Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valami amivel visszahozhat...

Van valami amivel visszahozhatnám a tejem?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos a babám. Sajnos még 2 hónapos se volt amikor már tápszerrel kellett pótolnom mert nem volt elég a tejem. Fejtem de hiába örültem ha 30 ml-t ki tudtam magamból facsarni. Mostanra meg már csak pár csepp jön ki. És már a babót is hiába rakom rá hátha vissza jönne a tejem mert már el se fogadja a cicit annyira hozzá van szokva a cumiüvegre. Esetleg van valami tipp, ötlet, megoldás ami bevált és még visszatudnám hozni a tejem? Mégha ciciből már nem is fogadná el kifejném neki :( Első gyerekes anyuka vagyok. A normális válaszokat előre is köszönöm

jan. 20. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk első körben gyakrabban fejni + sok folyadék fogyasztás.
jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Szoptatàsi tanàcsadótòl kerj segìtsèget, hogy segìtsen helyesen mellre tennj a babàt. Cumizavaros lett. Miből gondoltad, hogy nem elèg a tejed, ha 2 hònapig elèg volt?

Valószìnűleg az lesz a megoldàs, hogy amikor sikerül mellre tenni a gyereket, akkor az első pàr napon vagy hèten szondàn kène pòtolni mellè tàpszert, mìg visszajön a tejed. De 2 hèt alatt nem megy el teljesen, ha előtte full anyatejes volt, akkor meg plàne nem.

jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem volt elég a tejem 2 hónapig mint írtam. Max az első hétbe mikor hazajöttünk második hétre. Vissza szedte azt a súlyt amivel született 3 hétbe mikor mérte a védőnő le volt döbbenve hogy egyàltalán nem hizott és mivel mondtam neki hogy sír hiába teszem mellre gyakran így mondta potoljak neki tápszerrel..
jan. 20. 21:55
 4/12 A kérdező kommentje:
És nem volt sok tejem eleve ugyais csináltam egy próbafejést hogy megnézzem mennyit ehet kb. És a két mellemből összesen jött a 30ml nem eggyenként.
jan. 20. 21:58
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Nincs olyan, hogy próbafejés. Baromság. Van aki 0 ml-t fej, mégis iszsz full anyatejes a gyereke.

Szoptatási tanácsadó, SNS.

jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Az, hogy nem tudsz fejni, nem jelenti, hogy a baba se tudja kiszívni. Ügyesebb, mint te a fejéssel. Viszont ha rosszul tapad a mellre, akkor nem tud elég hatékonyan szopni, így apadhat a tej.


Szoptatási tanácsadó segít helyesen mellre tenni a babát. Másrészt segít abban, hogy mellen add a pótlást, ún. szoptanít készülékkel. Az a lényege, hogy egy kis csővan a melledre ragasztva, azon jön a tápszer, így a baba a melled is ingerli, tehát segíti a tej megindulását, szaporodását.


Nagyon jó, hogy újra szoptatni szeretnél. De semmiképpen stresszeld magad túl. Ha sikerül, jó, ha nem, azért egykis anyatejet kapott így is a picur.

jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Ezt a weboldalt is tudom ajánlani, ha beszélsz angolul:


[link]

jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Nekem fejéssel alig jön, a gyerek viszont hízik. A tiéd is valójában hízott csak hülye volt a védőnő . azért nincs tejed mert pótoltál így azt üzented a testednek, hogy nem kell termelni. Szoptatási tanácsadás facebook csoportot ajánlom. Szoptanit és sokszor rakd cicire addig szaporító fejés ektromos mellszívóval és tejszaporító sör( gránátalmás isteni). Google a barátod.
jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Fejéssel 10 ml jött ki 30 perc alatt... A gyerekemnek sikerül jól laknia max 15 perc alatt. Szerintem ezt tájékozatlanság miatt elbaltáztad. De még valószínűleg visszalehet csinálni. Nekem is sikerült 1 hónap után.
jan. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
Az enyém is cumizavaros lett, és bármit csináltam, bárkihez mentem, nem sikerült helyrehozni, nem akarta bekapni a mellem, üvöltött, ha csak meglátta. Nekem a Laktoherb kapszula segített, mellette 7-7-5-5-3-3 fejés.
jan. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!