Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadhat hirtelen a tej? Mit...

Elapadhat hirtelen a tej? Mit kell csinálni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Babám három hetes, eddig dőlt belőlem a tej. 3 óránként evett, éjjel pedig egyszer kelt fel, de minden alkalommal 100-130 millit (tudom, ez nagyon sok)! Minden etetés után mértem. Olyan is volt, hogy a melltartó betétbe 20 milli folyt ki, két szoptatás között! A tegnap reggelre viszont egyszerűen elapadt a tejem, főleg az egyik mellemből. A másikból még csak-csak kipréseltem 50et nagy nehezen, de ez semmi a korábbiakhoz képest. A babám meg alig akar enni, úgy kell belekönyörögni 20-30at. Mi történhetett?? Van valami gyors megoldás? Tejserkentőt első perctől szedek, meg iszom az alkoholmentes sört, a laktoherbet, fejek minden etetés után, éjjel is. Segítsetek!!
2010. jún. 9. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát én is így jártam, csak én 2 hónap után. Az egyik mellemból úgy eltűnt a tejcsi, mintha nem is lett volna. A másikból még elvegetáltunk egy hónapig tápszeres kiegészítéssel. Én is próbálkoztam mindennel, még homeopátiával is, de hasztalan volt. Anyu mondta, hogy ő sem tudott sokáig szoptatni, mert kevesebb tejmirigye van. Nyilván örököltem, csak azért nem értem, mert nekem is rengeteg tejem volt az első hetekben.
2010. jún. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi! Valószínű a hormonjaid dolgoznak. Vissza fog jönni, csak ne adj neki tápszert akkor sem ha egy kicsit éhes és egy-két etetés kimarad. Ki fogja bírni. Ne mérd a babót, mert stresszeled magad rajta hogy mennyit evett, szopiztasd amikor csak kéri, (gyakrabban is mint 3 óra) fejj, a laktoherb helyett mecsek tejszaporítót, vagy hipp natalos tejszaporítót igyál, a homeos bogyókat ne szedd ha teát is iszol mert attól csökkenhet a tej, sőt el is apadhat. Ha 2-3 nap múlva is kevesebb akkor vegyél more milk kapszulát a gyógynövényboltban(drága de jó). Úgy csináld hogy 2 hét tea, 2 hét homeos bogyó és 2 hét more milk. Így nem szokik hozzá a szervezeted egyikhez sem. Így vissza fog állni meglátod!
2010. jún. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, de ezután még 7 hónapig nem kellett tápszer, nekem mázlim volt.

Egyszerűen csak beállt a tejtermelés kisebb mennyiségre. Te is írtad milyen sok csöpög el szopik között, ha beáll a normál termelés, akkor ez általában elmarad, nem kell megijedni tőle!

Én is megijedtem, mert a baba kevesebbet evett és féltem, hogy majd egyszercsak többet szeretni, de addigra lecsökken, ezért szoptatás után fejtem, így nem apadt el!

2010. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Az lemaradt, hogy nem baj, ha kevesebbet tudsz fejni szopi után, ez is csak a kereslet-kínálat beállásának a jele és hogy bőven van tejed! Ha a babának nem lenne elég, akkor nem tudnál semmit se fejni.


Nekem ugyanolyan jól evett a baba, amikor akár 100 ml tejet fejtem szopi után és akkor is, amikor kb 5 csepp jött ki.


És tényleg ne mérd mennyit eszik, mert ez a legjobb tejapasztó módszer.

2010. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!