Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sajnálom a barátnőm. Tényleg...

Sajnálom a barátnőm. Tényleg van ilyen? (Hosszúra sikeredett)

Figyelt kérdés

Szóval a legjobb barátnőm két hónapja szült. A mai napig sem tudja elmesélni, hogy is volt a szülés,annyira traumatizàlta. Pedig egy vagány, pörgős csaj, aki még várandósan kijelentette, a kistesót majd kicsi korkülönbséggel akarják, hogy jöjjön. Végig pörgött a terhesség alatt, semmi baja sem volt neki, tényleg, az a tipikus "álom terhessége" volt, végig dolgozta a 36.hétig. aztán jött a szülés, nem is szólt, hogy mennek a kórházba, pedig így volt megbeszélve, mert én mentem volna át hozzájuk a kutyára vigyázni, hogy ne vonyítsa végig az éjjelt, ha esetleg éjjel kell menni (akkor kellett), mert akkor megkattan a kutya. Na de bementek a kórházba és másnap este szólt nekem, hogy megvan a baba. Küldött képet, de nem volt túl boldog rajta, vagy hát na, hogy is mondjam.... látszott, hogy kb a t*ke tele van. Nagyon örültem neki, én is kismama vagyok, csak én majd januárban szülök és kérdeztem tőle, hogy és hogy bírta? Erre az volt a válasz, hogy erről nem szeretne beszélni, túl friss az élmény és még nem tud róla beszélni. Hát mondom oké, nyilván tudja az ember, hogy nem buliba megy a szülőszobára. Aztán hazajöttek a kórházból, mondta, hogy menjek át egy kávéra, meg nézzem meg a babát, de semmi lelkesedés nem volt benne. Kérdeztem, bár nem akartam tolakodó lenni, hogy ennyire szörnyű volt a szülés és mondta, hogy nem tud és nem is szeretne erről beszélni még, ne haragudjak. Persze aztán én azota sem kérdeztem rá, de a napokban mikor voltam náluk mondta, hogy végülis úgy döntöttek, nem lesz kistesó. Meglepett,mert nagyon odáig volt, hogy mindenképp két gyereket akarnak. Én nem firtattam, de az biztos, hogy mintha kicserélték volna. Semmi életkedve, el ellàtja a babát, de mintha csak muszájból lenne és olyan elutasító is vele. Pedig ahhoz képest, hogy még pici baba, nem is sír sokat, nem hasfájós, nincs igazán vele gond.

De azért ahogy megváltozott barátnőm, engem nagyon megrémisztett, hogy vajon mit élhetett át a szülőszobán, amitől minden addigi tervét felrúgta. Es ami miatt így van ahogy. Nem faggatom, ha akar,.majd beszél róla, de szerintem itt már az, hogy én meghallgatom (ami így nekem is szülés előtt, nem biztos hogy jót tesz a lelkemnek, első baba lesz nálam is), édes kevés, szerintem talán szakember kellene, de nem akarok neki mondani, nem akarok beleszólni, majd ő tudja.

Szerintetek lehet ilyen traumatikus egy szülés, hogy egy egész személyiséget így megváltoztasson?



dec. 23. 13:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
57%
Nem feltétlenül, viszont létezik olyan, hogy szülés utáni depresszió. Egyébként én kismamaként úgy állok hozzá, mint egy foghúzáshoz. Biztos, hogy kegyetlen és fájdalmas, de túlleszel rajta, megkönnyebbülsz és ott lesz a gyermeked, aki mindenért kárpótol.
dec. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

Lehet ilyen traumatikus egy szülés, igen. Viszont szerintem itt màr nem csak erről van szó, az olvasottak alapján gyanakodnék szülés utáni depresszióra is. Mindenképp rá kéne venni, hogy forduljon szakemberhez, mind maga, mind pedig a baba miatt.

Az meg hogy nem akarnak másodikat nem csak emiatt lehet. Amíg nincs az embernek gyereke el se tudja képzelni, hogy mivel jár. Van akinek elég egy is miután megtapasztalja.

dec. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
71%
Simàn lehet. A magyar kòrhazakban nagyon gyakori a szülèszeti erőszak. Kèpzeld el ùgy, mintha megerőszakoltàk volna. Ugyanùgy oka lehet a viselkedès megvàltozàsànak.
dec. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak a szülés lehetett traumatikus, hanem a szülés utáni időszak is. K*va nehéz az első 3 hónap. Az meg hogy nincs a babával különösebb gond, elég meredek kijelentés tőled.

