Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A cicieim bedurranva de még...

A cicieim bedurranva de még nem gyulladt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


4 napos a babám. Tegnap hatalmasra dagadtak a melleim. Nem ilyen kis csomókba, hanem egy-egy helyen olyan, mint egy nagy tömb.


Tegnap próbálkoztam a kézi mellszívóval, de csak cseppek jottek...próbáltam masszírozni, kézzel lejefni (nagyon fájdalmas), nagyon kínoztam, de semmi. Meleg vizes borogatást i is próbáltam. Mindkettőre ráteszem a babát az etetéseknél.

Ma veszek elektromos mellszívót és jön a gyerekorvos is, hátha tudnak segíteni, de szívesen fogadnék tanácsokat, praktikákat! Mit lehet ilyenkor tenni a fájdalmas cicikkel?! :(



#mell #szoptatás #dagadt #tejcsatorna #be van dagadva #fájdalmas cici
2018. jún. 8. 06:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Hú, nekem 2 év alatt (addig szoptattam) kb. 5-6 alkalommal volt begyulladva a mellem, hol egyik, hol másik. Anyukámnál anno ugyanez volt.


Én úgy próbáltam magamon segíteni, hogy meleg fürdőt követően olajjal alaposan átmasszíroztam a fájó cicit is és a nem fájót is, csak utóbbit óvatosabban, mert ugye kapcsolat van a két cici között. Ordítani tudtam volna néha, úgy fájt, de hatott. Utána először gép mellszívóval ürítettem belőle egy kis tejet, és rögtön ezután rátettem a babát, mert ő erősebben képes szívni a legerősebb mellszívónál is.


Meg is tette a "dolgát" a baba: szépen lenyugodott, ismét puhává vált a mellem. Próbálj hacsak lehet, mindig rendszeres időközönként szoptatni, ne nagyon teljen el sok idő két szoptatás között, mert az kedvezhet a gyulladásnak (nem feltétlen mindig van így). És váltott mell, hogy ne telítődjön túl egyik cici sem. Jó szoptatást :-)

2018. jún. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Ezt hívják tejbelövellésnek és teljesen természetes, ha feszül és kellemetlen, mert eddig nem volt benne csak pár csepp, most meg már van és még ki kell tágulnia. Ha baba jól eszik, bízd rá és hagyd nonstop cicizni. Amikor szoptatod, találj olyan pozíciót, hogy az álla a csomó felé nézzen, ez a leghatékonyabb. Ha kell, hajolj a baba fölé vagy fogd a hónod alá.
2018. jún. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt hívják tejbelövellésnek. Ne ijedj meg, teljesen normális. Szopizzon a kicsi, amennyit csak szeretne, és be fog állni a kereslet-kínálat.
2018. jún. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj, most olvasom, hogy 4 napos még csak a kicsid! Igen, ez akkor még a tejbelövellés, jól írták a többiek :-) Nekem szülés másnapján volt ez, majd megbolondultam, úgy fájtam a melleim, ha ruha ért hozzájuk, visítani tudtam volna! Majd ha elkezd a baba rendszeresen szopizni, meg az eltelt idő miatt is, alább fog hagyni a feszülés, csak rakd mellre rendszeresen a babádat. Jó szoptatást :-)
2018. jún. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy hete volt éppen ilyenem, szintén belövellés. Nagy kemény csomók a mellemben. Én végül kézi fejéssel kimasszíroztam belőle mindent amit tudtam (ültem felette vagy egy órát), aztán ráküldtem még a gépi fejőt is biztos ami biztos. Teljesen kiürült akkor, óráisi megkönnyebbülés volt. :D Azóta sem volt egyébként ilyen problémám a tejcsivel.
2018. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aznap mikor hazajöttünk a kórházból a jobb mellem fullosra volt dagadva, sírni tudtam volna, a bimbók egybe volt dagadva a mellemmel. Anyukám segített. Fél órát álltam a forró zuhany alatt és masszíroztam, majd segített hogy sikerüljön elfogadtatni a kisfiammal. Sajnos én hiába mentem előző este a csecsemősökhöz hogy a baba nem szopizik a jobb oldalból, nem igazán segítettek. Sok sok szopizás, melegítés, masszírozás. Semmi más nem segít. Ja nekem volt későbbre pattintós zsebmelegítőm. Az is nagyszerű a begyulladt mellre. Tapasztalatom szerint a fejés, főleg a gépi, fele olyan hatékonysággal sincs mint a baba.
2018. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat, vettünk ma elektromos mellszívút, majdnem egy teli cumisüvegnyi lejött. (120 ml). És végre nem szenvedek, iszonyat nagy megkönnyebbülés! :)
2018. jún. 8. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!