Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Apad a tejem, hogyan hozzam...

Apad a tejem, hogyan hozzam vissza?

Figyelt kérdés

2 hónapig csak szoptattam, most 2,5 hónapos és elkezdtem tápszert is adni neki. Mióta megszületett az egész napját a cicin vagy mellette töltötte, csak annyit hagyta abba vagy tettem le amíg fürödtem, szundizott vagy valamit elintéztem.Nem hasfájós baba, de amint leraktam az ölömből mikor elaludt 5 perc múlva felkelt. Folyton éhes és elégedettlen, össze szorított öklöcskékkel ült állandóan és oldalra fordított fejecskével mintha mindig keresné. Folyton tettem és tettem, hogy ha nincs tej majd ő szaporít, de folyton bele aludt, nem szívott ,,rendesen" és ha elaludt letettem pár perc múlva fel is kelt. Elkezdtem tápszert adni 2 hete etetések után cumisüvegből, jól lakott, aludni kezdett és nem ült folyton feszülten. Olyan jól megindult a tejtermelés, iszok, eszek és mégis éhen marad a baba. Pedig ha folyton szopizik kellene magának csinálja a tejet. Amennyi ürül annyi jön vissza, kereslet kínálat. Akkor mi lehet az én esetemben? Egyszerűen én ilyen vagyok? Vagy az ő szopási technikája nem elég jó?

A nyelve nincs leragadva.

Folyton bealszik az ölömbe pár szívás után. Mikor fejek sem jön 20 ml több egy ciciből.


márc. 29. 23:22
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Most biztos nem leszek népszerű. Én nem voltam egy tejcsárda viszont nagy babáim voltak, roppant nagy étvággyal. Eleinte én is folyton mellre tettem őket hasonló megfontolásból, mint te. Aztán rájöttem, hogy a non-stop cici nem minden esetben jó, mert a gyerek sosem tud normálisan jól lakni. Aztán kitapasztaltam hogy kb 2 óra kell hogy elteljen 2 szoptatás között, mert így lett annyi tejem hogy jól is tudjon lakni. Persze azért ez sem volt kőbe vésve, volt hogy előbb, volt hogy később kérték, de kb ez volt az átlagidőtartam amire beálltak.

Ez csak egy példa, nekem így működött, de mindenkinek magának kell kikísérletezni hogy mi lesz a jó opció.

márc. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
Kéedező, a pótlás előtt gyarapodott a baba súlya? Volt elég pisis, kakis pelenka?
márc. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Gyarapodott a súlya de mintha most gyorsabban gyarapodna, és a pelusok is jobban megtellnek. De anyatejje a határt súrolta a súlya.
márc. 30. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!