Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hetes babám még mindig csak...

6 hetes babám még mindig csak 70-80 grammokat eszik, naponta 7-szer (ritkán előfordul egy-egy 100 grammos szopás is). Nem kevés ez?

Figyelt kérdés
Másoknál azt olvasom, hogy 110-150 grammokat esznek egyszerre a babák. A fiam heti 20-30 dkg-ot gyarapszik. (3 kg-mal született, most 4,2 kg).
2009. jan. 4. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj. Az enyém is ilyen keveset evett 6 hetesen mégis szépen gyarapodott. Aztán 5 hónaposan már nem volt olyan komoly a súlygyarapodás de így is a korának megfelelő egészséges baba.

A felnőtteknél sem eszik mindenki egyforma adagot! Én mindig ebből indulok ki.

Én is pocsék evő voltam anyám szerint és elvitt dokihoz ai közölte vele nem kell agyontömni a gyereket mert ők még TUDJÁK mennyi kell nekik. Később aztán elvesztik ezt a képességüket és a szülői nyomásra kövérre eszik magukat.

Hagyd, Ő tudja menniy kell neki.

2009. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A heti 20-30 dkg nagyon jó, nekünk azt mondta a házi orvos és a védőnő, hogy havi 40 dkg-t kell hízzanak. Mi most 7 hetesek vagyunk, az elején mi is két hét alatt 40 dekákat híztunk, és 5-6 hetesen mi is 100-130-akat ettünk, viszont az sok volt neki, mert mindig nyugtalan volt, sírt, nem tudott aludni, mert tele volt a poci, úgyhogy ha egy kicsit kevesebbet eszik az nem probléma, ha híztok rendesen.

2009. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a lényeg,hogy szépen gyarapodik.A heti 20-30dkg az nagyon jó.Minden gyereknek más az igénye.Ne idegeskedj.
2009. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Másokkal soha ne foglalkozz, mert előbb-utóbb depi leszel tőle! Etesd igény szerint: annyit amennyit kíván és akkor amikor. Nem eszik keveset a kisbébid!

Mi sokat ettünk amikor kicsi volt, most lassan egy évesek leszünk, a jövő héten, és egy hónapja megtorpant a súlya, nem is úgy evett.

2009. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Főleg azért nyugtalanít a dolog, mert az anyósom folyton arra gyanakszik, hogy nincs elég tejem, ezen persze felizgatom magam.


Most megnyugtattatok.

2009. jan. 4. 11:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia,na anyóskával meg végképpp ne foglalkozz!! :) Ha nem elég a Picinek a kajcsi úgyis sírni fog,meg a gyarapodása is leáll vagy lelassul.Nyugi,nagyon szépen hízik a babád!!!!És még 1 tanács:szerintem ne méricskéld,csak azt h hetente mennyit hízottÖ:)
2009. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!