Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így jut neki elég tej?

Így jut neki elég tej?

Figyelt kérdés

1 hetes a babám, a szopi úgy néz ki nálunk, hogy etetés után csak ritkán tudom lerakni aludni úgy, hogy el is aludjon egy kicsit, mert rögtön szopi után bepisil, bekakil. Annyira idegesíti, hogy muszaj cserélnem, még a pisi is zavarja. Miután tisztába tettem, nem lehet sehogy visszaaltatni, vissza kell raknom cicire, ha szerencsém van akkor van 2-3 szopis ciklus úgy, hogy nem csinál be...


Már elgondolkodtam azon hogy nem elég a tejem, nem üti ki a tejkóma.


Egy nap 8-9 pisis pelusunk és 7-8 kakis pelusunk van.


jan. 28. 16:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy kezdtem, hogy etetés előtt tettem mindig direkt tisztába, hogy ne keljen, de most az utóbbi két napban megy ez amit fent írtam.
jan. 28. 16:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Haho, 1 hetesrol beszelunk! Ez ilyen, igen. 0-24 szoptatas, sok pisi-kaki. Baba. Ok mar csak ilyenek, de lesz ez meg jobb is.

Ha nem hizik, nincs eleg pisis, kakis pelus, akkor van problema.

jan. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne agyald túl! Ez az igény szerinti szoptatás. Be fog állni a kereslet-kínálat, nem lesz itt gond.

Majd lesznek növekedési ugrások, akkor még sűrűbben akar cicire menni, ami tök normális. Ekkor szokták sokan elrontani azzal, hogy hozzátáplálnak, mert biztos nem elég a tej.

jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatásokat, csak biztosra akarok menni, sajnos nincs kitől tanácsot kérnem és teljesen új nekem ez a szituáció
jan. 28. 17:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon idegorlo egyebkent ez az allando cicin logas, de hidd el, megeri, ha szoptatni szeretnel.

Kesobb azert jobb, konnyebb, gyorsabb lesz 😊

jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Neked is ilyen sok pisis és kakis pelusod van? Ennyi idős létedre igazán leszokhattál volna már a pelenkáról. Bocsi,de rém idegesítő ez a királyi többes.


Válasz: jól csinálod, ha sokáig és sikeresen szeretnél szoptatni, akkor az elején szinte 0-24ben cicin kell lógnia, hogy szépen beinduljon. Ez a gyakori pisi és kaki pedig napról napra jobb lesz, egyre ritkul majd, míg 4-5 hónapos korára oda is elérhettek, hogy 1 héten egyszer kakil. Jól csinálod, ügyes vagy.

jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Második gyereknél már úgy fogod cserélni a pelenkát, hogy a melleden van, nehogy fölébredjen :-)


Normális, amit tapadztalsz, persze nem minden baba ilyen. El fog múlni ez a korszak, kevesebb kaka lesz.

jan. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a 3 hetes növekedési ugrás után lett élhetőbb a helyzet. Addig ugyanígy cicin akart lenni, nem aludt, de fájt a hasa is. Totál ki voltunk készülve. Segítség alig volt (anyám jött át 4 napra mikor 3 hetes volt a baba).


Növekedési ugrás után már ha elaludt mellen le tudtam tenni 1-2 órára aludni.


Most 3,5 hónapos. Éjszaka alszik először 5 órát egyben, utána éves után még 2-3 órát.


Kitartás! Az eleje a legnehezebb, de nagyon megéri. Olyan kötelék és bizalom alakul így ki köztetek, ami mindennél többet ér.

jan. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, visszahoztátok az önbizalmamat!
jan. 29. 11:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!