Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez jó megoldás lehet szoptatás...

Ez jó megoldás lehet szoptatásra, pótlásra?

Figyelt kérdés
A bal mellem teljesen ki van sebededve, egy rémálom a szoptatás így. Kenegettem, levegőztettem, de elég gyakran, akár óránként is kérte, nehezen gyógyul. Többször be is gyulladt és kevesebb is lett a tejem. Így irattam pótlást. Az megoldás lehet, hogy amikor az a mell jönne, tápszert adok és lefejem, amikor a jobb következik, akkor meg azt kieszi és megkapja a lefejt tejet? Köszönöm. (Így talán gyógyul a bimbóm, illetve kiürül a fejéstől, nem gyullad be. Pótlást így is, úgyis kapna, mert nem elég a két mell tartalma.)
jan. 21. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

"az a mell jönne"??

Keress egy szoptatási tanácsadót, mert úgy tűnik hogy elavult információk birtokában vagy, fêlretájêkoztattak.

A szoptatasonként váltott mellből való táplálás nem szerencsés. Ha nincs elég, akkor célszerű egy szoptatáson belül is váltogatni. Bal-jobb-bal-jobb... egészen addig, míg elfogadja. Ez járul hozzá, hogy ne gyulladjon és megfelelő legyen a mennyiség.

A sebesedést pedig a rossz mellrehelyezés okozza. Nem nyitja a száját, rosszul kapja be, lehet lenőtt nyelv, hipotón izomzat, gótikus szájpad is a "hiba" oka.

jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A sebesedést tudom, főleg, hogy csak az egyik érintett. Valószínűleg feszes a nyelve vagy az arca. Beszéltem szakemberrel, kértem időpontot.
jan. 21. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem, ez nem jó ötlet. Hívj szoptatási tanácsadót
jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy a mellszívó nem "üríti" ki megfelelően. Ha ilyen probléma van, akkor a kis bio szívóval is ügyeskedni kell, váltott pózokban mellre tenni, hogy a problémás helyeket is megdolgoztassa. Pl: ha oldalt fáj, akkor hónaljtartásban mellre rakni
jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is sebes volt mindkettő, de úgy is tudott gyógyulni, hogy szoptattam, mert egyre ügyesebb lett a baba is, sőt, nekem minden kencénél jobban bevált kezelésnek is az anyatej.

És amúgy szoptatásnál meg fejésnél is fájt, de csak az első pár szívás volt durva, utána már bírható volt.

jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz ötlet. Inkàbb etesd egy mellből, míg be nem gyògyul. Simàn tud egy mell is elèg tejet termelni.
jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Akkor inkább próbálkozom. A váltott pózokat is alkalmaztam. A legjobban az vált be, mikor négykézláb fölé helyezkedtem, mert általában felül volt a probléma.
jan. 21. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!