Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szenvedjek még a szoptatással...

Szenvedjek még a szoptatással vagy adjam fel?

Figyelt kérdés

Sajnos az elejétől kezdve kevés a tejem. Első 4 napban nem kapott pótlást (csak 2 fecskendőnyi folyadékot a kórházban az én kérésemre mikor éjszaka 4 óra folyamatos cicizés után már be se akarta kapni a cicim csak üvöltött).

4 nap után kezdett sárgulni, egy nap alatt jó ha 1x pisilt és az is oxalát kristályos volt akkor elkezdett pótlást kapni először fecskendőből aztán tápszondával. (fejnem 1 óra alatt 3 ml-t sikerült)


Azóta is így csináljuk, először kap 10-10 perc csak cicit utána jön szondával szintén cicin a tápszer. Egy etetés így minimum 35 perc, de inkább 1 óra.


Amikor 4 hetes volt akkor éreztem úgy hogy már felépültem, megpróbáltam nagyon ráfeküdni az anyatej témára, napi 3 szoptatós kapszula, 1 liter Ukko tea, 2 doboz Karamalz sör, naponta 3-4x szoptatások között fejés. Úgy tűnt van is eredménye, mérés alapján a babám olyan 60-70 miliket ki tudott már szívni, fejni 30-40 milit tudtam szoptatások között. Ezzel én így elégedett is voltam, kB a fele anyatej, fele tápszer és az utóbbi napokban elkezdtem lazítani, csak 1-2 bögre teát iszok, nem ittam a sört, nem fejtem csak a kapszulát szedtem, nem méregettem a babát, gondoltam ha egyszer sikerült felszaporítani a baba fenn tartja.


Hát nem. Tegnap megettek a szokásos tápszer adagot és nem engedte el a cicim csak szívta, szívta, de nyilván nem volt már benne semmi. Adtam még pótlást és elkezdtem megint mérni. Megint csak 10-20 miliket szív ki. Ma fejtem is, 1 órával az 1 órán keresztül tartó szopi után, 20 perc fejéssel 3 ml jött a 2 mellemből.


Most jutottam oda hogy nem tudom megéri-e ezt csinálni.


Azt amit 2 hete csináltam, hogy napi 4x fejjek, magamba kényszerítsek napi 1 liter vacak ízű teát úgy érzem nem megy amellett hogy napi 7x1 órát szoptatok, az éjszakai kelések, ha a gyerek rendes és rögtön evés után visszaalszik akkor is 1,5 órásak. Ráadásul még mindig fájnak a melleim, vörösen izzik mindkét mellbimbóm. Úgy érzem ha nem tolom 100%-on a tejszaporítást el fog apadni a tejem, de 100%-on tolni hosszútávon nem tudom.


Így "lazán" véve napi 6,5-7 órát töltök szoptatással, ha komolyan veszem a fejést akkor azzal együtt már napi 9 óra. Közben ott van az ember fejében, hogy a tápszert egy jó cumisüvegből behúzná napi 5-6x15 perc (összesen 1,5 óra) alatt. Rossz belegondolni hogy akinek van teje az egy ciciből megszoptatja a babáját 10 perc alatt én meg itt szenvedek a fájó mellbimbóimmal órákat 20 ml anyatejekért.


Ti feladnátok? Vagy mit tennétek?



jan. 10. 17:10
A kérdező szavazást indított:
Feladnám, felnő tápszeren is a gyerek.
Nem adnám fel, 100%-on tolnám a tejszaporítást, ez fontosabb minden másnál, ki kell bírni
47 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Ha el tudod engedni lelkiismeretfurdalás nélkül a szoptatást, akkor engedd el, nem ér ennyit. Egy nyugodt (a lehetőségek szerint kipihent) anya 100x többet ér. Ha csak gyötörni fogod magadat azért, mert a gyereked tápszeres, akkor folytasd a tejszaporitást.
jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%

Persze, éheztessem a gyereket, meg küldjem el az anyjába ha sír, legyek kimerült, legyek frusztált, éljem meg az egész babakort szenvedésnek.


Ahelyett hogy ott lenne a biztos tápszer. Gondolkodjunk már...

Komolyan aki ott van fejben, hogy "jajj mi lesz ha tápszeres lesz a gyerek" azt én nem engedném szülni.

jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk a baba kora nem derül ki...



Semmi gond a tápszerrel, ha azt egyszerűbbnek lßtod, bátran válts.


