Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amikor az anya súlyosan...

Amikor az anya súlyosan megsérül valami miatt akkor is szoptathat?

Figyelt kérdés

A kérdés komoly, de csak hipotetikus!

Egy feltételezett esetben amikor az anya szervezete megsérül valami trauma miatt. Súlyos vágás, lábtörés, stb, stb. Akkor szoptathat még abban az állapotban?


Arra fókuszálok a kérdésemmel, hogy az anyatejbe nem megy-e át az anya szervezetéből a sokk mellékhatására termelődő stressz hormon, adrenalin vagy épp sokk fehérjék?



2017. júl. 9. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok pont a kérdésedre válaszolni egyértelműen. Csak annyit írnék le, hogy volt sok esetben példa arra, hogy úgy kellett szoptatnom, hogy nagyon ideges voltam, remegtem a stressztől, de a baba nyugodt volt és furcsa módon én is teljesen lehiggadtam a szoptatástól. Arra is volt eset, hogy egy elég csúnya, mély vágás volt a kezemen, fájt is rendesen, s mintha a szoptatás enyhített volna valamelyest rajta. A babán nem vettem ilyenkor észre semmi különöset, minden a megszokott volt. Tehát szerintem szabad így szoptatni, ha át is kerül a baba szervezetébe az adrenalinból, stressz hormonokból az minimális, elenyésző mennyiség,az én tapasztalataim szerint.
2017. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A sulyos serules miatt kapott gyogyszerek azok, amik a babara veszelyesek lehetnek - a stresszt neked kell tudni kontollalni.

Altalaban a valoban sulyos seruleskor a sokkhatas miatt elofordul, hogy elapad a tej.

Egy labtores miatt kevesbe valoszinu, hogy a anyatejben valtozas tortenik, de a labtores miatt kapott fajdalomcsillapito veszelyes lehet a babara.

Az orvossal minden korulmenyek kozott tudatni kell, hogy szoptatsz, es o tudni fogja, hogy milyen gyogyszer szedhetsz.

2017. júl. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem megy át az anyatejbe semmi, de rossz állapotban lévő anyukának nem ajánlják a szoptatást. Én is emiatt nem szoptahatok, túl megerőltető nem egészséges szervezet számára, a saját regenerálodásomra kell koncentrálnom, illetve a gyógyszerszedés miatt.
2017. júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, azért ez már tényleg gusztustalan, hogy az egyetlen releváns válasz 0%. Ebből látszik, hogy mennyi értelme van ennek az oldalnak. Valószínűleg nincs sok frissen szült nő, aki a terhessége alatt szenvedett balesetet, talán csak én az országban, véletlen megláttam a kérdést és leírtam, hogy ilyen esetben miért nem ajánlják a szoptatást. Az igazat megvallva nem is bírnám, tápszerezni is nehéz ilyen állapotban. De semmi stresszhormon mem ment át a tejembe, szoptathattam is 1 hétig, viszont nem lett normális mennyiségű tejem.
2017. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
megkérdezek egy védőnőt is. Bemásolom a válaszát.
2017. júl. 10. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!