Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit kell tenni ha nem akarok...

Mit kell tenni ha nem akarok szoptatni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék szoptatni, ezt a szülés után kell mondani? Ebben az esetben nekem kell vinnem tápszert? Hogyan zajlanak a dolgok ebben az esetben???
jan. 16. 14:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Igen, akkor neked kell vinni, nyugodtan vigyél be magaddal, meg babavizet is hozzá. Fogsz kapni bőven b.szogatást meg rosszalló pillantásokat, de nem kell vele foglalkozni, nyilván nem tilthatják meg, hogy tápszert adj neki. Miután megszületett a baba és megkapod, segíteni szoktak mellre tenni, szerintem akkor kéne majd szólnod, hogy nem szeretnéd.
jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Milyen tápszerrel kell kezdenem? Nekem kell megvenni vagy receptre írják fel?
jan. 16. 14:23
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

Kérdezd meg a kórházban milyet adnak, én azzal folytattam itthon is. Mindkét lányomnál jó volt végig.

Irathatsz fel gyógyszert is ami apasztja a tejet.

Nekem nem kellett. Mindig annyit fejtem hogy ne feszüljön és hideg vizes borogatás is volt néha rajta.

Az első lányomnál egyik sem kellett mert be sem indult, a másodiknál sem sokáig, nagyjából 4-5 napig.

Mikor engem el akarták kezdeni basz*garnitúra emaitt csak közöltem velük hogy az én gyerekem, nem az övéké, a cumit is a szájába adtam. Utána tudták normálisan viselkedni.

jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

#3 "basz*garnitúra" Ez nagyon jó, gondolom autocorrect, de felröhögtem rajta :D

Kérdező, a fiamnak Milumil HA Startot adtak a kórházban. Én nem úgy mentem be, hogy nem akarok szoptatni, de a 3-ashoz hasonlóan nekem se indult be a tej, nem volt egyáltalán belövellés, semmi. Pár napig ment a propaganda, hogy majd beindul az, szoptassak csak, legyen mindig mellen... én meg hülye fejjel első gyerekesként azt hittem, hogy ó hát biztos tudják ők. (Nagyon sokáig nem bocsátottam meg ezt magamnak.) A fiam semmit nem evett, úgy besárgult, hogy végül 3 nap helyett 8-at voltunk bent. Egy ponton már persze rájöttek, hogy ez nem fog menni, és adtak neki pótlást, onnantól kezdett el javulni. Na akkor megfogadtam, hogy a következő gyereknél, ha lesz, már tápszerrel fogok bemenni én is, mert ezt a qrva tortúrát, amin keresztülmentünk ott a Szent Anyatejért, nem vagyok hajlandó még egyszer átélni. Így is lett, a lányom születésekor már vittem be a Milumil HA Startot. Nekünk jó volt az a tápszer, mindkettejüknek, de ezt ki kell majd tapasztalnod, hogy nektek mi válik be.

(#1 voltam)

jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ha valakinek nem indul be a teje, akkor a gyerek napokig nem eszik a kórházban?
jan. 16. 14:43
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

5!

Nálunk a cigány csajnak nem indult be a teje. Pont neki....

Addig ordított a babája,igen. Már a végén nem csak ő sírt, mármint a csaj,hanem majdnem én is...úgy sajnáltam a kicsit.

jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%
#5 A baba úgy születik meg, hogy 1-2 napra van tartaléka, ráadásul nagyon icipici a gyomra, pár csepp előtej is szinte elég neki. Várnak egy ideig, igen, mert amúgy az normális, hogy nem indul meg azonnal a tej. Szerintem kevés olyan anyuka van, akinek szülés után rögtön ömlik. Csak a fiamnál sajnos túl sokat vártak a csodára, és biztos nem mi vagyunk az egyetlenek, akik így jártak. (#1, #4)
jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk SOTE-n 24 óra után adtak a babának pótlást, ha éhes volt. Mérleggel kellett mérni, hogy mennyit iszik, és ha nem volt elég a tej, és kértél, akkor adtak annyit, amennyi az ajánlott étkezési mennyiséghez hiányzott. Pedig az szopibarát kórház.
jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
48%
Akinek beindul a teje, annak a gyereke sem eszik sokat a kórházban, tekintve, hogy tejbelöveés a 3.-4. napon a jellemző.
jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Azért ne hasonlítsuk össze 2,5 kilóval született babákat pl a 4,5 kilósokkal.

Az egyik gyerekem 4 a másik 4,5 kilóval született.

A harmadik nap már simán megették a 70-80 ml tápszert is, aludtak is 4 órákat.

jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!