Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor es hogyan szokott vagy...

Mikor es hogyan szokott vagy szoktattatok le a babatokat a cicizesröl?

Figyelt kérdés
jan. 27. 07:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Nekem egyedül szokott le

10 hónapig szoptattam,az utolsó pár hétben már csak este kérte alváshoz és éjjel.

Egyik nap hiába kínáltak, elkezdett sírni, nem tudtam,hogy mi baja van.

Adtam neki cumit és elaludt.

Második este ugyanígy volt.

Harmadik este már meg sem kinaltam, elaludt az nélkül.(már vacsorázott rendesen 10 hónaposan, tehát nem volt éhes attól,hogy nem kellett neki már a cici)

Szóval magától szokott le...Kicsit szomorú voltam, mert sokáig terveztem szoptatni.

Volt egy előnye is neki, mondjuk, mert ahogy elhagyta a cicit, azóta átaludja az éjszakát .

Már két éves lesz, és mondhatni szerencsém van, hogy alszik egész éjjel

jan. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
3,5 évesen leszokott magától.
jan. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Fiamat 13 hónaposan.

Nappal addigra már 2 hónapja nem kérte, minden étkezés ki volt váltva. Viszont éjjel 5-6x is kérte. Ott sokalltam be. Egyik este nem adtam neki. Volt kis sírás, de ennyi. Másnaptól vegigaludta az éjszakát.


Lányomat 10honaposan. Ő is már mindent evett addigra, csak elalvashoz kérte. Megpróbáltam egyszer nélküle. Sikerült. Onnan nem is kereste.

jan. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Fokozatosan, hosszú és kínkeserves, türelemmel átitatott idő alatt :D

A nagylányom 2 évesen szokott le róla teljesen, volt nagyjából 3 jó hónapom, amikor mindenki végre békén hagyta a cicit, és akkor megszületett a kistestvére, vele most haladunk valamennyire ebbe az irányba.

Alapvetően úgy csinálom most is, mint a nagynál, igyekszem lépésenként, egyszerre csak egy alkalmat elvenni/kiváltani. Nehezítés, hogy amikor foga jön vagy beteg, akkor nincs más megnyugvása, a saját józan eszem, meg a család többi résztvevőjének nyugalma érdekében muszáj beadnom a derekam, és akkor a korábban már elengedett alkalmak is visszatérnek. De azokról utána később könnyebb is leválni (yay). De egyébként úgy megy ez, hogy pl délelőtt nem kap már cicit. Ébredéskor van az utolsó, legközelebb ebéd után, alváshoz (14 hónapos, már csak egyszer alszik). Addig ha kéri, akkor kínálom vízzel, valami kajával, játékkal elterelem a figyelmét, szeretgetem, éneklek neki és bújok vele, szóval igyekszem kitalálni, hogy pont milyen nyűgjét akarja a cicivel megoldani. Nem kis energiabefektetés, de pár nap alatt eljutunk oda, hogy nem kéri már délelőtt, eszébe se jut. Ja, ezen amúgy segít az a fajta póló, amiben nehezen hozzáférhető a mellem, tehát nem nagy kivágás, szopis pólóknál ugye a lekapcsolható vagy lehajtható felső rész, hanem normál, egyszerű póló, kerek nyakkivágással, amit nem lehet elég mélyre lehúzni :D Ésígytovább a délutáni szopikkal (folyamatban). Az éjszakai trükkös, mert mi együtt alszunk, máskülönben nem éltem volna túl az elmúlt éveket, de a nagylányomnál akkor vettem el az éjjeli szopikat, amikor már nem szívott semmit, csak nyammogott a mellemen és cuminak használta igazából. Szóval amikor már ez ment huzamosabb időn keresztül, akkor pólót húztam alváshoz is, hogy ne férjen hozzá olyan könnyen, és amikor megébredt, akkor szépen kimásztunk az ágyból, kínáltam vízzel (nem kérte), és lassanként visszaringattam. 3 éjszaka neki elég volt, hogy már ne igényelje a cicit, elég legyen csak összebújnunk megint és simogatni a hátát meg minden (továbbra is maradt az együtt alvás. Egyébként semmivel sem ébredt kevesebbszer vagy többször). Nem tudom, a kicsivel hogy lesz majd, ő még rendesen szopizik éjszaka, nem csak nyammog, szóval még nem kezdem el magam szivatni ezzel, de azért hasonló a terv. A nagy 1,5 éves volt, amikor ez megtörtént.

Szóval így. Lassanként, apránként, alkalmanként csak 1-1 szopit elvéve, és legalább 1, de inkább 2 hetet várni, mielőtt a következő szintre lépünk. MINDIG adni valamit helyette. A nagynál amikor már tényleg az utolsóknál voltunk, akkor a szopizás helyett a cici simogatása, bújás a cicihez volt a végső ajánlat (most, 3,5 évesen is még igényli, hogy este meseolvasáskor meg reggel ébredéskor a cicihez bújjon és simogassa, de már szopizni neki is fura lenne :D ). De előtte ugye voltak az alvósok, a puha takarók az éjjeli leszokáshoz, napközben meg a végtelen jelenlét, testközelség, kaja, innivaló, stb, szóval a minden IS, amit a cici amúgy jelent neki, azt valamivel ki kellett váltani. Nem lehet azt csinálni (vagyis lehet, de az tényleg durva szerintem), hogy csak elveszed, de adni nem adsz helyette semmit. Így tényleg minimális, szinte semmi sírással, finoman irányítva lett leválasztva. Remélem a kicsinél is hasonló lesz a vége, napközbenre egyelőre tök jól működik vele is a dolog.

jan. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
20 hónapos volt a kislányom, de akkor már csak éjszaka szopizott. Az apukàjával aludt, én másik szobában, így 3 nap alatt leszokott, kicsi sírással.
jan. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Miért van mindenki lepontozva?

Megjöttek a veranyak akik hat éves korukig szoptattak?

jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Ez jó kérdés.11 hónapos a lányom és a cicimen alszik el.Fogalmam sincs ,hogy mikor fog leszokni.De 3 évesen nem akarom szoptatni ,az tuti.😅
jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

Én megvártam, míg magától hagyja el.

Barbárnak tartom aki elveszi a gyerektől. Azért szültem, hogy megadjak neki mindent. A mellemet is. Amit akar.

58hónaposan szoptattam utoljára. Képes voltam érte erre az áldozatra.

jan. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
#8 te is csak egy kamu válaszolo vagy 🤣
jan. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
3,5 évesen mondtam hogy neki hogy már fáj és megertette. Pedig nem fájt. De azóta is simogatja és ad rá puszit és elmondják, hogy mennyire szereti. 4 éves múlt.
jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!