egy kicsit volt az.
2009. jan. 3. 16:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem pár nap múlva lesz 1 hónapos a babám.

A védőnő is azt mondta és a kórházban is azt mondták, hogy 6 órát hagyhatom aludni.

Ha szépen gyarapszik a babád, akkor felesleges felébreszteni 5 óránál.

2009. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is nagy baba volt, 3700-al született. Ő is naponta kevés alkalommal evett, legszívesebben 4-szer evett volna egy nap. Azt nem tudom, mennyit evett egyszerre, mert soha nem volt itthon mérlegünk, az orvosnál mértük kéthetente. Az orvos azt mondta, ha eleget hízik, fölösleges izgulni rajta, hogy egyszerre mennyit eszik. És igaza volt, mindig nagyon szépen gyarapodott (volt, hogy fél kilót egy hónap alatt).

Egy hetes kora óta átaludta az éjszakát, én is gondolkodtam rajta, hogy felébresszem-e. De végül hagytam aludni, hiszen tavaszi baba, nem volt olyan meleg, hogy kiszáradt volna (pisis pelus mindig volt elég).

Az orvos azt javasolta, hogy a napi ötszöri étkezés mindenképpen legyen meg, úgyhogy muszáj volt bevezetnek egy sűrűbb etetési rendet nappalra, mert este 8-tól reggel 6-is aludt a kicsi. Ha jól emlékszem az ő szükségleteihez is igazodva 6-10-13-16-19 volt a szoptatási rend, kb (sosem volt pontos). Így ment hónapokig, amíg egyszercsak ő sűrítette be a szoptatásokat, mert fejlődési ugrása volt. Aztán visszatértünk a régi rendhez.

Szerintem nem minden baba éhes éjszaka, van, aki egyszerűen aludni szeretne. Az én kislányom éjszaka mindig aludt, nappal viszont nagyon keveset. De bevallom, ez mindkettőnknek nagy segítség volt, mert később nem kellett bajlódnom az éjszakai etetések elhagyásával.

Most már 9 hónapos, 8 kiló felett van, és még mindig szopik, bár épp sztrájkol betegsége miatt. :)

2009. jan. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 4. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!