Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő alatt végez az...

Mennyi idő alatt végez az igény szerint szoptatott babátok a szopizással?

Figyelt kérdés

Az én babám egész nap cicin van, ha egész nap oda teszem. Nappal ritkán is alszik, nem elégedett. Szopizás közben szokott elaludni. Lassan eszik, pihen, elszunyókál, aztán eszébe jut hogy hát enni is kéne. A mellkasomon szokott még aludni, de a kiságyában csak éjjel hajlandó aludni, nappal velem vagy kint séta közben a baba kocsiban.

Egyik velem egyidős anyuka mesélte hogy a kisbabája ,aki 3 hónapos, az enyém 2 hónapos, mesélte, hogy az ő babája 10 perc alatt eszik, jól is lakik és csak 3-4 óra múlva éhes csak.

Most akkor nekem nincs tej, hogy az én babám egész nap enne órákon keresztül és még akkor sincs tele. Nem növekedési ugrás mert mióta megszületett ez megy. A cicim pedig már egy jó ideje úgy érzem hogy semmi sincs benne de azért adom mert na ugye kereslet kínálat.

Védőnő mondta hogy adjak pótlást ne éheztessem a gyereket szóval este mikor már 2 óra múlva sem lakott jól adok tápszert amit úgy eszik mintha egész nap nem evett volna.


márc. 26. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Es a sulya milyen? Hizik? Pisis pelusok?

Csak mert nalunk is ez volt, 2 honapos koraban meg mindig napi 18 orat volt cicin (igen, szamoltam), de o egyik naprol a masikra elkezdett fogyni majd a pisis pelusok szama is lecsokkent kb 2-re.

Hizasa is mindig lassu volt, de azert hizott az elejen meg, igy az orvos mindig azt mondogatta nekem, hogy tartsak ki, majd kevesebbet fog szopni.

Hat a vegen majdnem kiszaradt.



Ha nalatok amugy a sulya rendben, akkor annyira nem aggodnek, bar tenyleg idegorlo a millio szoptatas, viszont vannak ilyen babak, akik allandoan ciciznenek, mert erre van igenyuk. Esetleg beszelj egy szoptatasi tanacsadoval, nezzen ratok.

márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát ha így neki esik a tápszernek, akkor lehet, hogy a tecnikájával van gond, vagy szimplán cumizavaros lett. Mikor kezdődött a pótlás? Azért kapta mert úgy érezted nincs tej és sokáig nyammogott? Simán lehet, hogy mikor kezdte akkor volt növekedési ugrása, aztán megkapta a tápszert, összezavarta őt az üveg és most már nem szopizik, csak várja, hogy jöjjön könnyen a kaja?

Nyelve nincs letapadva, te pedig jól teszed mellre?

márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha amúgy ennyire éhes marad és cumizavaros lett, akkor most már állj át a fejésre vagy tápszerre, mert innen nagy kínlódás visszahozni. Jó, tudom szondával még lehet, a kérdés milyen gyorsan sikerül neki visszállni, mert ki is száradhat.
márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Az én babám is ilyen volt. Rengeteget volt mellen. Jól fejlődött, úgyhogy nem csináltam belőle problèmát. Kinőtte 2 hònapos mèg nagyon kicsi.

A pisis pelusok számán és a gyerek fejlődésèn làtod, hogy van-e elèg tejed (napi 4-5 teli pisis pelus, pìzàs/hossznövekeedès/mozgàsfejlődés)

A vèdőnődnek nincs igaza. Csak azèrt, mert hosszú ideig eszik, nem indokolt a pòtlàs.

márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom mi ez a cumizavar mánia... Ha a gyerek egész nap mellen van nyilván nem cumizavaros. A cumizavar azt jelentené hogy el se fogadná a cicit.


Itt tényleg az a kérdés mennyit hízik és te mit szeretnél. Ha nem fejlódik megfelelően akkor mindenképp kell a tápszer, ha megfelelő a fejlődése, van elég pisi-kaki akkor valószínűleg neki csak így elég a tejed, hogy 18 órát szopik, innentől meg rajtad múlik hogy hagyod neki vagy eleged van belőle és fixálod a szopi időt mellenként 15-15 percben és adsz pótlást. Így is 8-9 óra lesz egy nap az etetés, de nem 18.


2 hónapos korban már bejön az is hoyy a fejlődéséhez szükséges lenne hogy játszon. Ha 24 órából 18 órát szopik a maradékban meg alszik, akkor mikor fog mozgásfejlődni?

márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Miert kell mar most szerencsetlent masokhoz hasonlitgatni ?" A nalad 1 honappal idosebb baratnom gyereke maris jobb nalad ,merr gyorsabb. "

Szegeny gyerek.

Egyebkent te is meregeted magad mashoz mikor eszel egy etteremben ?

márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is ugyanez a műsor ment. Estére egyszerűen kellett a tápszer, mert hiába szoptattam egész álló nap, nem lakott jól a baba. Persze, lehettem volna kitartóbb, hogy nem csak reggeltől estig, hanem estétől reggelig is szoptatok, de valamikor nekem is pihennem kellett. Amennyit sikerült annyit szoptattam, a többit pótoltam tápszerrel.
márc. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
2# Mielőtt rávágod a cumizavart és elkönyveled annak. Talán megkérdezni miből kapja a pótlást,szoptatásbarát pótlástól nem lesz a baba cumizavaros. Ha annyira értesz hozzá,ezt is tudnod kell. Amúgy is ritka,de tudom milyen és akkor egyáltalán nem fogadja el a mellet vagy rossz technikával. Én se értem ezt a mániát a cumizavarról,itt megy ez csak a gyakorin mindig szóbeszédnek.
márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj szoptatasi tanácsadóval. A védőnő nem az.
márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
8# Hújúúj de lepontoztatok. :D miért,nektek cumizavar,ha kis pohárból kap pótlást vagy szondán át vagy bármi hasonló? Szoptatási tanácsadó ajánlott nekünk is annak idején olyan eszközöket,amivel NEM lesz cumizavaros! Akkor biztos mind a kettő buta volt. :D Fáj az igazság? Mindig itt rá van vágva,meg se kérdezik a kérdezőt,hogy egyébként miből kapja a pótlást.
márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!