Ha mégis szoptatni szeretnél, akkor a semmit nem érő csodaszerek (tea,tabletta, sör) árán szoptatási tanácsadó segítségét kérném inkább, mert itt valószínűleg a baba technikájával van gond (a bimbók állapotából következtetve). A tej mennyisége és tápértéke pedig nem egyenesen arányos, ahogyan fejni srm tudsz annyit, mint a baba szopni.

Sajnos az első 1-2 hónapban a napi 7 óra szoptatás még kevésnek is mondható.

jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

3-as vagyok.

Folytatás: Sőt, ha növekedési ugrásban van a kicsi, óránként is kérhet enni.


Szóval: a döntés a tiéd. De ha adnál még egy esélyt a szoptatásnak, akkor első lépés a szoptatási tanácsadó legyen.

jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező,hasonló sztorin mentem át. Annyi,hogy két szoptatási tanácsadót is házhoz hívtam,stb. Fél évig kínlódtam,amikor megjött,márpedig 6 héttől rendszeresen jött,na akkor az a hét brutál volt. Akkor nem is fogadta el,fejni se sikerült olyankor. Amikor aludt éjszaka felkeltem kimerülten minimum 2x fejni,béreltem egy erős mellszívót. Illetve ittam én is mindent,stb. Egész nap mellen volt,de semmi. Amíg nem kapott szondán pótlást,fogyott. Aztán az utolsó menstruációnál félév körül nem volt hajlandó utána már elfogadni. Konkrétan nem volt utána se mellfeszülés,se bedurrant mell ahogy abbahagyta. Kb mintha sose szoptattam volna olyan kevés tejem volt,ha fejreálltam is. És attól kezdve neki lett egy kiegyensúlyozott anyja,aludtunk éjjel. Ő is kiegyensúlyozott volt. És visszagondolva bánom,hogy eddig kínlódtam és elcsesztem az első hónapokat ezzel. Most a másodikkal bizony ha nem megy,nem fogom erőltetni és tönketenni mindenki életét. Nem vagy rossz anya,a lelked kitetted,kiteszed. Könnyen pofázik az,aki csak ráteszi mellre aztán vígan szoptat,plusz ömlik a teje és el se tudja képzelni ezt az ördögi kört. Ők szövegelnek általában,hogy próbálkozni kell,stb. Ha úgy érzed nem bírod így,ami totál érthető,hagyd a fenébe.
jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
34%
Na,erről beszéltem kérdező,mint a 4. Persze a technika a rossz. A baba csinálja rosszul vagy te de olyan nem létezik,hogy nincs tényleg elég tej. Akkor hallgatlak,én mit tudtam volna még tenni? Megnézettem a szájizmait,a nyelvét,két szoptatási tanácsadó jött házhoz,szoptatást megnézték,stb,plusz a kórházba is míg bent voltam. Hallgatlak,mit tud még varázsolni ilyenkor egy szoptatási tanácsadó?Mert már ők is szétették a kezüket. A szondán kiszívja,ezalatt pedig ingerli a mellet,hogy még több legyen és MÉG sincs. Ki gondolná...
jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos az első 1-2 hónapban a napi 7 óra szoptatás még kevésnek is mondható.

Akkor én brutál keveset szoptattam, ennek a felét, vagy annyit sem. Megis kizárólag anyatejes gyerekeim voltak a hozzátáplálás kezdetéig. Teljesen felesleges lelkiismeretfurdalást kelteni a kérdezőben, mert szerinted keveset szoptat. 7 órát! Az rengeteg.

jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
19%

Semmiképp nem adnám fel.

Èn a fejèst ès ateàt hagynàm el, ès annyi anyatejet adnèk neki, amit ki bìr szìvni. Tàpszert tovàbbra is szondàn adnàm, addig is èri inger a mellet. Maga a mellen töltött ideje nem sok. Nekem bőven volt tejem, mègis àllandóan mellen volt kb. a gyerekem.

jan. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed elég volt, hagyd. Semmi baj a tápszerrel. Szuper vagy, hogy eddig is próbálkoztál.
jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Jó lenne,ha olyan adna segítő választ a kérdezőnek,aki átment ezen a hónapokig tartó kalandon ebbe a formába és nem "nekem bőven volt tejem". Így viszont fingod nincs,amikor valakinek éjjel nappala erről szól hónapokon át. Persze,hogy nem adnád fel,mert soha nem volt ebbe részed. Rácsaptad a gyereked a melledre és ennyi történt.
jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!