Lehet hogy a barátnődet nagyon megviseli ez az időszak, de te meg elég magas lóról beszélsz.

dec. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg azért sem beszél róla, mert nem akar téged sem megremiszteni, épp eléggé fél sok nő a szulestol. Én sem beszélek senkinek arról mit éltem át, pedig nekem nem volt feltétlen traumatikus (a férjemnek annal inkább...). A kistesó témáról pedig hallani sem akartam utána jó 1 évig. Most múlt 2 a lányunk, márciusban érkezik a Picurka. Szerintem nincs olyan nő, aki úgy jön haza a kórházból, hogy na, jöhet a következő.

Mindenesetre figyelj ra, hallgasd meg, kérdezd meg mire van szüksége, nézd hogy változik a hetek alatt, hátha nagyobb segítségre van szuksege.

dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
84%

2 honapja szult, nehez szulese volt, gondolom alig alszik, teljesen uj elethelyzet… persze, hogy nem ugrabugral oromeben, te mit vartal kerdezo? Te is kismama vagy, ugye tudod, hogy az eleted teljesen meg fog valtozni es nem lesz minden ugyanolyan?

Es persze, hogy meg sehol se tart a szulesfeldgozasban se, tul friss az elmeny. Aztan majd lehet szakember is kelleni fog neki, ezt majd az ido eldonti, most meg dolgoznak benne a hormonok is erosen, nehez lenne a mostani viselkedesebol messzemeno kovetkeztetest levonni. De esetleg ha nagyon aggodsz, a ferjevel beszelhetsz, hogy o hogyan latja a helyzetet.


Viszont szerintem halal feleslegesen kijelenteni ilyenkor meg, hogy most akkor lesz teso vagy nem lesz,mert 2 honapja szult :DDD

Szules utan 2 honappal en azt se tudtam fiu vagyok-e vagy lany, persze en is mondtam, hogy en aztan soha tobbet a budos eletben nem szulok, de mar eltelt 2 ev es mashogy latom a dolgokat.


Egyebkent a sajat szules elmenyemrol en se szivesen beszelnek kismamaknak, ha kerdezik. Jobb az, ha nem hozom rajuk a fraszt.

dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
4-es! Nem értem miért beszélnék magas lóról. A barátnőm mondja, hogy jó a baba, nem sír sokat, nem fáj a hasa, sokat alszik, nyugodt baba. Nyilván ő látja, nem én egész nap. De köss csak belém,megszoktam már ezen az oldalon 🙂.
dec. 23. 13:49
 8/33 A kérdező kommentje:
Értelek titeket, de nem azt látom rajta , hogy engem óvna, hogy nem beszél róla, hanem mintha el akarná az egészet felejteni. Persze, nyilván egy tök új élethelyzet, biztos fáradt is, de ő nem ilyen volt, hogy bármi tabu lett volna előttünk és ha azért nem akarna beszélni nekem róla, hogy engem óvjon, azt is megmondaná. De mintha egy tök más ember lenne tényleg.
dec. 23. 13:53
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megszultem, azt sem tudtam mit csináljak. Utólag kicsit szégyellem, de a kórházban úgy voltam vele, hogy oké, megszultem, most akkor hagyjon mindenki békén, de azért mondják is el mit csináljak, mert fogalmam sincs. Azt sem tudzamikor vigyem pelenkazni, megláttam magam a tükörben azzal a kis csöppel, és azt hittem valaki tök idegent látok.

Itthon nyilván már komfortosabb volt, de valahogy akkor is idegen volt az egész, mintha egy szerepet probalnek játszani, amit rám eroltetnek. Pedig imádtam a lányomat, vártuk, terveztük. Kellett pár hónap, mire belerazodtam, addig pedig tanultam.

Sokszor egyáltalán nem tündérmese az első pár hónap , nehéz ebben az új szerepben helyt állni, ráadásul dúlnak a hormonok, rengeteg az emberben a kétely, baromi nehéz.

Jó,hogy nem akar kistesorol hallani, fura is lenne.

Majd rájössz te is, ha meglesz a gyermeked, hogy mennyire összetett az egész és sokszor az ember úgy néz ki, mint a mosott ,,szar", akármennyire is pozitív és energikus volt előtte.

dec. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

6-os! Ő jelentette ki, hogy nem akar második gyereket és nagyon határozottan mondta.

Amúgy én semmit nem vártam, és biztos fárasztó ellátni egy babát, de te nem látod most hogy néz ki a barátnőm. Most nem a külsőre gondolok, hanem hogy kivetül az arcára, hogy az egész helyzetet a háta közepére kívánja. és nagyon ingerült.

dec. 23. 13:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!