Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hetes babám állandóan a...

1 hetes babám állandóan a cicimen lóg?

Figyelt kérdés
Nem okozok neki azzal problémát, hogy hagyom ennyit szopni? Ritkán el tud aludni utána, de el se telik fél óra, már kéri cicit. Tejem van bőven, kicsit ki is kell belőle fejnem ha tovább alszik mert iszonyatosan bedurrannak, de van hogy magától is csöpög kifele egy jó 40 ml (mikor az egyik cicimen van a másikból.) Első babám és tanácstalan vagyok, anyukámtól nem tudok tanácsot kérni, mert én végig tápszeres voltam.
jan. 26. 15:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

😃

Nem, nem okozol gondot azzal neki, hogy kielégíted az igényeit, sőt.

jan. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom nem vágom e taccsra a gyomrát, így is elég sok kakis pelusunk van, napi 8 legalább.
jan. 26. 15:40
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Az első 3 hónapban napi 16 órát szoptattam.

A kakis pelus 100%iszsz babánál normális hogy napi 6 meg hogy 6 napig osszesen 1 is. Elegitsd ki az igényeit, elrontani nem tudod.

jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És nektek a 3. hónap után hogy alakult a cicire kéretszkedés? Ott már szabtatok valamilyen határt?
jan. 26. 15:47
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Az első 6 hétben minimum 3-4 kakis pelusnak kell lennie, utána igaz, amit a 3-as ír. Az enyém napi 12-szer kakilt, az is teljesen normális. Nem ment taccsra a gyomra, egészséges kisgyerek. :)
jan. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Kétféleképpen lehet csinálni, vagy igény szerint szoptatod (iszsz) és egész szoptatás alatt annyiszor hagyod szopizni, ahányszor és ameddig szeretnéd, vagy szabsz neki határt. A babának jobb az iszsz, a tejtermelésnek is jobb az iszsz, de ha neked ez túl sok, akkor nyugodtan szabj határokat, amíg a baba normálisan hízik, nem baj.
jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Általános hozzáállásként javaslom, hogy alapból mindig feltételezd, hogy a baba tudja, mi a jó neki. Ha valami nem jó neki, majd szól. Tehát ha ő egész nap a ciciden akar lógni, akkor azzal nem ártasz neki, ha hagyod. Ugyanakkor nem kell magadat 100%-ban alárendelni a baba igényeinek, tehát ha te szeretnéd, akkor szabhatsz határokat, kialakíthatsz napirendet stb.
jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%

Ha éhes, etesd. Tudja ő mennyi tej kell neki.


Inkább azzal vigyázz majd, hogy ne szoktasd rá arra, hogy ha éjjel felkel, enni kap.

jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

En hiaba akartam “hatarokat szabni”, nem birtam nezni az uvolto gyerekemet, aki semmi masra nem nyugodott meg.

Erdekelne, hogy esetleg aki idore etetett, hogy csinalta siras nelkul? Mert en valahogy a gyerekemnel ezt lehetetlennek lattam. Kendo, hinta, babakocsi, ringatas, cumi, semmi nem valt be.

Igy hat iszsz volt 11 honapig, az elso 4 honap volt ebbol szamomra nagyon megterhelo, mert sokat szopizott ejjel-nappal. De utana magatol ritkitotta az alkalmakat, vegul a hozzataplalassal teljesen el is utasitotta 11 hosan.

jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
11%
Amikor a gyerek majd 16 évesen és 150 kilósan megkérdezi, h “anya ezt miért hagytad?” jusson eszedbe ez a kérdésed xD
jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!