Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért jó az igény szerinti...

Miért jó az igény szerinti szoptatásban ez?

Figyelt kérdés

Mármint az iszsz szoptatást értem, hogy rendes dolog, hogy nem hagyjuk éhezni a gyereket.


De sokszor olvastam itt is, meg kismama fórumokon is, hogy:

“Ez ilyen, ki kell bírni, az enyém is egész nap mellen volt”

“Rakd mellre ha sír, mert negyedik trimeszter, neki most még minden új, fázik, fáj a hasa, éhes a magzati kor után te vagy a biztos pont”


Ezeket a tanácsokat szerintem a kezdő szülők többsége úgy értelmezi, hogy rakd mellere, ha sír, függetlenül attól, hogy mi baja van, és ezeknél a tanácsoknál viszonylag ritka az olyan leirás, hogy “derítsd ki miért sír, hárítsd el azt, majd ha nem megy rakd mellre, hogy tudja ott vagy”. Helyette mindig az érződik számomra, mintha azt sugallnák, hogy bármi baja a gyereknek etesd meg.


Mármint felnőttként gondolj bele milyen furcsa lenne:

Éhes vagy: egyél

Fázol: egyél

Fáj a hasad: egyél

Álmos vagy: egyél

Meleged van: egyél

Unatkozol: egyél

Magányos vagy: egyél


Biztos, hogy ez az iszsz szoptatás, hogy minden esetben mellre kell rakni a babát?


Mondjuk, ha fázik, akkor miért nem adunk inkább rá egy réteg ruhát?

Vagy ha álmos, akkor miért nem próbáljuk elaltatni (besötétíteni, bekapcsolni valami fehér zajt stb.)

Ha fáj a hasa, akkor miért nem büfiztetjük inkább ráetetés helyett?


Vagy csak ennyire bénán fogalmaznak a válaszolók?


2023. aug. 12. 04:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

A felvetésedben ott a gond, hogy te szoptatást evésnek gondolod. Pedig ennél sokkal több. Étel, ital, megnyugvás, alvás, fájdalomcsillapítás, biztonság, kötődés, szeretet.

A baba nem csak azért szopik, hogy csillapítsa az éhségét, sok más funkciója is van. Nyilván ha nyakig caros és csípi a pelenkatartalom, nem a szoptatással fogom megoldani a gondját, hanem pelenkát cserélek, de szerintem ezt minden épeszű ember megteszi.

2023. aug. 12. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy mellre teszed a babádat, nem azt jelenti, hogy szopni is fog. Nagyon sokszor csak simán megnyugtatja, hogy hallja a szivdobogásodat, hogy a szájában van a mellbimbó. És nem, a cumi nem ugyanaz, mint a cici.
2023. aug. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Szia Rainbowafterrain_, alias Lenke!😉


Már hiányoltama napi gyengén sikerült uszítást. 🤣


Nos, rosszul látod szokás szerint.


"Ezeket a tanácsokat szerintem a kezdő szülők többsége úgy értelmezi, hogy rakd mellere, ha sír, függetlenül attól, hogy mi baja van, és ezeknél a tanácsoknál viszonylag ritka az olyan leirás, hogy “derítsd ki miért sír, hárítsd el azt, majd ha nem megy rakd mellre, hogy tudja ott vagy”."

Szerencsére kevés olyan egybites szülő van, mint te, aki ne érné fel józan ésszel, hogy pelenlacsere helyett nem alternatíva a mellre tétel.😆

Azt meg láthatóan még nem sikerült felfognod, hogy nem minden mellre tètel= etetés.

Szóval értelmes ember erre a provokációdra sem ugrik.

2023. aug. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Ugye, te se gondolod komolyan, hogy ha egy anya látja, hogy a babája fázik, akkor megszoptatja felöltöztetés helyett?? Esetleg mellette, megnyugtatásképpen igen. De az iszsz anyák nem idióták, es egyáltalán nem hiányzik, hogy hülyének állítsák be őket. Az iszsz lenne a természetes. Azért gúnyolják meg röhögik ki, nézik le, aki isz szoptat, mert a dolgozó nő csak órára tud szoptatni, illetve a túlszexualizált tarsadalomban egy nő ne szedje elő a csöcsét nyilvanosan, mert meglátják, es akkor mi lesz. Szóval nem, nem szoptatunk öltöztetés meg altatás helyett. Mellette szoptatunk, pluszban.
2023. aug. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Mert ha éhes, úgyse fog szopizni.

Ha viszont olyan nyűge van, amit a komfortszoptatás megold, pillanatok alatt megoldja.

Gyors, egyszerű és 2 legyet egy csapásra megoldás, ugyanis az első időkben törekedni kell arra, hogy minél több inger érje a mellet a megfelelő mennyiség beállításához, amihez kizárólag az "etetés ideje" kevés lenne.

Na ezért.

Később, ha nagyobb lesz, nem lesz így. Egyrészt kitapasztalja az ember, hogy melyik sírás mit jelent és nem kell minden nyikkra ugyanaz.

Saját tapasztalat 1 iszsz, és 1 szoptathatatlan gyerek után: borzasztó volt, hogy mennyit üvöltött a tápszeres gyerekem mire végigzongoráztuk a lehetőséget és sokszor bizony semmi se vált be, üvöltött tovább ugyanúgy. Mennyivel könnyebb volt az anyatejesnél, ahol 10-ből 9-szer simán elég volt a mellem.

És a tipikus ellenérvre: nem, nem a mellemmel a szájában nőtt fel. Később ugyanúgy sikerült dekódolni a sírását és nem mindent szoptatással oldottam meg.

2023. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tápszeres gyerekem is nagyban 4.trimeszterezett. Nem mellen, de ölben töltötte az első 3 hónapot. És nem nem ragadt rám. Már nagyfiú.
2023. aug. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt jelenti az igény szerinti szoptatás, hogy minden nyikkre mellre teszed, hanem hogy nem óra szerint szoptatsz.
2023. aug. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom…

Nekem az itteni kérdések és a 2023-ban szülünk anyukák csoport alapján eléggé az az érzésem, hogy de nagyon sokan pl. büfiztetés és altatás helyett mellre teszik a babát.


Ahogy az is látszik, hogy a babák sokszor akkor is esznek (pl. az enyém is), ha nem éhesek.


Legalábbis az alapján, hogy sokan panaszkodnak arra, hogy csak mellen alszik a babájuk meg ha kiveszik a mellett a szájából, akkor sír, ezért nem tudnak aludni. 10 perc után kel a baba, vagy rögtön amint lecsukja a szemét már nyitja is ki, ezért órákig altatnak mellel a szájukban, tekereg szoptatás közben is és már úgy sem tudja megnyugtatni, hogy a melle a szájában van.


Ezek szerintem erősen annak a jelei, hogy 1) vagy túlfáradt és nem hagyod aludni 2) büfiztetni kellene.


Ehelyett a válaszolók is iszonyú sokszor espumisan, biogaia, meg infolcolic (?) cseppeket ajánlgatják és 8-10 kommentből jó, ha egy említi a büfiztetést.

2023. aug. 12. 08:37
 9/18 anonim ***** válasza:
86%

"Ahogy az is látszik, hogy a babák sokszor akkor is esznek (pl. az enyém is)"

Nincs is gyereked 🤣 Vagy már hallucinálsz a sok kamu kérdéstől?

2023. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 De van gyerekem, azért vagyok belépve a 2023-ban szülünk facebook csoportba és ezért olvasom itt a kérdéseket, mert idén született…
2023. aug. 12. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!