Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt milyen zöldség...

Szoptatás alatt milyen zöldséget lehet enni, hogy ne fájjon a baba hasa?

Figyelt kérdés

Sok cikket olvastam, de mindenütt mást írnak. Amit az egyikben jónak mondanak azt a másikban nem lehet.


Néhány zöldséget fokozatosan elkezdtem enni és volt amitől nem fájt a hasa. Viszont volt amitől nagyon sírt, azt nem ettem többet.


Nem szeretném, hogy miattam szenvedjen a kicsi, ezért kérek tanácsot. Hátha beválik nálunk is ami nektek. :)


Köszönöm szépen előre is a segítséget. :)



jan. 14. 03:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Barmilyet.
jan. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Bármilyet, ami nektek jó. Ezt neked kell kitapasztalnod.
jan. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Én mindent is ettem. A krumplival kellett vigyáznom, hogy abból max 1x ehetek

Ezt nektek kell kitapasztalni. Ez a ne egyél k betűs hülyeség rég megdőlt.

jan. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Bármit ehetsz, nincs ilyen egyértelmű összeköttetés. A tej a vérből választódik ki, nem közvetlenül az emésztőrendszeredből, így értelemszerűen a tejbe olyasmi jut bele, ami a véredbe is. Az ilyen butaságok, mint K-betűs dolgok kerülése teljesen alaptalan, az emésztés során keletkező gázoktól puffadsz a babtól és társaitól is, ez nem kerül át a véráramba és nem lesz tőle bubis a tejed sem :D

Más kérdés, hogy vannak mikrotápanyagok mindenben, amik bekerülhetnek a tejbe, és ezekre egyénileg lehetnek babák érzékenyek. Pl egyik barátnőm kislánya mindig kiütéses lett, ha a barátnőm csokit evett. Nem tudni, mitől pontosan, mert most már 5 éves és bőven evett csokit mindenféle probléma nélkül, de kisbabaként, szoptatás alatt, valami nem volt kerek ott, ezért a barátnőm kerülte a csokit, amíg szoptatott. De ezek nem általános dolgok, amiket aranyszabályként leírhatunk, mert minden gyerek más, valakinek a csoki nem okoz gondot, de a paradicsom pl igen. Ki kell tapasztalnod, hogy van-e összefüggés, nem csak egyszeri véletlen egybeesésről van szó (azért lehetnek rossz napjai a babáknak is), és ezt feljegyezgetheted magadnak, hogy te tudd, de kb ennyi, az a hatalmas lista, amit az első gyerekemnél felsorolt nekem a védőnő, az teljesen baromság (összes k-betűs, puffasztó dolgok, apró magvas gyümölcsök, mittudoménmi még, kb ha rá hallgatok, kizárólag a k-betűs krumplit ehettem volna üres k-betűs kenyérrel).

jan. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 babyboom567 ***** válasza:
86%

Én mindent ettem.A gyerekem egyszer lett kiütéses,vittük is dokihoz.Kérdezte,hogy mi ettem amit addig nem.Mondom zserbót.Erre mondta,hogy akkor biztos a diótól.Aztán bőven tovább beszélgettünk, és kiderült(aztán pár hét múlva a gyakorlatban is), hogy,a diótól sincs semmi baj, az volt a gond,hogy egy fél tepsi zserbót ettem meg, és ezt már nem tudta tolerálni,1-2 darab sütimennyiséget meg igen.

Semmilyen zöldség vagy más étel sosem okozott gondot.

jan. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Legujabb ajánlás( mert ugye olyan ku..a okosak ma már az emberek), hogy mindent lehet enni.Ennek bedölve,ittam egy nagy bögre kakaót,nem aludtunk éjjel.Ment a babám hasa és csak sírt.
jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek megy a zöld jelzés:)
jan. 14. 10:46
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
A kedvencem az volt mikor a védőnő azt mondta ne igyak szénsavasat... Nem tudom gondolta hogy a szénsav átmegy a tejbe... Előtte szénsavas lesz a vérem is? 🤣
jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8as a szénsavas italokat elvileg tényleg nem szabad inni ezt már én is hallottam másoktól ugyanis a babánál hasfájást okozhat.
jan. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 De hogyan okozna a szénsavas üdítő hasfájást, hogyan tudnának a buborékok átjutni a tejbe magyarázd már meg?
jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!