Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet, hogy kétszer már...

Hogy lehet, hogy kétszer már sikerült, harmadjára nem? Első két gyerekemet sikeresen szoptattam, most az 1 hós babámmal nem indult be a tej.

Figyelt kérdés
Sajnos egyszerre max 30 gr tejet eszik 2 mellből, a többi tápszer.Mindent megpróbáltam:sok folyadék, Lactoherb, homeos szerek, More M Plus, fejek is (a semmit persze)és mégsem sikerül.Mitől lehet? Járt már így más is?
2009. jan. 4. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Közvetlenül szopi után fejsz? Hány óránként esztek?


Lehet ám, hogy hormonális háttere van, mert sajnos van ilyen is :(

2009. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, akinek az egyik mellében a baba négy hónapos korában jött meg igazán a tejcsi. Nekem is volt egy ilyen időszakom a kislányomal kb annyi idős korában, mint most a te babád. Minden "kegyszert" kipróbáltam. Utólag visszagondolva már tudom, hogy a babák ilyen korban egy fejlődési ugráson mennek keresztül. Mi szopiztunk éjjel-nappal, ha elfogadta a cicit, akár fél órával az előző szopi után is. Most öt hónaposak vagyunk, csak szopizunk és pár napon belül meglesz a 8 kg.
2009. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok. Köszi a válaszokat, csak most lett gépem.

Az első héten még nem fejtem, mert szó szerint egész nap a mellemen volt a baba. Aztán mivel a súlya csak esett, pár nap múlva kénytelen voltam a tápszerhez nyúlni. Szopi után adtam a tápszert és utána fejtem- siralmas 1-2 cseppet. A kifejt mennyiség egyáltalán nem nőtt azóta sem :((

Azt nem értem, hogy miért nem indult el a tejtermelésem- mindent ugyanúgy csinálok, mint az első 2 gyereknél, na jó, talán kevesebbet pihenek, de a többi ugyanaz.

2009. jan. 6. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!