Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet/érdemes elapasztani...

Hogy lehet/érdemes elapasztani a tejet?

Figyelt kérdés

Egy hónapja szültem, és hát nagyon nagyon kis mennyiségben termelődik csak tej, napi egyszer tudok csak egy keveset lefejt formában adni a babámnak, mert ő meg nem dolgozik "feleslegesen" azért a pár kortyért. Szoptatási tanácsadáson is voltunk, de hiába, semmitől nem lesz több a tejem. Ami le tudok fejni az a baba étel adagjànak épphogy a negyede, és ezt napi egyszer csak, mert nem jön több tej. Ellenben hőemelkedés és láz váltogatja egymást mióta belövellt a tej, de bármit próbálok ki, nem segít, hogy érdemi mennyiséget tudjak produkálni. A babám ezen oknál fogva tápszeres természetesen. Már nagyon rossz ez az egy hónapja tartó hőemelkedéses, betegség érzetes állapot, amire lázcsillapítót kell szednem, de hát a végtelenségig azt sem lehet. Az orvosom szerint el kellene így apasztani a tejet, ha ennyire rosszul vagyok és ennyi küzdelem árán sincs mennyiségi változás. De módszert, praktikát nem kaptam.

Félreértés ne essék, nem a magam kényelme érdekében hoztam meg ezt a döntést, de nem látom értelmét ennek az értelmetlen küzdelemnek és így, hogy folyton hőemelkedésem van, nagyon nehezek a hétköznapok.

Aki ítélkezni szeretne, az kérem ne itt tegye, az én testem és szeretnék 100%-osan teljesíteni a gyerekem mellett, de folytonos "betegséggel" nem lehet.

Van valakinek valami ötlete, ami lehetőleg nem gyógyszeres ,hanem természetes megoldás?


febr. 13. 02:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

Ha nem akarsz egy fincsi kis mellgyulladást igazán magas lázzal, akár felvágással, akkor muszáj lesz a gyógyszer sajnos.


Egyébként, nem okoskodásból, de ha a baba nem kerül mellre, akkor szerintem veszett ügy már az elején is a dolog. Én 3 gyerkőcöt szoptattam 1-1 évig gond nélkül, a negyediknek betegség miatt kimaradt pár nap, ha megfeszültem sem tudtam fejni… a nagyoknál sem, hogy legyen tartalékba, valahogy sehogy sem ment. Szóval ha lesz még baba és adsz egy esélyt a dolognak, bízd a babára. 😊


Most pedig gyógyszer, mielőtt begyulladsz.

febr. 13. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem lesz több baba és a gyógyszerről nagyon rosszakat hallottam, ezért nem akarok ilyesmit beszedni mikor így sem vagyok jól.

Várom még, hátha valaki tud valami okosat mondani ezzel kapcsolatban. És nem, semmiképpen sem szeretnék már tovább próbálkozni,hogy több tejem legyen, csak jól szeretnék lenni. A tápszer az én nézeteim szerint nem ördögtől való.

febr. 13. 03:17
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Mindkét gyerekem tervezetten tápszeres volt

Egyiknél sem szedtem gyógyszert.

Mindig picit fejtem, annyit hogy ne feszüljön és vizes ruhával borogattam.

febr. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hármas, hideg Vizes ruha? Mert olvastam, hogy jegelni is lehet. Egyébként köszönöm a válaszod!
febr. 13. 06:03
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha valóban nincs tej, nincs mit apasztani.

Ha mégis gyullad, hőemelkedésed van, akkor sajnos csak fejni nem tudsz, a gyerek meg szopni nem tanult, de van ott bőven tej.

febr. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jól van ötös. Ezt a kört már a kórházban is lefutottuk. Szoptatási tanácsadó is nézte, nem jön több tej ha fejen állva csinálom sem. A gyerek nem béna, csak egyszerűen császáros és mint ahogy a doki is mondta, a császáros babáknak sok esetben nem megy a szopás. Szóval nem akarok a tejjel cseszekedni, úgy hogy még a gyereknek sem jó az a pici ami van mert onnantól úgy megkeveredik, hogy felborul az egész addig felépített napja. Szóval nem, nem fogok szoptatni, mert nem jó a gyereknek, nem jó nekem . Ez el lett döntve, orvossal konzultálva úgyhogy jöhet itt bárki azzal, hogy a tej a legjobb, igen, én is tudom, de ami nem megy azt nem fogok erőltetni. A gyereket kínozni direktbe meg főleg nem. Szerettem volna szoptatni fél éves koráig, nem jön össze. Elengedtem. Más gyerek is tápszeren nőtt fel és tök oké vele minden.
febr. 13. 07:26
 7/17 A kérdező kommentje:
Akinek a kérdésre nem sikerül választ adnia, az legyen kedves, ne is írjon! Eléggé szar nekem az ,hogy nem tudom a gyermeknek megadni ami a legfontosabb lenne. Nem kell itt a többiek szent beszéde,mert én is tudom mennyire fontos a szoptatás, de ha nem a gyerek előnyére válik hanem a hátrányára,akkor nem kell. És ez a nézetem nem fog megváltozni.
febr. 13. 07:29
 8/17 anonim ***** válasza:
Borogatni kell.
febr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

Enyém szépen szopik,császáros baba szóval ez a császáros naba nem szopik hülyeség, ez genetika függő.

Szoptasd mindig mindegy mennyi ideig szopik. Ha feszül a cici kicsit fejd le, a többi meg jöhet tápszerben. Idővel elapad csak borogasd.

febr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Kézzel fejsz? Azért kérdezem, mert én is sokat küzdöttem a szoptatásért és nekem pl. csak azzal jött le a tej, géppel, kézi mellszívóval kb. nulla, pedig egy kölcsönzött kórházi is volt itthon. Ha hőemelkedésed, lázad van, ott tuti nincs valami rendben, vagy valamilyen gyulladás van, nem kéne így lennie.

Ha nem működik a hagyományos apasztás, mindig csak picit fejni, amíg végül már nem termelődik tej, akkor keresd fel újra a szoptatási tanácsadót, hogy segítsen.

febr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!