Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy sokk hatására elapadhat...

Nagy sokk hatására elapadhat a tej?

Figyelt kérdés

Autóbaleset ért minket. Előtte rendesen volt tejem, minden rendben volt.

Műtötték a kezemet a baleset éjszakáján, másnap kb késő délutánig ki voltam ütve (sok gyógyszert, nyugtatót is kaptam és agyrazkodasom is volt).

A baba csak 1,5 nap után jöhetett hozzám, de már akkor éreztem, hogy kevesebb a tej.

Most meg már csak kb 20-30 ml jön.

3 hónapos a kislányom.

Már itthon vagyok, próbálom minél többet mellre tenni, de egyszerűen mégsem jön több tej.

Lelkileg nagyon kivagyok, a férjem súlyosan megsérült és én sem érzem teljesen jól magam fizikailag sem.

A tej a stressztől mehetett el? Vagy ez a sok gyógyszer, amit kaptam? (Sok fájdalomcsillapító, altatashoz szerek, kaptam nyugtatót is, mert nagyon rosszul voltam, miután bemehettem a férjemhez es láttam milyen állapotban van.)


febr. 5. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A stressz is okozhatja és az is, hogy most a szervezeted magát menti, nem tejtermelesre fordítja az energiáit. Nagyon sajnálom amit történt, sok erőt kívánok! Baba is veletek volt? Ő jól van?

Tejszaporítás úgy lehetséges, hogy amennyit csak bírod cicizteted, akár óránként. Ha eddig elég volt neki, valószínű vissza fogod tudni hozni a mennyiséget. Tudom lehetetlen amit mondok, de meg is kellene nyugodnod. Idegesen sajnos apad a tej, legalábbis magamnál már észre vettem. Ahhoz hogy növekedjen a mennyiség kell legalabb 1 hét, pár nap alatt sajnos nem rendeződik.

febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettö miatt lehet,de tedd mellre amikor tudod ne add fel a tej elfog ujra indulni!A gyógyszerek is apasztják meg a stresszis!

Nyugi én 2 hétig voltam.beteg és volt tejem utána is.

Mielőbbi jobbulást és kitartást kívánok nektek!

febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem, a baba szerencsére nem volt az autóban. Elaludt épp anyósoméknál, mi meg kajáért mentunk, 15 perc lett volna az egész.

Tudom, meg kellene valahogy nyugodnom. De nagyon nehéz. A férjem még nincs itthon, kórházban van. És tudom, hogy fel fog épülni, mégis annyira aggódom. Pánik tor rám ha csorog a telefon..vagy ha nem hív vagy ír vissza rögtön..

febr. 5. 21:07
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Elapadhat tőle. Nekem a nagy stressz miatt apadt el (ennél azért jóval kisebb volt a probléma mint nálatok)

Párom elvesztette a munkahely ét, jöttek a csekkek, meg majdnem elvitték a kocsit is. Végül lábraálltunk, de a tejem nem jött vissza

febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Őrangyalotok volt, rosszabbul is elsülhetett volna, szoval örüljetek az életnek. Azt a picit fel kell nevelnetek, nem engedheted át magad a pániknak!

Mindenki rendbe fog jönni, legyél hálás mindenért!

febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tesóm picije 5 hónapos volt, mikor hirtelen elhunyt az apukánk. Elapadt a teje, de visszahozta.

Szerencsétek volt, kérdező! Nagyon sok erőt kívánok neked, nektek és mielőbbi gyógyulást.

Ha esetleg nem tudnál tovább szoptatni, az sem a világ vége, hiszen éltek, ez a lényeg. Megértem, hogy szeretnéd, de nem katasztrófa, ha nem megy. Ölelés neked!

febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

A stressz és a gyógyszerek is befolyàsolhatjàk a tejtermelèst. Miből kapott a gyereked enni abban a masfèl napban? Nem lehet, hogy cumizavaros lett? Honnan tudod, mennyi tej jön?

Ès mennyi ideje törtent? Pàr nap kellhet, mìg a sokk első hullàmain túl leszel.

febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Most már lassan 3 hete történt.

A férjem nagyon megsérült, belső vérzés, törések. Mikor láttam a baleset után a kórházban, az borzalmas sokk volt.

Nekem mindkét kezem eltört, az egyik kezemet műteni is kellett.

Onnan gondolom, hogy nem elég neki, hogy sír, kéri még, de csak vergődik a mellemen, mert nem jön..

Svéd itatópohárból kapott anyatejet. Volt a fagyasztóban szerencsére pár napi adag.

febr. 5. 22:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod a tápszondát. Úgy úgy szaporít, hogy közben tud is szívni valamit. Nagyon sajnálom, hogy így jártatok. Nekünk a házunk gyulladt ki, amikor 36 hetes terhes voltam, hónapokkal később is még nagy hatással van rám a trauma. Legyél türelmes magaddal és a babáddal, teljesen érthető, hogy a tested így reagál. Próbálj sokat bőrkontaktolni vele, az is meglepően sokat segít normál esetben is, talán ebben a helyzetben is segítene kicsit megnyugodni, a babádra hangolódni. Jobbulást nektek!
febr. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apukam halt meg, 5 honapos volt a pici.

Nekem az elso 8 honapban eleve csak gorogszenamaggal volt eleg tejem, probald ki, teljesen termeszetes, tejserkento. Es szoptasd mindig. Ne add fel.

febr. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!