Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatási sztrájk 9 hónaposan...

Szoptatási sztrájk 9 hónaposan - mit tegyek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Kislányom most töltötte be a 9 hónapot. Már többször előfordult, hogy rövidebb szoptatási sztrájkot tartott, általában a fogai áttörésének időpontjában. Ez nekem mindig nagyon kellemetlen volt, egyrészt lelkileg nehezen emésztem meg, hogy ellök magától az éhes gyermekem. Másrészt rengeteg tejem van (mindig is túl sok volt, le is adok emiatt), és így fizikai fájdalmat jelent a szoptatás kimaradása.

Amióta kinyílt az érdeklődése a világra, sokkal nehezebb szoptatnom, mindenre nagyon figyel, könnyen elterelődik a figyelme. Valóüszínúleg ennek is köszönhető, hogy egyre gyakrabban utasítja el a szoptatást. Általában fekve szoptatok, de mostanában néha csak ülve fogadta el a mellem.

Két hete benáthásodott, így az orra eldugulása is nehezítette a dolgunkat (minden szoptatás előtt le kellett szívni az orrát). Sajnos a megfázás ráment a fülére, kezdődő középfülgyulladására antibiotikumot kell kapnia, amit csak közelharc árán tudok beadni neki (nem ízlik neki a szirup). Szóval mostanában van oka haragudni rám, sokszor kell lefognom és ráerőltetnem valamit, amit nagyon nem szeretne.

Probléma még, hogy mivel mindig volt elég tej, és nagyon jó szopó volt, egyáltalán nem fogad el cumisüveget, sem cumit. Amióta sztrájkolgat, próbálom rászoktatni a csőrös pohárra, és a bögrére, de sajnos mennyiséget nem iszik belőlük.

Amint elalszik, vagy besötétítek a szobában teljesen, hajlandó szopni, ezért esténként van, hogy háromszor is ébred, és hatalmas adagokat szopik. Ez azonban engem nagyon kikészít, nem vagyok hozzászokva, hiszen egyhetes kora óta átalussza az éjszakákat.

Amúgy már mindent eszik, szeret is enni, bár sajnos elég keveset eszik egyszerre. Eddig nem volt gond a súlyával, sőt, az elmúlt hónapban fél kilót hízott és nőtt 3 centit. Most azonban úgy érzem, fogyott (mérlegünk nincs itthon).


Szerintetek mit tegyek? Szokjunk le a szpoizásról, vagy inkább erőltessem a dolgot? Mit javasolnátok, hogy tudnám a nappali szoptatásokat visszahozni? (a nyugodt környezet, más szoptatási pozíció, "kiéheztetés" fejezeteken már túlvagyunk).


2009. jan. 3. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nappali szoptatások visszahozását sok-sok türelemmel tudod visszahozni.

Én 100%-os szoptatáspárti vagyok, 9 hónapos terhesen is szoptatom 21 hónapos gyermekemet, ezért nem fogom azt javasolni, hogy válaszd el.


Valószínüleg megváltozott az anyatej igénye, a körülötte levő világ egyre és egyre jobban érdekli.

Én azt tanácsolom, ne add fel. Bizonyára csak átmeneti időszak, az általad leírt okok miatt.

2009. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk 7 hónapos kora óta nem akar cicizni nap közben a babám, mert egyszerűen nem bír egy helyben maradni. Este, fürdés után, éjjel és reggel viszont mindig szopizik, így csak akkor kapja. Nem szabad semmit erőltetni, mert még jobban megmakacsolja magát. Ha megeszi és szereti a gyümölcsöket, főzelékeket - egye azokat nap közben, de azért próbáld előtte megkínálni cicivel - hátha elfogadja. Ha nem, semmi baj -egyen főzeléket. Tudom hogy fárasztó az éjjeli szopi - a kisfiam szintén 9 hós és eddig csak 3 x aludta át az éjszakát (már nagyon régen...) de örülök, hogy még mindig szopizik...

Kitartást, és ne szokjatok le a ciciről!!!

2009. jan. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat.

Még bírjuk a szopizást (mármint éjszaka), de egyre nehezebb. Megbékéltem vele, hogy nap közben nincs cici, így könnyebb. Bár, hogy teljes legyen a kép, most időnként felkéretőzik nap közben is szopizni - de semmi rendszer ám!


Azért remélem valamilyen irányban elmozdulunk, mert ez hosszútávon nem túl szép jövő :)

2009. jan. 18. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!