Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám le szoktatni a...

Hogyan tudnám le szoktatni a kisfiam a cicizésről?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves és 9 hónapos kisfiam, csak cicivel lehet elaltatni, hogyan tudnám le szoktatni/ hogyan tudnám elaltatni cici nélkül? Apukàval nem akar sehogy sem aludni, ha mégis sikerülne akkor is csak este tudnà bevàllalni(dolgozik égész nap) a férjem, a nappali alvàsoknàl én kellene altassam és ott megint cici nélkül nem tudom hogy lehetne. Próbáltuk tápszerrel nem fogadta el a tehén tejet se nagyon szereti. Le kellene szoktatni valahogy, mert jön a tesóka eddig terhesen szoptattam és nem volt gond, februárban kell szülessen a kicsi és a nagy apukàval marad és apuka nem tudja hogy altassa el.? Volt már valaki hasonló helyzetben?

jan. 2. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudod máshogy, mint eltakarod a melled és megnyugtatod. Ennyi idős kisgyerek már megérti az egyszerű elutasítást. Határozottnak és következetesnek kell lenned.


(Leszoktatni. Egybeírandó ige.

Nem kistesó, hanem második gyerek.)

jan. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Nálunk majdnem kétéves volt, mire több hónap szenvedés után/a szenvedést a gyengéd elválasztás okozta/ azt mondtam, hogy elég. Továbbra Is én altattam, de nem volt cici. Nem adtam helyette semmit, sem vizet, tejet, stb...

Az első este nyöszörgött. Vissza is csak egyszer kellett altatni. Második este nehezen aludt el, a harmadik estétől átalussza az éjszakát. Azóta a férjem is el tudja altatni a konkrétan hetek óta nem altattam én. Légy határozott, azt a gyermeked is érzi, ha bizonytalan vagy. Nem azt mondom, hogy ez a legjobb módszer,de nekünk ez működött.

jan. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Mi most karácsonykor otthagytuk a cicit a mamánál. Az első este meg volt veszve, kereste, de azóta gond nélkül elalszik.
jan. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most próbálkozom a kisebb gyerkőc leszoktatásával napközbenre. 14 hónapos, ha rajta múlna, mást se csinálna, csak szopizna egész nap, nekem ez már sok. Pólót veszek fel, amit nem lehet csak úgy lerángatni rólam, nehezen hozzáférhető a cici, plusz ugye próbálom figyelemeltereléssel lefoglalni, amikor egyébként jönne szopizni. Az altatás meg ringatással. Összebújva, sétálgatok vele fel-alá, dúdolgatok/éneklek, simizem közben a hátát, és így egyszer csak elalszik. Az már más kérdés, hogy le tudom-e ilyenkor rakni az ágyába, de ha pont jól időzítek, akkor néha még ez is sikerül.

A nagyobbat úgy szoktattam le, hogy megbeszéltem vele, már fáradt a cici, hagyjuk pihenni kicsit (ő már 2 éves volt az utolsónál), és helyette felajánlottam, hogy simogassa vagy bújjon csak hozzá. Már 3,5 éves, de még mindig bújik a cicihez, mondjuk ezen valószínűleg az nem segít, hogy a kicsit meg látja szopizni, mert mielőtt a kicsi megszületett volna, volt jó 2 hónap, amikor egyáltalán nem igényelt semmi cicivel kapcsolatos dolgot (kb 28 hetes voltam, amikor végleg elválasztottam).

jan. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát itt mindenkinek szuperül megy,bezzeg enyém több éjszakán üvöltött és nem hajlandó aludni, 1 hét után visszaadtam a cicit a 2 évesnek. Ez van még nem képes elengedni. Volt amúgy ringatás, cumi és társai de csak torkaszakadtából üvölt, úgy hogy soha máskor nem szokott így kímélni magából 😅
jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!