Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El fog apadni a tejem, mert...

El fog apadni a tejem, mert érzéketlen, puha lett?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 35+5 napra született 11 napos kisbabám.

Eddig csak anyatejjel etettem. A bal mellemmel olyan gondom lett tegnapra, hogy visszaszerezte eredeti méretét, puhaságát és érzéketlen. Nem érzem, hogy bizseregne, keményedne, termelődne vissza benne a tej, amiket a jobb mellemben érzek és ez így nagyon kellemetlen.

30-40 max 50 ml-ket szokott kienni belőle. Próbáltam szopi után fejni, de csak pár csepp jött.

Félek el fog apadni vagy legalábbis ez a mellem nem fog elég lenni a babámnak !!!:(


A jobb jelenleg nagyobb, keményedik, érzem ahogy visszatermelődik a tej, bizsereg. 50-60-70 vagy van hogy 80-at is eszik belőle.

Egy étkezés egy cici, felváltva kapja őket.

Félek, hogy így fogok járni a jobb cicimmel is, mert az is kezd egyre puhább lenni.


Felejtsem el az anyatejes táplálást? Még annyira kicsi a babám, méghozzá koraszülött és úgy szerettem volna legalább 3 hónapig, na már most legalább 1 hónapig szoptatni.


Én nagyon szeretem a szoptatást. Fantasztikus érzés és ezáltal érzem magamat közel a babámhoz. Nagyon nehéz lenne elfogadnom, mégha tudom muszáj is, hogyha esetleg pár nap múlva tápszer kellene.



febr. 10. 04:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, valószínűleg csak kezd beállni a kereslet-kínálat. Nyugodtan kínáld meg a babád a másik melleddel is, ha nem aludt el az elsőn. Ha elaludt rajta, akkor nem kell aggódnod a tejmennyiség miatt. Az, hogy nem tudsz fejni, nem jelenti, hogy ne lenne tej, a baba ügyesebb :-) Simán lehet, hogy évekig fogsz szoptatni (ha akarsz), ez még nem utal rá, hogy elapadna.
febr. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 babyboom567 ***** válasza:
100%
6 hónap alatt kb 10 ml-t tudtam fejni összesen,a babám mégis szopott,és hízott.
febr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Beállt. Ez nem olyan hogy mindig 2x akkora lesz a mell, meg bizsereg. A mell nem tejtároló. Nekem már nagyon rég óta érzéketlen ugyanakkora mint volt, ugye már 1 éves a kislányom. Nekem is kb arra az időre állt be mint neked.

Nem fogy a tejed, csak most állt be a kereslet-kínálat.

febr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A fejésről pedig annyit hogy amikor 6 hónapos volt a lányom, gondoltam fejek majd fel óra alatt eleget, nem is siettem velem. Aha...fél!! Óra alatt összesen 10 mlt sikerült kipréselni. Úgy hogy neki elég volt amikor szopott és gyarapodott is rendesen.
febr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Ma reggelre a jobb is érzéketlen. Visszaszerezte ici pici régi méretét és puha. Mint a kis tejes zacsi.

Nagyon zavar, mert koraszülött a babám.

Most mindenki velem veszekedik, hogy ez azért van, mert hogy amíg a PIC-en volt fejtem 3 óránként 1 órán át most meg nem fejem.

De azért nem fejem, mert hiába fejtem egyszerűen nem jött a szopizás után már egy csepp sem és borzasztóan elkedvtelenített.

Illetve örültem, hogy végre szoptathatok és annyit eszik amennyit akar, mert már nagyon elegem volt abból, hogy 2 hétig csak fejtem.

febr. 10. 08:34
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Beállt a kereslet-kínàlat, ès elmùlt a tùltelìtődöttsèg. Ez nem annak a jele, hogy kevesebb lenne a tej.

Ki az a tahó a környezetedben, aki egy újszülött anyjàval vessekszik?!?! Ha rokon, küldd ki, ha kòrhàzi dolgozò, jelentsd a betegjogi kèpviselőnek.

febr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Tedd minél többet mellre! Ha sokat ingerli a babád a melled, akkor azt a jelet küldi az agyadnak, hogy több tejet kell termelni 😁 meg próbáld ki a Karamalzt, egyél-igyál sokat!

Ne aggódj, a babád így vagy úgy táplálva lesz!

Ha kevesebb a tejci, rakd rá gyakrabban. De ha jó kedvű (1,5 hetes babánál ez annyit takar, hogy nem üvölt állandóan) és hízik a babád, akkor van tej.


Nekem 0 cicim volt, aztán a belövelléskor megnőtt, azóta megint 0. De 4 hónapja csak anyatejes a bobber.

febr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Jókat ír a 7-es, de szerintem nem apad a tejed csak beállt. Ne hallgass senkire csak magadra.
febr. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyél, igyál eleget, szerintem ez a legfontosabb! :)

Én ezért ittam a szaporító teát, mert azt nem felejtettem el...

Engem amúgy megnyugtatott, mikor attól féltem, hogy kevés a tej, hogy evés előtt és után néha rámértem a babára, abból láttam, hogy eszik rendesen.

febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne fejd, hagyd minél többet cicin. Meg nem érdemes méregetni sem, csak idegeled magad.

Mérd le heti 1x, abból látni fogod, gyarapodik-e.

febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!