Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jobb, ha feladom? Elapadhat...

Jobb, ha feladom? Elapadhat ilyen hirtelen, ne is fejjek tovább?

Figyelt kérdés
Apadóban a tejem. Iszonyúan megvisel. Tehetetlennek érzem magam, és úgy érzem, kudarcot vallok. Ma 2 óránként szoptattam 5 hónapos babámat, és utána fejtem az üres cicimet, már fájt, mégis csak néhány csepp jött. Eddig mindig tudtam naponta 40-50 ml-t fejni. Tudom, hogy nem sok, de tudtam, hogy elég, amit megeszik. Ma viszont többször is sírt szopi után (kb. 3-3 percig tudott szopizni a két ciciből), és adtam Neki pótlásnak fagyasztottat, utána megnyugodott. Volt már máskor is, hogy kevesebb lett a tejcsi, de ilyen durva még sosem volt. Nagyon el vagyok keseredve. Szerettem volna még sokáig szoptatni a kisbabámat!
2009. jan. 4. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp NE add fel!!!!!!!!! Fejjél, majd biztos beindul, igyál szopis teákat, nekem sokat segítettek, egyél rántásos leveseket, és igyál sok rostoslevet. Remélem biindul a termelődés!!
2009. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is ilyen hamar nem apadhat el. várj pár napot mielőtt tápszerhez nyúlnál 2 óránkénti szopinál pedig kellene hogy termelődjön. kb.ez idő alatt telik újra meg tejjel. kitartás és ne idegeskedj mert az is hatással lehet ha elapad a tejed.
2009. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom!

Az idegeskedéstől is elapadhat. Fejjed olyan sűrűn, ahogy csak bírod - nem baj, ha nem jön közben belőle. Nem kell nagyon erősen, mert csak megsebesülsz tőle. Próbálj meg végigmenni a melleden, és minden területet külön fejni. Igyál sok vizet!


Megkérheted a párod is, hogy segítsen.

2009. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem stresszelsz mostanában valamin? Nem terheled túl magad? Eszel rendesen? Mensid nem jött meg? Nem kezdtél sportolni?

Csak úgy nem apad el ilyen hirtelen, ne ess kétségbe! Lehet, hogy most picit megnőtt az igénye és beletellik pár napba míg beáll a tejtermelésed!

Vegyél laktoherb teát, igyál sok folyadékot, egyél szénhidrátdúsan, szedjél urtica urens 5 ch-t (napi 2x5 golyót ) vagy esetleg more milk kapszulát!

Menni fog! Kitartás!

2009. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást! Eszem-iszom eleget. A tejszaporító teákat már sorra próbáltam az 5 hónap alatt. De most is iszom, 2 litert naponta+alkoholmentes sört, rostoslét is. Fejek, gyakran szoptatok, tejszaporító golyókat (vmi indiai recept)eszek. A More Milket már próbáltam, kb. 1 hónapja. 3 dobozzal szedtem be. Nekem nem vált be annyira sajnos. A homeos bogyókat is próbáltam, még a babám pici volt. Már nem tudom mit tehetnék még. Lehet, hogy tényleg az igénye nőtt meg, múlt héten még étvágytalan volt. Most jön a fogacskája is. Én meg olyan lelkiállapotba kerülök ettől a tejapadástól, hogy türelmem sincs szegénykémhez. Emiatt meg lelkiismeret furdalásom van. Várok még pár napot, nagyon remélem, hogy holnapra jobb lesz. Ha nem, kénytelen leszek tápszerhez nyúlni, mert a fagyasztott tartalék véges...:-( Még egyszer köszi a tanácsokat! Minden jót Nektek!
2009. jan. 4. 22:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: még nem jött meg a mensim, mióta szoptatok, sportolni se sportolok, pont emiatt nem merek. A stresszről: amikor van elég tejcsi, akkor nem idegeskedek, aztán jön ez a kínlódás, és végem...:-(
2009. jan. 4. 22:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet ám, hogy a baádnak most van egy étvágyugrása, nem is a tejed csökkent le. Ilyen hirtelen tényleg nem tud ennyire drasztikusan csökkenni. Ne add fel! Nálunk is ez volt. Szoptasd meg, maradj nyugodt, aztán ha végzett, szépen etesd meg felengedett tejjel. (Nekem estére van olyan kevés tejem, hogy pótlást adok pohárból, kiskanállal.) Utána fejj pár percet, ha nem hajlandó az üres cicit szívni (van olyan baba, amelyik hajlandó, de az enyém pl. nem), mert kell az inger, hogy nem elég a tej. Egyél-igyál úgy, ahogy eddig, a homeós golyókat (ha szedsz) meg hagyd abba, mert azok sajna úgy működnek, hogy tartós szedésnél pont az ellenkezőjére fordul a dolog. A teát nyugodtan ihatod. Minden szopi után fejj egy kicsit. Szerintem be fog állni a tejtermelés nálad is, ne izgulj! :) Reggel, amikor jó nagy a cicim, etetés után lefejem a maradékot, és a másikból is fejek, napközben meg ahogy írtam. Milyen mellszívód van? Az nem jó, ha fáj. :( Nekem Avent van, és azért szeretem, mert én szabályozhatom, hogy milyen erősen szívjon. Ezen kívül fejés előtt bekenem a cicimet Avent bimbóvédő krémmel, mert szárazak, és így könnyebben "nyúlik", nem fáj. Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. Nagyjából egy cipőben járunk, de ne aggódj, amíg van tartalék tejed. Jó babázást! :)
2009. jan. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm neked is a biztató szavakat! Mára jobb lett a helyzet, de már nem merem elszólni magam, nagyon remélem, hogy újra beáll! Sajnos az én kislányom se szopizza az üres cicit, csak ha éppen elalvófélben van. Egyébként meg ha nem ömlik a szájába, akkor begurul. Én is kiskanállal próbálom adni, ügyesen eszik is, bár amikor nagyobb mennyiségről van szó, már cumisüvegből adom, mert elfogy a türelme, túl sokáig tart úgy. Amúgy nekem a Medela Mini Electric mellszívóm van, és bár 1-szer már volt gond vele, ki is cserélték az egész motort, meg vagyok vele elégedve. A krémezés viszont jó ötlet! Még egyszer nagyon köszönöm a válaszodat!

Szép napokat, jó egészséget kívánok!

2009. jan. 5. 22:25
 9/9 anonim ***** válasza:

helo

Próbáld ki esetleg még a Gynex nevű homeopátiás cseppeket.Nekem bejött.Sajna 6000Ft de megéri.

2009. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!