Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás mellett tápszer...

Szoptatás mellett tápszer ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Van elég tejem, viszont az éjszakák már kezdenek megteehelőek lenni. Fiam kis súllyal született, elég jó étvágya van, folyton enne, 2 hónapos korára megduplázta a súlyát.

Most 3 hónapos, még mindig 5x kel éjjel enni. Arra gondoltam az éjféli szopizás végén adnék neki egy adag tápszert még pluszban, hátha eltelíti annyira, hogy nwm kel utána óránként.

Van akinek bevált?


ápr. 3. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekunk bevalt igy, de abszolut tisztaban kell lenni vele, hogy lehet, hogy cumizavara lesz es elutasitja majd a szoptatast utana.

Nalunk nem igy lett, meg mindig szoptatom nappal, este meg tapszert kap, 1 eves. De benne volt a pakliban, szoval nem art errol tudni, illetve arrol is, hogy nem biztos am, hogy tapszerrel aludni fog, de nyilvan en is kinomban mar kiprobaltam, mert nem birtam tovabb a napi max 2 ora alvast.

ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Az alvás idegrendszeri érés eredménye. Megtömheted, de nem ezen múlik
ápr. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Az enyém vegyesen kapja egy hetes kora óta, mert nincs elég tejem, este már hónaposan megevett 2,5-3 deci tápszert este amivel 6 órát aludt egyhuzamban. Most 4 hónapos, már 8-10 órát alszik egyhuzamban.


Nekem a tápszertől nem lett cumozavaros, de ha lefejt tejet cumisüvegből adtam következő etetésnél már kezdte is a cumizavar jeleit mutatni... A tápszernek más az íze, anya teje finomabb, ha küzdeni is kell érte.

ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Még az is opció hogy nem cumiból adod neki, és akkor nem lesz cumizavaros.
ápr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem fog a tápszertől jobban aludni.
ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem attól alszik jobban, ha megtömöd. Elhiszem, hogy megterhelő, hogy többször kel éjszaka, de még mindig csak egy 3 hónapos babarol beszélünk, nem elvárható, hogy ataludja az éjszakát.
ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Igazabol de, pont attol aludhat jobban, hogy a tapszert nehezebb megemeszteni, emogott ennyi a “tudomany”, mas nem.

De nyilvan nem szentiras, millio tapszeres baba van, aki kel ejszaka.

Nalunk pont veletlenul bejott, amiert en halas is vagyok,de azt elfelejtettem irni, hogy a kisfiam 6 honapos volt mar, amikor eloszor tapszert adtam neki cumisuvegbol ejjelre. Lehet, hogy emiatt se alakult ki cumizavar, mert nagyobb volt. De o mar a legelso ejszakat ataludta, mikozben addig 30 percenkent kelt.

1-es vagyok.

ápr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha tápszert adsz neki, egyáltalán nem biztos, hogy jobban fog aludni. Mindkét gyerekem tápszeres volt, két éves korukig keltek éjjel.
ápr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A tejsuriton is gondolkodtam mar. Vedono is stresszel miatta hogy nem jo hogy ennyit kel a gyerek. Pedig napkozben is sokszor eszik, igeny szerint szoptatom.
ápr. 4. 17:31
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne hasznalj! Komoly szekrekedest okozhat es hasfajast, nem olyan buli az.

Suritot csak es kizarolag akkor hasznalj, ha indokolt, peldaul reflux miatt.


Teljesen jo, hogy ennyit kell, nem elvaras az ataludt ejszaka 3 hosan, csak ugye szamodra faraszto, kedves vedono meg egyszeruen hulye :D

De ha gondolod, probald meg a tapszert, csak ugye tisztaban kell lenni ennek is a hatranyaival.

ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!